IMG_3291

معاون عمران استانداری گیلان با بیان اینکه چهار دستگاه زباله‌سوز در استان خریداری می‌شود، گفت: مستند ۵۰۰ دقیقه‌ای از وضعیت تالاب انزلی و پسماند در گیلان تهیه و پنج دقیقه آن در مجلس پخش شد.

حجت شعبان‌پور در نشست کارگروه پسماند گیلان در سالن غدیر استانداری، با بیان اینکه در زمینه مدیریت پسماندهای استان تفاهم‌نامه‌های خوبی در استان منعقد شده است، اظهار کرد: چهار زباله سوز در پروسه زمانی چهار ساله در استان باید خریداری شود.

وی با بیان اینکه تاکید استاندار گیلان این است که اقدام لازم در زمینه ساماندهی و مدیریت پسماند توسط همه دستگاه‌های دولتی انجام شود، افزود:‌ مرکز دفن زباله سراوان در تابستان امسال مشکلاتی را برای مردم منطقه ایجاد کرده بود که با حرکت جهادی شهرداری و زحمات شورا و استانداری ساماندهی موقت شد.

معاون عمران استانداری گیلان با اشاره به مصوبات جلسه کارگروه پسماند استان، گفت: شهرداران شهرهای استان باید بر پسماندها مدیریت داشته باشند و سازمان مدیریت پسماند استان باید نظارت عالی بر عملکرد شهرداران در زمینه مدیریت پسماند داشته باشد.

شعبان‌پور آموزش دهیاران و شهرداران را از برنامه‌های مهم در زمینه ساماندهی پسماند استان دانست و تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی با ساماندهی حرایم خود از ریختن زباله‌ها در حاشیه راه‌ها، رودخانه‌ها و اراضی ملی جلوگیری و با متخلفان برخورد کنند.

وی از فرمانداران خواست بر تصویب بودجه شهرداری‌ها نظارت داشته باشند تا اعتبارات ویژه در زمینه ساماندهی پسماند در نظر گرفته شود.

معاون عمران استانداری گیلان با بیان اینکه اعتبارات دهیاری‌ها به سمت پسماند سوق داده می‌شود، تصریح کرد: از تجربیات خوب شهرستان‌ها در زمینه ساماندهی شهرداری‌ها استفاده می‌شود و مدیرکل روستایی استان باید در زمینه ساماندهی پسماند روستایی نظارت بیشتری داشته باشد.

شعبان‌پور با بیان اینکه پس از پایان آموزش تفکیک از مبدا زباله در استان باید موارد تنبیهی برای شهروندانی که تفکیک را انجام نمی‌دهند در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: مستند ۵۰۰ دقیقه‌ای تالاب انزلی و وضعیت بد پسماند استان توسط صدا و سیما تهیه و پنج دقیقه آن برای مجلس، ۱۵ دقیقه برای رئیس سازمان محیط‌زیست و ۱۰ دقیقه برای دولت است که هفته گذشته در مجلس پخش شد.

وی تاکید کرد: برای ساماندهی پسماندها در گیلان به اعتبارات ملی نیازمند هستیم و باید علاوه بر تامین اعتبارات ملی، اعتبارات استانی را در این زمینه ساماندهی کنیم.
منبع: خبرگزاری تسنیم- رشت

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۱۹ آذر ۱۳۹۳

این همان مستند چند میلیاردی است که چند وقت پیش حرفش بود؟

پاسخ

leila پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۱۷:

بله گیلک عزیز همان مستند است.

گیلک پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۰۷:

نباید از کار دوستان ایراد گرفت.چون واقعا زبان از توصیف وضعیت اسفبار زیست محیطی استان بویژه تالاب انزلی قاصر است.شاید نمایندگان و مسئولان دولتی با دیدن این مستند به عمق فاجعه پی ببرند.

leila پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۱۴:

کاملا درست میفرمائید برادر بزرگوار ساخت مستند خیلی هم بیهوده نیست بلکه یک تلنگری باشد هم به مسئولان هم به مردم فقط باید باز پخش چند مرحله ای برایش در نظر بگیرند.

هما پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۱۹:

خواهر عزیزم جایی تایید کردید هزینه فیلم میلیاردی بوده وجای دیگر چیز دیگری گفتید.
مشکل ما ایرانیها این است که فقط حرف زدن وبحث کردن بلدیم.تا ما فیلم بسازیم و به نمایش گذاریم و بحث کنیم همه طبیعت ایران نابود شده.
امیدوارم همانطور که گفتید پیگیر مسائل شهر انزلی باشید و به داد طبیعت برسید.
سربلندی انزلی و انزلیچی ها را آرزومندم. :rose:

leila پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۳۹:

هماجان فرمایش شما درست است من درتایید حرف برادرمان گیلک به نوشته میلیارد توجه نکردم اگر دوست داشته باشید قبلا درسایت راجع به این موضوع بحث شده میتوانید آنجا مطالعه فرمایید همانطور هم که گفتم مبلغ۷۰۰میلیون برآوردشد بود.انزلی کلاب یک سایت کاملا مستقل وبه دور از هرگونه وابستگی است مدیریت سایت به دور از هرگونه جناحی با بودجه شخصی سایت را مدیریت میکنند صرفا به خاطر عشق به شهرشان ما همراهان هم به عشق شهرمان همراه سایت محبوبمان هستیم وهیچ خرده ای بر ما وارد نیست و همانطور که گفتم درکنار روزمره زندگی شخصی پیگیر مسایل شهرمان هستیم.ممنون از توجهات شما خواهر بزرگوار

گیلک پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۲۲:

با سلام.ابتدا عذر میخواهم از اینکه کامنت بنده باعث سوتفاهم و سو تعبیر شد و خواهر خوبمان لیلا را آماج بعضی انتقادات قرار داد.علت پرسش بنده این بود که یادم آمد میخواستند مستندی برای تالاب انزلی بسازند .اگر خواهر ارجمند ما هما خانوم بتوانند به آن پست دسترسی داشته باشند خواهند دید که بنده و بعضی دیگر از دوستان همان موقع مخالف این مستند سازی بودیم.مبلغ دقیقش را بخاطر نداشتم اما این مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان که فرمودید به عبارتی ۷ میلیارد ریال هم پول کمی نیست .جمله اول کامنت بنده :” نباید از کار دوستان ایراد گرفت چون … “هم کنایه ای است به اتلاف منابع مالی و هزینه این مبلغ کلان برای ساختن یک مستند در حالیکه میشد در جای موثرتری هزینه نمود.یعنی اینکه با هما خانوم موافق بودیم و هستیم .زیرا اصلا فرصت اتلاف وقت نیست و تا توانسته ایم وقت تلف کرده ایم و هر چه زودتر باید به داد تالاب برسیم.در کامنتهای متعددی بنده به مدت زمان دقیق تلف شده هم اشاره داشته ام.اما بعضی کلمات که دوستان بکار بردند اصلا منصفانه و دوستانه نیست.من نمی دانم که منظورشان از سوگلی دقیقا چه کسانی هستند.و چرا باید فکر کنند که اگر کامنت کسی را سانسور می کنند حتما قصد طرد کردن آن شخص را دارند؟اگر اینطور بود میتوانستند با همان چندنفر سوگلی که اشاره کردید بصورت خصوصی تماس و تبادل نظر داشته باشند و نیازی به تاسیس و راه اندازی سایت با کلی مشکلات و موانع ریز و درشت وجود نداشت.بارها مدیریت محترم سایت در این باره توضیح داده اند و عذرخواهی کرده اند.کامنتهای بنده هم چند بار سانسور شد و علت را جویا شدم و پس از شنیدن توضیحات قانع شدم و هرگز به ذهنم هم نیامد که مغضوب مدیریت سایت هستم.به نظر من مطرح نمودن اینگونه عبارات و نسبتهای ناروا به کاربران دیگر که برادران و خواهران همشهری و گاها غیر همشهری ما هستند نتیجه ای جز تفرقه و جدایی نخواهد داشت.همانطور که هزینه کردن آن مبلغ برای ساختن مستند را اشتباه میدانیم و فکر می کنیم نتیجه مطلوب را نخواهد داشت باور کنید که بطور حتم ضرر جدایی فرزندان انزلی از یکدیگر به مراتب بیشتر است.

leila پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۴۱:

سلام به شما برادر بزرگوار برادرگرامی من از انتقادات ناراحت نمیشم.دربالا شما اشاره کردید که با مستند مخالفید ولی من میگم موافقم نظر شما برادر بزرگوار کاملا محترمه ،من هم نظر شخصی خودم را گفتم اصلا همین اختلاف سلیقه هاست که باعث پیشرفت جوامع میشه ولی من نمیدونم چرا توسایت گاهی اوقات یک نفر نظری مخالف نظردیگری میده یک عده ناراحت میشن وشروع میکنن به موضع گیری ومخالفت که این خیلی بده در کل اگه نظر من باعث ناراحتی وسوءتفاهم کسی شد عذرخواهی میکنم.موفق باشید.

گیلک پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۱۴:

امیدوارم خداوند به همه ما سعه صدر و تحمل شنیدن نظرات مخالف را عطا فرماید که نهایت آزادگی و فرهیختگی است.

هما

۱۹ آذر ۱۳۹۳

واقعا چند میلیارد هزینه شده؟با همان چند میلیارد میشد مشکل را حل کرد احتیاج به فیلم مستند نبود.
ولی اگر خوب فکر شود میبینیم در بعضی جاها لازم است فیلم بازی کرد،افتاد :evilgrin:

پاسخ

leila پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۲۹:

همای عزیزم در صحبتی که خودم شخصا با استاندار داشتم منکر این قضیه شدند که هزینه ساخت این مستند از اعتبار نجات تالاب برداشت شده است هزینه چیزی معادل ۷۰۰میلیون تومان بر آورد شده بود اگر یک درصد هم از هزینه های نجات تالاب باشد ارزش داره خواهر گلم بلکه همسایه های تالاب هم یه کمکی بکنند الان طوری شده که همسایه های تالاب هم باهاش نامهربانی میکنند ساخت این مستند خوبیش اینه که مردم را به صورت جهادی بسیج میکنه با اقدامات صورت گرفته از محیط زیست واستانداری بسیار امیداریم برای نجات تالاب همیشه زیبای بندر زیبا ورویایی انزلی.

هما پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۳:

خوب حالا افتاد.پس همه نظرها و صبحتها فیلمی است برای مردم.فقط آنهایی که ارتباطهایی دارند میتوانند بعضی نظرها را بگذارند.خودمان را سرکار گذاشتیم.
انزلیچی های عزیز موفق باشید :-P :shutmouth:

leila پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹:

خواهرگلم احساس میکنم از ساخت مستند ناراحتی واین برمیگرده به عشق وعلاقه شما به شهر محبوبتون.منظورتون رو متوجه نشدم از اینکه گفتید فقط بعضیها میتونند نظرهایی بدن.ولی هما جان ما هم همه مثل شما شهروندیم ودلسوز شهرمون من خودم به شخصه خیلی پیگیر مسائل تالاب هستم ودر سفری که استاندار به انزلی داشتن هم با ایشون صحبت کردم بخاطر همین است که میگم ساخت مستند خوبه ولی نظرشما خواهر بزرگوار هم محترمه.موفق باشید

هما پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۰۱:

ظاهرا در انزلی کلاب بیشتر نظرها را خود اعضا میگذارند.گاهی یکدیگر را تایید و گاهی تکذیب میکنید.اینطور جلب توجه را ندیده بودم که دیدم.
نه با فیلمسازی مخالفم نه با روشن شدن وضع اسفبار تالاب . حرفهای دو پهلویتان را کجای دل میتوان جا داد.
نباید دیگر راجع به شهری که عاشقش هستم اما اهل آنجا نیستم نظری بدهم.
آرزوی سربلندی برای این شهر عشق و مردم مهربانش دارم. :brokenheart:

leila پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۳۸:

هما جان کجای حرف من دو پهلو بود ؟ من اصلا متوجه صحبتهای شما نمیشم. شما به عنوان کسیکه انزلی شهرتان است ولی به هر دلیلی ساکن آن نیستید حق همه گونه اظهار نظر رادارید عزیزم. فقط نمیدونم موضع گیری شما درباره چیه؟

نیلوفری از شهر باران

۱۹ آذر ۱۳۹۳

همای عزیز شماهم بهتره مثل من و اون تعداد از دوستان خودم اصلا به انزلی کلاب سر نزنید یا اگر زدین صحبتی نکنید اینجا اختصاصی چند نفره که فقط کامنت های اونها تایید میشه حتی اگه انزلیچی هم باشی بازم مهم نیست اینجا یه چند نفری هستند که سوگلی هستند ….بیخیال من و همه دوستام و همکارام تصمیم گرفتیم دیگه کاری نداشته باشیم یا اگر هرچند گاهی سر میزنیم فقط ببینیم و بریم بعد پای حرف که میاد وسط میگن انزلی پر شده از افراد غیر بومی اخه اینها بومی ها هستند که واسه نظر همشهریشون ارزش قایل نیستند ……

پاسخ

leila پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۱۴:

نیلوفر زیبای شهر باران من چندین بار این گله شما رو شنیدم که میگین کامنتهاتون تایید نمیشه ولی باورش سخته آخه بارها دیدم افرادی که مخالف بودن ونظرات بسیار تندی هم دادن ونظراتشون تایید شده .اینجا همه سوگلی هستند نظرات همه هم محترمه اصلا با یکدلیها وهمدلیها موفق میشیم واگه شماهم همراهمون باشید خوشحال میشیم.

هما پاسخ در تاريخ آذر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۳۶:

:yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ آذر ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۰۱:۵۵:

نیلوفری از شهر باران و همای عزیز اشتباه برداشت نکنید.انزلی کلاب یکی از سایتهای سالم تو این دوره زمونه هست.و اگر زمانی کامنت شما تایید نمیشه یا سانسور میشه حتماً دارای مطالبی هست که نیاز به سند و مدرک داره یا …
به سایت هم حق بدید.بابت تموم این مطالبی که ما میذاریم باید جوابگو باشند.

گیلک پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۳۶:

:yes: :yes: :yes: