Banovan_malavan


به حق که ورزش انزلی مظلوم است، شهر انزلی با توجه به جمعیت خود بیشترین ورزشکار سازمان یافته را در ایران دارد. شهری که به اندازه ی چند استان در کشور قهرمان و ورزشکار تحویل کشور داده است و به راستی که مظلومیت و محرومیت ورزش انزلی قابل وصف نیست.

از بچه های پا برهنه کوچه پس کوچه های خاکی که شب و روزشان را به عشق ملوان گذران میکنند از قایقرانانی که پارو به دست به نبرد امواج میروند، از بزرگترین کارته کاران تاریخ کشور که در همین شهر برخواستند و خانه کاراته ای که در مرکز استان تاسیس میشود! از ساحلی بازان غیوری که بارها و بارها پرچم کشور را به احتزاز در آورده اند تا بوکسی که روزی قطب ایران بود و امروز مانند فرزند سر راهی با آن برخورد میشود؟!! از ملوانی که انتظار داشتیم این فصل حمایت شایسته تری از آن صورت پذیرد و شاهد اقدامات گسترده تری در آن باشیم که هنوز در عمل راه درازی را در پیش دارد و هزاران “از” دیگر …
براستی چه کسی برای قهرمانان شهرمان ارزش قائل است؟ کدامیک از مسئولین شهرمان طی یک همایش که زیر یک میلیون تومان هزینه دارد چند لوح تقدیر ساده تقدیم ورزشکاران این دیار کرده است؟
کسانی که دم از فرهنگسازی میزنند و گاها کاسه داغ تر از آش میشوند کی میخواهند فرهنگ ارج نهادن به تلاش ورزشکاران را بیاموزند ؟ آیا مسئولین به عنوان خادمین ملت نباید به مردم پاسخگو باشند؟ اهالی این شهر پاسخ این همه سوال بی پاسخ را از چه کسی باید مطالبه کنند ؟
آیا تیمی که با کمترین امکانات ممکن نسبت به بسیاری از تیم های حاضر در لیگ بانوان و در نا عادلانه ترین شرایط ممکن از حق طبیعی اش “قهرمانی” باز ماند و با اقتدار نایب قهرمان لیگ شد حقش این بود؟ کدامیک از مسئولین شهرستان در جشن نایب قهرمانی تیم بانوان شرکت کردند ؟ از مسئولین استانی که کوچکترین انتظاری نداریم …
اگر تماشاگران تخلفی کردند چرا باید تیم بانوان ملوان از حضور در زمین تختی انزلی محروم شود؟ چرا باید در سخت ترین شرایط و پست ترین حالت ممکن پذیرای سایر تیمهای تا دندان مسلح باشند؟ واقعا در عجبم که در کدام کلاس درس غیرت و معرفت و مردانگی را تعلیم دیده اید؟
وقتی مقام معظم رهبری بر جایگاه ورزش بانوان تاکید دارند، وقتی ورزش بانوان در کشور عزیز اسلامی مان مشت محکمی بر دهان یاوه گویان غربی است، چرا و با کدام استدلال باید شاهد چنین برخوردی از سوی مسئولین ورزش استان باشیم آنهم در شرایطی که در سایر استان ها عکاس مرد برای تهیه خبر وارد استادیوم میشود ؟!!
چرا از کم کاری فرهنگی خود اینچنین شانه خالی کرده و ساده ترین راه که همان پاک کردن صورت مساله است را انتخاب میکنید؟
هیچ میدانید پس از اتمام مسابقه پایانی که وقت دریافت مدال نائب قهرمانی تیم بانوان ملوان بود چه شد؟ وقتی ۱۰ مرد وارد زمین مسابقه میشوند و تیمی که یک فصل زحمت کشیده برای این لحظه را به همراه ناظرین به بهانه بازی کردن از زمین مسابقه بیرون می اندازند مسئولیت حفظ امنیت و حفظ شان جایگاه ورزشکاران بر عهده کیست؟
آیا نباید به حال ورشکاران مظلوم این شهرستان که حکم بچه یتیم هایی را دارند که به هر طریقی شده میخواهند ابراز وجود کنند و در نهایت جز سرکوفت چیزی نسیبشان نمیشود گریست و زار زد ؟
واقعا مسئولین ورزش شهرستان مشغول چه کار مهمی بوده اند که از رویدادهایی از این دست چشمپوشی میکنند ؟ هر چند انتظار بی جای نگارنده را باید به بزرگی خود ببخشید چون کاش این کم کاری تنها به ورزش ختم میشد، چه کسی در این شهر با خبر شد که در یک مسابقه بین المللی چندی پیش جوانی از همین دیار تولیدش در صدر جدول رقابتهای جهانی برگزیده شد و پرچم کشور عزیزمان را برافراشت ؟ بگذریم که حرافی ما هر چه تند تر از این هم باشد حکایت کوبیدن آب با تمام توان در هاون است.

سرکار خانم مریم ایراندوست و تیم فوتبال بانوان ملوان بندر انزلی به نمایندگی از اهالی بندر انزلی بپاس همه زحماتتان که به خوبی میدانیم در سخت ترین شرایط ممکن صورت پذیرفت و تنها ماحصل تلاش شبانه روزی و غیرت شما و تیمتان است را ارج نهاده و به همه شما خسته نباشید میگوییم.

از نگاه ما کاری که شما با این امکانات کم کرده اید چه بسا بالاتر از مقام قهرمانیست که این مقام ها رفتنی است و آنچه در خاطره ملت و مردم از ورزشکاران باقی میماند همان رفتار و منش پهلوانی است که شما شیرزنان شهر قهرمان پرور انزلی مردانگی و پهلوانی را به معنی کلمه تفسیر کرده اید و از نگاه ما شما قهرمان واقعی این لیگ هستید.
برای شما و تیمتان که باعث شادی دل اهالی این شهر شده اید از خداوند متعال طلب طول عمر با عزت با گامها و موفقیت هایی بزرگ تر را آرزومندیم. 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

seVen

۱۰ اسفند ۱۳۹۱

کاش میشد جشن نایب قهرمانی در استادیوم تختی و در مقابل دیدگان عاشقان فوتبال برگزار می شد

پاسخ

امیر ملوانی

۱۰ اسفند ۱۳۹۱

سلاااام
آفرین به شما خانمای با غیرت
:laugh:

پاسخ

guilak

گیلک

۱۰ اسفند ۱۳۹۱

چنین رفتارهایی با خواهران و دختران قهرمان ما اصلا کار درستی نبوده است که باید بکویم باورکردنی نیست.چگونه ممکن
است مسئولی انزلیچی باشد و در فضای ورزشی و قهرمان پرور انزلی پا گرفته و بزرگ شده باشد و تا این حد بی تفاوت به ورزش و مسائل ان؟؟!!!!! حتی اگرکسی در طول عمرش یک دقیقه هم با ورزش و ورزشکاران سر و کار نداشته باشد بعید است چنین اقدامی بکند.به زبان ساده میگویم این کار مانند این است که دختر خانمی که طبیعتا حساس و عاطفی است بسیار درسخوان باشد و تمام سال تحصیلی تلاش کند و به امید شاگرد اول شدن و امتحان بدهد ولی موقع دریافت کارنامه که با امید فراوان انتظار انرا می کشیده یک نفر بیاید کارنامه اش را جلو چشمهایش پاره کند و به زباله دانی بریزد. .میتوانید تصور کنید چه حسی به او دست خواهد داد؟اگر ورزش بانوان برای ما ارزشی ندارد پس چرا وقت این جوانان را میگیریم؟ میدانم اینطور نیست.چون مقام رهبری و مسئولین به این امر عنایت دارند .بنا بر این به عنوان یک شهروند انزلیچی که شدیدا تحت تاثیر قرار گرفتم از مسئولین عزیز تقاضا دارم در جهت جبران گر چه بطور کامل میسر نیست به نحو مقتضی اقدام بفرمایند.خداوند نگهدار دختران و پسرانی باشد که موجب سرافرازی خود و خانواده و شهرشان هستند.و خداوند حفظ کند بزرگترهایی را که قدر چنین جوانانی را بدانند.

پاسخ