80901012-5176132

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری انزلی صیانت از حقوق شهروندی و ارتقای منزلت اجتماعی را ضروری خواند .

به گزارش ایرنا، ˈ سید فخرالدین حسینی ˈ روز دوشنبه در نشستی با مسوولان ادارات شهرستان انزلی اظهار کرد:جهتگیری ادارات باید به سمت تکریم ارباب رجوع و جلب رضایتمندی مردم باشد .

وی با اشاره به اینکه اجرای برنامه های ۱۲ گانه حقوق شهروندی با کمک روسای ادارات یک اقدام عملیاتی خواهد بود، بر لزوم نظارت بر عملکرد مجموعه و تقویت برنامه های آموزشی حقوق شهروندی تاکید کرد.

حسینی با بیان اینکه خودمان را خادمان مردم می دانیم افزود: امتیاز بزرگ کارگزاران نظام جمهوری اسلامی خدمت بی منت به مردم است .

وی گفت: یکی از مسئولیت های مهم شهرداری ها ، فعالیت های فرهنگی است و از شورا و شهرداری می خواهیم بیش از پیش به این مقوله توجه داشته باشند.

وی بر توسعه ورزش همگانی ، احیای ورزش های بومی محلی و بردن هنر در میان مردم از طریق اجرای نمایش های خیابانی ، برگزاری نمایشگاه و جشنواره های مختلف تاکید کرد.

حسینی رسیدن به نقطه نظر مشترک و رعایت حقوق شهروندی را نیازمند اراده جمعی دانست .

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار انزلی آموزش کارکنان از طریق برگزاری همایش ها ، ارشاد و برخورد با متخلفان ، نصب منشور اخلاقی ، تبلیغات محیطی ، ارائه خدمات الکترونیکی را از جمله کارهای موثر در آموزش حقوق شهروندی و آموزش خانواده عنوان کرد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرانزلی نیز در این جلسه گفت : امور فرهنگی کیفی و ارائه اثرات و نتایج آن مشکل است .

ˈ فرهاد رحمان زاده ˈ با اشاره به ورود چهار و نیم میلیون گردشگر در سال به این شهرستان اظهار کرد : باید برای مقوله گردشگری و گردشگران فکر اساسی بشود.

وی خاطرنشان کرد : برنامه ها باید در برگیرنده همه سلایق و متناسب با تنوع مردم و گردشگران باشد .

رحمان زاده با یاداوری این که مقام معظم رهبری در سفر به انزلی؛ مردم این شهرستان را با استعداد، با نشاط ، پرشور و قهرمان نامیدند؛ بر لزوم توجه بیش از پیش به حقوق شهروندان تاکید کرد.

وی تصریح کرد : کار اداره ارشاد نظارت پشتیبانی و سیاستگزاری است و باقی امور به بخش خصوصی و انجمن های فرهنگی و هنری واگذار شده است .

وی از انجام ۱۲۳ مورد برنامه فرهنگی هنری از جمله نمایش ، شعر، داستان ، تجسمی و غیره از ابتدای امسال تاکنون توسط اداره ارشاد انزلی خبر داد.

رحمان زاده با اشاره به اهمیت اقتصاد فرهنگ، لزوم حمایت از تولیدات فرهنگی هنرمندان را مورد تاکید قرار داد و از مسئولان و مردم خواست با خرید آثار هنرمندان و یا بلیت اجرای موسیقی و تئاتر به ادامه کار فرهنگی و هنری کمک کنند.

رییس دانشگاه پیام نور انزلی نیز رسیدگی به مسائل و مطالبات دانشجویان را گامی در جهت صیانت از حقوق شهروندی عنوان و خاطرنشان کرد : با کارهای صورت گرفته رضایتمندی دانشجویان افزایش یافته است .

ˈ محمد اسکندری ˈ اظهار کرد : در حوزه فارغ التحصیلان یک هزار و ۲۰۰ پرونده انجام نشده وجود داشت که اکنون به ۴۰۰ پرونده کاهش یافته و برای دانش آموختگان گواهی موقت صادر شده است .

کارشناس شهردای انزلی نیز در ادامه این نشست گفت : انجام امور فرهنگی نهادینه شده نیست .

ˈ حسینی ˈ خاطرنشان کرد : می طلبد کارگروه فرهنگی اجتماعی فرمانداری برنامه ها را نهادینه و اعلام کند تا ادارات ذیربط خود را ملزم به اجرای آن بدانند.

در ادامه جلسه تعدادی از مدیران یا نمایندگان ادارات نظرات خود در خصوص صیانت از حقوق شهروندی و راهکارهای حمایت از کانون خانواده و برنامه های خود در این زمینه را عنوان کردند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *