boors2cc

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، در معاملات هفتگی منتهی به دوم بهمن ماه جاری تالار اختصاصی بورس کالای  این منطقه ۳۹۰۰ تن کالا معامله شد.

ارزش این حجم معامله کالا در بورس کالای منطقه آزاد انزلی که از محصولات شیمیایی مجتمع های پتروشیمی کشور است در حدود ۱۱میلیارد ریال می باشد.

با این میزان معامله کالا در تالار اختصاصی بورس کالای منطقه آزاد انزلی مجموع معاملات بورس کالا از چهارم دی ماه لغایت دوم بهمن ماه از مرز ۱۷ هزار تن گذشت.

۲۷۲۰ تن اوره از پتروشیمی های کرمانشاه با ارزش ریالی در حدود ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال، جوش شیرین تولید شده در پتروشیمی شیراز به میزان ۳۰۰ تن که بیش از ۱۹۵ میلیون ریال خرید و فروش شد، ۵۸۰ تن اسید سولفوریک تولیدی پتروشیمی رازی با قیمت ۱ میلیارد و ۵۵۵ میلیون ریال و در نهایت ۳۰۰ تن آمونیاک که در پتروشیمی کرمانشاه تولید و بیش از ۵ میلیارد ریال خرید و فروش شد، محصولات معامله شده از سوی شرکتهای فعّال در تالار اختصاصی بورس کالای این منطقه در هفته منتهی به ۲ بهمن ماه جاری را شامل می شود.

نخستین تالار بورس کالای مناطق آزاد کشور، به عنوان حلقه تکمیل کننده روند طی شده از سوی این سازمان در جهت رونق فضای کسب و کار اقتصادی در محدوده منطقه، از تابستان سال جاری در منطقه آزاد انزلی شروع به فعالیت نموده است که بالا بردن شفافیت در روند مبادلات تجاری و حذف واسطه های تجاری به منظور ایجاد یک مزیت رقابتی از جمله اهداف ایجاد بورس کالا، می باشد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *