jj2

به مناسبت فرا رسیدن ۷ مهر ، روز آتشنشان ، ضمن تبریک این روز به تمام آتشنشانان ایثارگر و فداکار ، سایت انزلی کلاب مصاحبه ای دوستانه با احمدی جعفری رئیس آتشنشانی شهرستان بندرانزلی ترتیب داده است.

جناب جعفری بیشتر خودتون رو برای مخاطبین معرفی کنید

اینجانب احمد جعفری متولد ۱۳۵۳ محله قارویر بندرانزلی ، ۹ برادر و خواهر هستیم. بنده فرزند هشتم خانواده هستم. پدرم در سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در منطقه عملیاتی شلمچه به درجه رفیع شهادت نایل گردید.

از چه زمانی وارد آتشنشانی شدید ؟

 در سال ۱۳۷۵ به دستور شهردار وقت در ایستگاه ۲ ( کشتارگاه ) مشغول به انجام وظیفه شدم.

چه دوره هایی را برای تخصص طی کردید ؟

دوره مواد شیمیایی خطرناک ، نجات در آسانسور ، دوره فرماندهی عملیات غواصی را آموزش دیده ام که مدیون استاد احمد صیدگاهی می باشم.

در مورد دوران نوجوانی تان بگوبید و در مورد شهید خلیل اله جعفری ؟

در سال ۶۵ در کوچه مشغول بازی بودم که از نیروی سپاه به منزل ما آمدند ، مادر گریه می کرد و چون طفلی صغیر بودم با دیدن اشکهای مادر به گریه افتادم ، با دیدن چهره شهید در گورستان تا یک هفته از ترس نمی خوابیدم . چون صحنه جانسوزی بود ، دوستان شهید می گفتند : ترکش خمپاره به سر و سینه شهید اصابت کرده بود.

خاطره ای از شهید سرافراز خلیل اله جعفری دارید ؟

متاسفانه باید خدمت شما عرض کنم ۲۷ سال از آن زمان گذشته و هیچ چیزی در خاطرم نیست.

jj4

چرا در انزلی به جنابعالی مرد آتش گفته می شود؟

این نظر لطف عزیزان است. من یک وظیفه دارم ، باید بخاطر نجات جان انسان با آتش بجنگم. به این دلیل شخصا خودم بعنوان اولین نفر وارد حریق می شوم ، که این جان نثاری را از پدر شهیدم و شهداء یادم گرفته ام.

شخصا بارها شاهد حضور به موقع و پر تلاش جنابعالی در هنگام حریق بودم , چه انگیزه ای باعث شده اینگونه و با این روحیه در آتشنشانی خدمت کنید ؟

بنده از کودکی شیفته عملیات بوده و هستم . وقتی حریق در سطح شهر رخ می دهد یک حس انسان دوستی و کمک به همنوعان مرا به سمت عملیات سوق می دهد.

در مورد شغل آتشنشانی بیشتر بگویید ؟

آتش نشان فردی است که در راستای تحقق اهداف سازمانی ( نجات جان و اموال انسان ) و ثروتهای عمومی و ملی و ارائه خدمات بشر دوستانه اقدام می نماید. و در جهت وظایف ذاتی خود گاهی با خطراتی همچون معابر بسیار تاریک ، باریک ، گرم و خطرناک مانند ساختمان در حال آتش سوزی که فاقد راه پله های ایمنی هستند مواجه می شود. بطور مثال تصور کنید ساعت ۳ بامداد در ایستگاه آتشنشانی غرق در لذت خواب هستید ، ناگهان صدایی در حد بوق قطار بالای سرتان شروع به آژیر کشیدن می کند اما این را عرض کنم آتشنشان یک شغل نیست بلکه عشق است و اگر کسی عاشق نباشد بهتر است وارد این جرگه مقدس نشود.

چه ایده ها و فکرهایی در مورد بهتر شدن خدمات آتشنشانی در شهرستان دارید ؟

به یاری خداوند در آینده نزدیک ۲ دستگاه خودروی ایسوز وارد پایگاه می شود، البته ۳ ایسگاه در حال حاضر برای شهر کافیست، بنده در حال حاضر به فکر مجهز کردن پایگاه می باشم و ان شاء الله این امر به زودی تحقق خواهد یافت.

آیا آمار گیری در مورد رضایت مردم از آتشنشانی دارید ؟

بله ، مطمئنا با توجه به اینکه لطف مردم خوب انزلی شامل حال ما آتشنشانان شده مسلما بنده را به عنوان یک فرد کوچک و فرزند خود و خدمتگزار این شهر قبول کرده و قضاوت آتش نشانی شهر از قبل و در حال حاضر را به عهده مردم می گذارم ، چون بهترین قاضی هستند.

تجهیزات سه ایستگاه آتشنشانی در انزلی چگونه است ؟ آیا مطابق با استانداردهاست ؟

بله مطابق استاندارهاست. از نظر تجهیزات مشکلی نداریم. برای حریق مایعات بهترین شلنگ از نوع اشباخ آلمان ، دستگاههای نجات در جاده از نوع هلمات در این سازمان موجود بوده و با این سیستم روز در حال انجام وظیفه می باشیم. البته در تکاپو هستیم تا بهتر از این باشیم.

مساله ترافیک  تا چه اندازه در خدمت رسانی شما تاثیر منفی دارد ؟ چه راهکارهایی برای این امر دارید ؟

با توجه به هماهنگی که با عوامل محترم پلیس داریم ، در زمان ترافیک هیچ مشکلی نداشته و رانندگان محترم و آگاه انزلی همکاری لازم را با ما دارند که صمیمانه از آنها سپاسگزارم.

آیا به عنوان یک فرزند شهید از وضعیت کنونی گلزار شهداء راضی هستید ؟

در مورد گلزار شهدا هیچ نظری در رسانه ها ندارم

سخن پایانی شما با مخاطبین انزلی کلاب ……….

در انتها دست همه مردم شریف انزلی را می بوسم و از همه عزیزانی که در طول ۷ سال مدیریت بنده ، اینجانب را مورد لطف خویش قرار داده صمیمانه تشکر می نمایم و از خداوند متعال سلامتی مردم انزلی را خواستارم

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid-sh

۶ مهر ۱۳۹۲

ادم با عشقیه
یادمه واسه ریاست جمهوری کاندید شده بود :-)

پاسخ

Anzali Free Zone

۶ مهر ۱۳۹۲

آقای جعفری از مسئولین با عشق و مسئولیت پذیر انزلی است، تو جایی که ایستاده عاشقانه ایستاده و همچون پدر بزرگوارش افتخار انزلیه، زنده باشی آبای

پاسخ

۶ مهر ۱۳۹۲

ایشون بسیجی وار کار می کنند ، به همه پرسنل آتشنشانی بخصوص آقای احمد جعفری ۷ مهر روز آتشنشان رو تبریک می گم

پاسخ

همراه

۶ مهر ۱۳۹۲

خسته نباشیییید.
همیشه شاد و سرزنده باشید.
روزتان مبارک قهرمانان

پاسخ