ccc saeed aftabi

آقای سعید آفتابی در ابتدا انتخاب بجا و شایسته تان را از طرف وبسایت “انزلی کلاب” تبریک می گوییم . مدتهاست که بندرانزلی نیازمند خونی تازه به لحاظ تخصص و دید تازه به فضای شهری و برنامه ریزی برای آینده آن است که احساس می کنیم با حضور شما و با توجه به تخصصتان این امر اتفاق افتاده است . انشالله که این مصاحبه شروعی باشد برای برقراری یک ارتباط دو طرفه بین مسئولین و مردم شهر.

برای آشنایی بیشتر با سوابق تحصیلی و زندگی نامه جناب آقای آفتابی اینجا کلیک کنید

 • شما به عنوان یک متخصص در زمینه فعالیت‌های عمرانی چه مشکلاتی را در بخش شهرسازی و زیباسازی شهر می‌بینید ؟

بزرگ ترین مشکلی که امروز در سطح شهر به وضوح قابل رویت است، فقدان یک برنامه منسجم جهت ارائه یک الگوی برجسته شهرسازی و البته منطبق بر ساختار جغرافیایی و فرهنگی انزلی باشد.

به منظور دستیابی به این مهم، باید مجموعه ای از سه گروه «کهنسالان و پیشکسوتان»، «متخصصین و هنرمندان میانسال» و «جوانان عرصه های مختلف علمی، هنری و ورزشی» گردهم آیند تا خط و مشی زیباسازی شهر به طور دقیق سیاست گذاری شود.

بدین معنا که با استفاده از خاطرات و تجارب پیشینیان از شهرمان و به کمک نظرات کارشناسی متخصصیین امر بر پایه آرمان ها و خواست های ارزشمند جوانان می توان بهترین برنامه جامع زیباسازی شهر را سامان دهیم. بدیهی است بحث شهرسازی و اصول مربوط به آن یکی از راهکارهای جلب نظر گردشگران و در نتیجه ارتقای جایگاه اقتصاد گردشگری در انزلی خواهد بود.

 • به نظر شما حفظ بافت و نمادهای سنتی شهر و توسعه شهری و زیربناهای توریستی می تواند در انزلی هم اتفاق بیافتد؟

به یاد داشته باشیم که ارزش هر جامعه ای در حفظ پیشینه فرهنگی و تاریخی آن نهفته است. روشن است که اگر بتوانیم کاراکتر مهم نمادهای شهری را گسترش دهیم بدین معنا که ۱-در حفظ و ترمیم نمادهای پیشین بکوشیم ۲- در نمادسازی های جدید و ایجاد جاذبه های نوین تلاش کنیم، آن گاه این امکان میسر خواهد بود تا بتوانیم در برنامه توسعه شهر انزلی موفق باشیم، که قطعا موضوع مهم گردشگری از اولویت های آن خواهد بود.

جای تاسف اینجاست که تاکنون علی رغم وجود بسیاری از فرصت های گردشگری خدادادی در انزلی قادر نبوده ایم در برجسته سازی این نمادها و در نتیجه ایجاد جاذبه های خاص گردشی حرفی برای گفتن داشته باشیم. لازم به توضیح است در مدرن ترین شهرهای دنیا نیز در خصوص حفظ و نگهداری و ترمیم آثار تاریخی توجه و اقدامات ویژه ای صورت می گیرد و این امر خود در جذب توریست بسیار تاثیز گذار خواهد بود.

Dr-Aftabi1

 • چند وقت پیش همان‌طور که میدانید به گلدان‌های تاریخی واقع در حاشیه جنوبی بلوار انزلی دست درازی شد و مورد تخریب واقع شد . نظر شما راجع به عاملان چنین حرکتی چیست ؟

به شدت با این حرکت زشت که اقدامی برای نابودی نماد تاریخی گردشی شهرمان محسوب می گردد، مخالفم. البته ممکن است این حرکت ندانسته اتفاق افتاده باشد، اما قطعا بار گناه مسئولین شهری را بیش از پیش سنگین جلوه می دهد.

زیرا آن قدر بی برنامه شده ایم که مهم ترین جلوه های تاریخی را با بی ملاحضگی کنار می گذاریم. پیشنهاد من این است که در راستای جبران این مهم، باید همان ترکیب قبلی نوسازی گردد تا ساختار تاریخی آن حفظ شود. بدیهی است این پیشنهاد، بهترین راهکار برای حل مشکل پیش آمده خواهد بود.

 • بندرانزلی از دیر باز شهر اولین‌ها بوده و القاب و عناوین مختلفی معرف افتخارات شهر بوده و هست (مانند دروازه اروپا).  طبق اسنادی که بدست آمده شورای شهر رشت از چند سال پیش با بودجه‌ای کلان سعی در تاریخسازی و جعل و کسب القاب و عناوین انزلی به نفع خود نمود تا از این طریق راه توسعه و بلعیدن اراضی اطراف و افزایش جمعیت اسمی و تبدیل شدن به کلان شهر را هموار کند و در این راه تمام قد از ارگان‌های فرهنگی و رسانه‌ای گیلان نیز کمک گرفت. البته این در کنار دیگر فعالیت هایی بود که منجر به بازداشت اعضای آن شورا و انحلال شورای شهر رشت شد . نظر شما درباره حفظ حقوق شهر و گاها خوابزدگی مسئولان در این گونه موارد چیست؟

با به کارگیری الفاظی که در این سوال مطرح شده مخالفم. دنیای امروز، عصر گفتگو و توسعه فرهنگی است. اقتصاد گیلان زمانی موفق خواهد بود که بهنگام از قابلیت های شهرهای آن استفاده شود.

اگر تعامل بین مسئولین رشت و انزلی به همین روال طی شود، بر اساس تجربه این سال ها، هرگز برگ برنده ای به هیچ یک از دو شهر نخواهد رسید. باید بپذیریم که مثلا منطقه خاص آزاد اقتصادی و تجاری است و سایر شهرهای استان با آن کنار بیایند.

باید بپذیریم که به افتخارات هم احترام بگذاریم و البته به همین ترتیب در مورد سایر شهرهای استان ما این مسئله را باید بپذیریم. باید فضایی ایجاد شود تا دوستی حاکم گردد و این میسر است. حالت تدافعی شهرها نسب به هم منجر به افت هر دو طرف خواهد شد. اعتقاد دارم اگر دوستی بر پایه روابط برد- برد حاکم باشد، هر دو سوی قضیه از پیشرفت هم شادمان و از پسرفت هم نگران خواهند شد. کلکسیون زیبایی گیلان با ایجاد فضای دوستی ضمن حفظ احترام به فرهنگ ها و ارزش های هر یک از شهرها ممکن خواهد بود.
از سوی دیگر وقتی ما در خواب باشیم و نتوانیم از این اولین ها استفاده کنیم، گناه بر گردن کیست؟! بدیهی است که «از ماست که بر ماست». بیایید کم توانی های خودمان را بپذیریم و با جبران کاستی های گذشته فعلا فقط فقط به پیشروی بیندیشیم.
وقتی ما بازار بزرگ ماهی نسازیم، رشت می سازد. وقتی ما تلکابین تالاب نداریم، لاهیجان می سازد. وقتی ما پارک بازی نداریم، رامسر مازندران می سازد. گناه کیست که ما از این داشته ها محرومیم. عزیزان من، خودمان بیخیال شده ایم و بس.

بیایید همت کنیم که با توان کارشناسان خودمان و بر پایه سرمایه ثروتمندان خودمان پیش رویم. همچنین بدیهی است با توقف و بالیدن به افتخار ات گذشته، حال و آینده را نیز از دست خواهیم داد.

 • بحث اشتغال در انزلی یکی از بزرگترین معضلات است . انزلی با وجود پتانسیل‌های بالا در زمینه ایجاد اشتغال یکی از بالاترین آمار بیکاری را دارد . اما همین حداقل فرصت‌های شغلی ای که در شهر ایجاد می‌شود هم متأسفانه نصیب شهرهای اطراف می‌شود! برای بازپس گیری این فرصت‌های شغلی و قراردادن “الویت بومی بودن” در جذب نیرو برنامه‌ای دارید ؟

ایمان دارم که «چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است». باید جبران عقب ماندگی ها بشود اما حتما به تخصص ها توجه کنیم. اولویت در تخصص های برابر با شهروندان انزلی است که خوشبختانه به قدر کافی از این نعمت برخورداریم. فقط خدای نکرده مسئولیت ها به اشخاص بی کفایت واگذار نشود، بلکه حتما در حوزه تخصص و تجربه ایشان باشد. من امید دارم که به قدر کافی از این جوانان برخوردار هستیم.

Dr-Aftabi2

 • انفعالی عمل کردن نیروهای دست اندرکار شهر سبب شد بودجه گمرکات انزلی که زمانی در اختیار شهر بود تبدیل به بودجه‌ای استانی شد. بدین ترتیب بودجه گمرکات به مرکز استان رفته و سپس قطره چکانی و از لابلای مصوبات و بروکراسی اداری به شهر باز می‌گردد. نظر شما در این رابطه چیست ؟ آیا این معادل همان ظلمی نیست که مناطق نفت خیز جنوب می‌شود ؟

نظر من این است که به جای این غصه خوردن ها جلوی خرابکاری های آتی گرفته شود و در ضمن توانمندی هایمان را با برنامه های قوی تر ثابت کنیم تا این بودجه ها به سمت شهرمان سرازیر شود. ناراحت نباشید، چرا که تا پیش از این هم که این سرمایه ها فقط در اختیار خودمان بود آن چنان به درد شهر نخورد. باید با ارائه برنامه ها و طرحهای توجیهی قوی و اجرایی، جذب حداکثری را در سرلوحه کارمان بگذاریم.

 • شما یکی از نخبگان دانشگاهی بندرانزلی هستید . با وجود درک درستی که از فضای آموزش عالی شهرستان دارید چه مشکلاتی را در این حوزه احساس می‌کنید؟

اولویت آموزش دانشجویان مطابق استانداردهای آموزشی کشور و گاهی سایر کشورها باید فراموش نشود. یادمان باشد همه مجموعه های دانشگاه از مالی گرفته تا آموزشی، همه باید در راستای خدمت به دانشجویان به کار گرفته شود. اگر هدف از این مهم منحرف شود، با روند نزولی سطح دانشگاه ها روبرو خواهیم بود.
از سوی دیگر باید با ایجاد فضای رقابت علمی که بنده در دوره کوتاه مدیریت گروه عمران دانشگاه در این راستا کوشیدم، دانشجویان را تشویق به پژوهش نماییم. باید به برگزاری سمینارها، مسابقات و رقابت های تمیز در راستای تولید علم و مقالات علمی اهمیت ویژه داده شود.
افزون بر این، باید احترام به دانشجویان به عنوان عناصر بالقوه مسئولیت های کشور در سال های آینده توجه شود. اگر چنین شود، هم جذب دانشجو در شهر و هم تولید دانشجوی خوب به ثمر خواهد نشست.

 • یکی از بزرگترین خدماتی که شورای شهر و شهرداری می تواند به صنعت توریسم در انزلی کند آزاد سازی و زیباسازی و محوطه سازی حاشیه رودخانه انزلی است که اکنون در اختیار کسبه شنبه بازار انزلی است.هرچند حس نوستالژی را در بین شهروندان زنده میکند نمای بسیار زشت و زننده ای به ورودی مرکز شهر داده است. برنامه ای برای این موضوع دارید؟

باید به این مسئله به صورت زیربنایی توجه شود. گام نخست این است که فضایی مناسب برای کسب و کار این عزیزان اختصاص یابد. باید سرمایه داران که البته برخی از ایشان از کسبه بازار هستند، در ابتدای امر نسبت به ایجاد بازار مدرن با ساختارهای جدید اقدام نمایند. سپس در گام دوم، نسبت به جایگزینی طرح جدید گردشی به جای طرح بازار سنتی قبل اقدام گردد.
این نکته را از یاد نبرید، بازارهای سنتی، خود از پیشینه های تاریخی شهرها محسوب می گردند. لزوما نباید بازار را حذف نمود، بلکه می توان با سامان دهی آن، جلوه زیباتری به شهر داد. خود بنده با ترکیب هر دو دیدگاه موافقم. به عبارت دیگر، در جایگاه کنونی بازار، طرحی نو در اندازیم با نظر کارشناسان معماری و شهرسازی. ضمن بنده قلبا به این امر اعتقاد داشته و دارم. لذا در خصوص اجرای چنین طرحهایی نظر سنجی از همشهریان فرهیخته در الویت خواهد بود.

 • نام ملوان نه تنها نماد شهر انزلی است بلکه نماد غرور و پهلوانی استان گیلان است . آیا نباید بخشی از درآمد های شهرداری یا ارگان های دولتی را به این نماد استانی و ملی اختصاص داد ؟ همانطور که در شهری مثل تبریز اتفاق می افتد و هیچ مشکلی هم ایجاد نمی شود.آیا بی توجهی به ملوان بی توجهی به خواسته و علقه و تفریح و سرگرمی مردم شهر نیست؟

ملوان همیشه در انزلی مظلوم واقع شده است. ملوان نیاز به ماهی خوراندن ندارد. ملوان باید ماهیگیری را فرا بگیرد. ده ها بار با شارژ مالی آن هم فقط در لحظه های مرگ به داد تیم رسیده اند. بنده کارشناس ورزش نیستم. اما به عنوان یک شهروند و کسی که در مسئولیت های آتی می تواند با توجه به این امر، بخشی از مشکلات را روشن و به امید خدا برطرف کند، معتقدم باید ساختار ملوان به مثابه تیم های بزرگ دنیا تغییر یابد.

بدون آن که از تیم خاصی نام ببرم ، تجربه شخصی من در بازدید از برخی از این تیم های معتبر جهانی، ایجاد الگوی خودگردانی تیم با فروش محصولات فرهنگی، ورزشی نظایر آن، یکی از راهکارها می باشد.

باید بودجه های مردمی به این سو گرایش داده شود که کمک ها برای ایجاد یک زیربنا برای آینده ملوان به کار گرفته شود. برای مثال، حتی استفاده تبلیغاتی از نام ملوان نباید در جاهای مختلف به طور رایگان باشد. باید بابت آن هزینه پرداخت شود. این روش فقط یکی از راه هاست. فرض کنید بودجه ای جلب شود و مثلا آب نوشیدنی ملوان به عنوان یک برند خوب تولید و در اختیار مردم قرار گیرد.

همچنین احداث موزه تاریخی-فرهنگی-ورزشی ملوان، می تواند با به کارگیری استانداردهای مدرن، جاذبه ای بزرگ در جذب سرمایه باشد. به کارگیری این روش ها یعنی هدایت بودجه ها به سمت افزایش ثروت کنونی و تولید سرمایه های جدید.
ملوان باید ارزش خود را بداند و همه به این مهم احترام بگذارند تا خدای ناکرده به سود کسی آسیب نبیند. لذا عطف به سوال چهارم شما، بجا است که این پرسش را مطرح نمایم که “چرا در زمینه باشگاه داری جزء اولین ها نباشیم؟”
اجازه بدهید این نظر فقط به عنوان نظر یک شهروند باشد. کارشناسان اقتصادی و ورزشی بهتر می توانند با شناخت های عمقی در خصوص آن نظریه پردازی نموده و عمل را به مسئولین بسپارند.

 • نظر شما در راه اندازی شبکه محلی بندر انزلی و رادیو انزلی همچون شبکه آبادان چیست ؟ با توجه به کم لطفی ها و بی عدالتی هایی که هر روزه در شبکه گیلان در حق انزلی و مردم شهید پرور آن می شود وقت آن نیست که تریبونی مختص شهر داشته باشیم ؟

به نظر من این مسئله بسیار زیربنایی است. من علاقمندم که در انزلی فرودگاه هم داشته باشیم. اما آیا میسر است؟! بدیهی است پرداختن به یک سری آرمان ها ممکن است ما را از توجه به یک سری جزئیات دور کند.

در حد سواد خود عرض می کنم و کارشناس امر نیستم، اما بحث رسانه باید به صورت پلکانی بررسی شود. از شما سوال می پرسم: «ما در انزلی سینمای خوب و کارآمد داریم؟!» چگونه ممکن است وقتی سینما، روزنامه یا هفته نامه محلی و همین طور پایگاه های اطلاع رسانی قوی شهری نداریم، به یک باره می خواهیم صدا و سیمای مرکز انزلی داشته باشیم، باید واقع بین بود.

یادمان باشد باید پله های ترقی را به تدریج طی نمود. اول باید نیروهایمان را در عرصه رسانه در این موضوعات قوی کنیم، در پی آن به خواست خدا، صدا و سیمای مرکز انزلی هم داشته باشیم. من افتخار می کنم که بر داشته هامان افزون گردد و اندکی هم از آن چه داریم، کاسته نشود.

 • نظر شما درباره کارآمدی شهرداری انزلی و افکار و برنامه هایی که در آن جریان دارد چیست ؟ چند وقت پیش بود که یکی از کارکنان رده بالای شهرداری پیشنهاد داده بود که برای رفع مشکل ترافیک بهتر از خیابان سی متری به سمت بلوار انزلی تعریض شود ! آیا نیاز به تقویت تخصصی و نیروی انسانی در شهرداری بندر انزلی که یکی از قدیمی ترین شهرداری های ایران است احساس نمی شود؟شهردار ایده آل شما چه ویژگی هایی دارد؟

من با این تصمیمات عجولانه مخالفم. نمیدانم چه کسی نظر داده بود و یا در چه مسئولیتی بوده، اما باید اول درست بررسی کنیم. در ویرایش مطالعات طرح متروی رشت نوشته شده بود که سبب شلوغی شهرک گلسار، باید خط متروی ویژه احداث کنیم، به همین سادگی.

نظر من به عنوان یکی از دست اندرکاران بررسی مطالعات این بود که اساسا مشکل ترافیک آن ناحیه بنیادی تر از این صحبت ها بوده است. این مسئله را به خیابان گلستان انزلی تعمیم بدهیم. مشکل ترافیک بسیاری از شهرهای بزرگ گیلان، فقدان فضای شادابی و مشغول کردن جوانان آن است.

تردد خودروهای تک سرنشین من و شما در شهر به جهت وقت گذرانی و … است. کدام فرهنگسرا وجود دارد تا جوان شما در آن به تماشای تئاتر، فیلم، نمایشگاه و یا کنسرت فلان خواننده بنشیند. مشکل اینجاست وقتی برای جوانانمان فضایی ایجاد نمی کنیم تا انرژی سرشارشان تخلیه شود، نتیجه منتهی به تردد خودروها و ایجاد کارناوال اتومبیل در خیابان های شهر در ساعات پیک ترافیک می گردد.

شهردار ایده آل من، کسی است که به این مسائل بنیادی بنگرد. اگر ریشه یابی مسائل را درست دنبال کند و اندیشه و راهکار صحیح ارائه دهد و یا دست کم از اندیشه های درست استفاده کند، او یک شهردار ارزشمند خواهد بود. بدیهی است حضور یک شورای شهر با ویژگی های تجربه، تخصص و انرژی برای فعالیت و از همه مهم تر دلسوز، برای کمک به این شهردار ارزشمند، دور از انتظار نیست.

ضمنا بر پایه تخصص خود در عرصه حمل و نقل عرض می کنم که باید به مدهای دیگر حمل نقل توجه کنیم. انزلی از دیرباز دارای خطوط حمل و نقل آبی بوده است که هم اینک از داشتن آن محروم است. چرا فقط تاکسی چهارچرخ مدنظر ماست؟! تاکسی دریایی هم می تواند برخی از مشکلات اساسی ما را برطرف نماید. مثلا خط ویژه ای که انتهای شهر را به مرکز شهر متصل کند. یا خط ویژه بلوار انزلی به منطقه آزاد و … . این ها مسائلی است که باید مدنظر قرار دهیم. 

 • با توجه به قوانین مصوبه دولت راجع به پاکسازی سواحل شمال آیا برنامه ای برای آزادسازی سواحل انزلی دارید ؟

خوشبختانه هیچ شهری در شمال کشور به اندازه انزلی دارای سواحلی نیست که ساخت و ساز در آن رونق یافته باشد. این معضل به وفور در استان مازندران دیده می شود. نمی گویم که وضعیت ما مطلوب است، خیر منظورم این است که اول این فرصت را مغتنم بشماریم و دوم در راستای جلوگیری از خطر ساخت و ساز در حاشیه ساحل کوشا باشیم.
بندرانزلی از گذشته تا کنون دارای قابلیت گردشگری کنار دریا بوده و برنامه ریزی صحیح در این خصوص می تواند منجر به تقویت اقتصاد حاشیه ساحل گردد. باید تمام همتمان به کار بسته شود تا فضاهای گردشگری مطابق با استانداردهای روز ایجاد شود. باید از فرصت سرمایه گذاری به گروه متل داران داده شود تا هر چند متل دار، نسبت به ایجاد یک فضای بزرگ شراکتی گردشگری نظیر برخی هتل های ایجاد شده، اقدام نمایند. به نظر من، خرد کردن اقتصاد حاشیه ساحل هم منجر به کاهش کیفیت کار و هم تعدد سطح پایین آن خواهد بود. البته برنامه ریزی جهت جلب سرمایه های برون شهری هم نباید از یاد برود.

 • محیط زیست انزلی چه در تالاب و حاشیه آن و چه در دریا درگیر آلودگی و زباله شده که چهره نازیبایی را از انزلی ایجاد می کند.برنامه شما برای رفع این معضل چیست ؟

پاسخ من در گام نخست، فرهنگ سازی است. به مردم یاد بدهیم که شهرمان یعنی سرمایه ای که اگر لکه دار شود، هم حیثیت و هم درآمدهای  آتیمان را به خطر می اندازد. یاد بگیریم که رها سازی زباله منجر به زشت تر شدن هر چه بیشتر شهر خواهد شد و این مهم ترین اقدام است.
گام دوم، سرمایه گذاری در بازیافت زباله و به عبارتی الگو قرار دادن بحث «زمین سبز» در استراتژی های دفن زباله است. همه کشورهای توسعه یافته در این امر تجربه بسیار اندوخته اند. شخصا در این خصوص تحقیق بسیاری داشته ام. به سادگی می توان با سرمایه گذاری های سبز، یک جبهه بزرگ کاری و اشتغال را رقم زد.
برنامه من، توجه به تجارب کشورهای پیشرفته به ویژه اسکاندیناوی که بسیار از نظر جغرافیایی به ما شبیه تر هستند و نیز برنامه ریزی کارشناسی زیست محیطی برای سامان دهی امر است.

Dr-Aftabi3

 

 • راه های ارتباط و اطلاع رسانی شما از فعالیت ها و برنامه های شورای شهر چیست ؟ ارتباط شورا و مردم از نظر شما در چه سطحی و با چه ابزاری باشد بهتر است ؟

تجربه من در دانشگاه و مدیریت گروه مهندسی عمران چنین بوده که دانشجویان به واسطه تارنمای www.EDUCIVIL.com همواره با بنده در ارتباط بوده اند. روزانه بیش از ۱۵۰ بازدید کم ترین دستاورد بنده بوده است. همین شیوه یکی از شیوه های ارتباطی من خواهد بود. اطمینان دارم که بهترین شیوه برای ارتباط و جلب نظرات مردم است. شخصا ایمیل ها را مطالعه و مطالب را بررسی می کنم و دانشجویان از این روش استفاده می برند.
به خاطر داشته باشید که شعار من «اندیشه همه شهروندان برای شهرمان» بوده و بدان ایمان دارم. پس در راستای ایجاد یک پرتال ارتباطی عظیم و قوی که قادر باشد از نظرات مردم و کارشناسان استفاده کند و نیز نظرسنجی های بزرگی را برای مسائل مختلف شهری هدایت نماید، کوشا خواهم بود.
همچنین به کارگیری روش های سنتی پیشین نظیر ارتباط مستقیم، حضور در جمع مردم و یا نظرسنجی های کتبی هم مدنظر اینجانب خواهد بود.

 حرف پایانی ؟

«آفتاب آمد دلیل آفتاب». رای بالا و پاک ما نشان از همت بلند جوانان خصوصا دانشجویان عزیز، فرهیختگان و مردم انزلی بود که معنای واقعی حماسه سیاسی بوده است. من آمدم تا صدای رسای جوانان انزلی باشم برای ارائه برنامه های راهبردی مردمی و پیروزی های روزافزون شهرمان. به امید خدا، به همت مردم و همراهان و در کنار تجربه های بزرگان شهرمان، می سازیم و آباد می کنیم.
همه شهروندان عزیز را به آفریدگار آفتاب هستی بخش می سپارم و بس.

 مصاحبه از: Mory-Best

متن زیر بیانیه ایست که جوانترین عضو شورا در سایت شخصی شان منتشر ساخته اند: لینک

بیانیه: حضور پرشور شما عزیزان به پیروزی در انتخابات انجامید

چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۲

«به نام یکتای هستی بخش»

درود و سپاس بی کران به محضر مردم قهرمان بندرانزلی که با حضور حماسی خود در چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی، نمایش بزرگی از اتحاد و همبستگی را به معرض عموم گذاشته تا این حماسه بزرگ سیاسی را تحقق بخشند.

اینجانب با کمال افتخار اعلام می دارم به پشتوانه رای بزرگ و پاک شما توانستیم همت بزرگ شهروندان و دوستداران شهر را به اثبات رسانیده و تحولی بزرگ را رقم زنیم. خداوند بلند مرتبه و مهربان را سپاسگزاریم که با دعای مملو از مهر شما شهروندان عزیز که لحظه به لحظه ما را حمایت نمودید، این توفیق را ارزانی داشت تا بتوانیم خدمت کنیم.

مردم قهرمان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، آزادگان، ادارات، نهادها، موسسات، اصناف، کسبه، مهندسین، اساتید و دانشجویان محترم به همراه خانواده های بزرگوارشان همگی ما را همراهی نمودند و این یک پیام بزرگ است که همه کس و از همه جای سرزمین پاکمان گرداگرد یک حلقه مشترک دوستی می توانند در هر نقطه از کشور عزیزمان افتخار آفرینند.

به هر روی، به آراء پاک شما فخر می فروشیم که منت خدمت را بر دوش ما نهادید و این افتخاری بس بزرگ است که به اینجانب ارزانی داشتید. امیدوارم که در روزهای پیش رو، لحظات کار و تلاش، عزم تولید و اصلاح زیرساخت ها و ساختارهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی شهرمان باشد .

کلام آخر این که «آفتاب آمد دلیل آفتاب». من آمدم تا صدای رسای جوانان غیور انزلی برای ارائه برنامه های راهبردی مردمی و پیروزی های روز افزون شهرمان باشم. از تمام کسانی که در آفرینش این شگفتی و برگزاری انتخابات بی‌شبهه و شفاف تلاش نمودند تشکر و قدردانی نموده و از نقش آفرینی همه گرایش ها و گروه ها که به سوی اعتدال و پیشرفت شهر گام برداشته سپاسگزاری می نمایم.

با آرزوی پیروزی های بزرگ تر و روز افزون برای همه شما

دوستدار و خدمتگزار شما – سعید آفتابی حسین

www.educivil.com

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

جناب آفتابی من که از شهرم دورم، آسمون ابری دل جوانان این شهر رو آفتابی کن، با استفاده بلقوه از ظرفیت های شورا به درد جوانان شهر برس. راستی امیدواریم که برای علنی شدن جلسات شورای شهر هم تلاش کنید که حد اقل حق اهالی و شهروندان بندر انزلی است.

پاسخ

بابایی

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

انتخاب آقای آفتابی را تبریک می گویم . به یاد دارم چند سال پیش ایشان را بعنوان یکی از جوانهای نخبه در فرمانداری ملاقات کردم .یکی از انتخابهای خانواده ما بودند . امیدوارم که بتوانند در شورا به موفقیتهای خوبی برای شهر دست یابند .

پاسخ

رضا فلاحتی

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

سلام ………..از انتخاب یک جوان تحصیلکرده انزلی بسیار خرسندم .ممنون
=====
انزلی کلاب: رضا فلاحتی عزیز با سلام، اشتباه از طرف سایت انزلی کلاب بود با تشکر از حسن توجه شما

پاسخ

حامیان آفتاب

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

«آفتاب آمد دلیل آفتاب» *** خوب بدانند و خوب بخوانند که این آفتاب، جوانان و دانشجویان را حامی خود دارد ***
جناب دکتر پیروزی شما را در صحنه ی انتخابات شورای شهر بندر انزلی تبریک گفته و برای شما و دوستدارانتان آرزوی کامیابی و موفقت روز افزون را از دادار بی همتا، بزرگ خالق خورشید تابناک خواستاریم.
همه خوب میدانیم که واقعا مردی از جنس نور و آفتابید. به یاری یکتای هستی بخش همیشه موفق و سربلند باشید که ما جوانان و دانشجویان تا آخرین قوت تا آخرین گام همراهتان خواهیم بود .
با آرزوی پیروزی های بزرگ تر و روزافزون . هم گامتان خواهیم بود تا طلوع خورشید را از بام کوه دماوند ببینیم.

پاسخ

مجید

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

سعید جون بهت تبریک میگم
مراقب خود خودت باش……………..این تازه اول راه اون تو رفتی ناامید نشو
چون همه این عزیزان رو بدون رتوش و سانسور می بینی به تعبیر من واقعی اونها رو می بینی
می بینمت.بهت میگم
یاعلی

پاسخ

مژگان

mojshekan

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

کاش عده ی بیشتری از این جوونا به شورا راه پیدا می کردن، برای آقای آفتابی آرزوی موفقیت دارم

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

سعید آفتابی عزیز، شما و همه مسئولینی که قلبشون به عشق انزلی میتپه و دغدغه ی جوانان این شهر رو میدونن با تمام توان مورد حمایت رسانه ای ما قرار خواهند گرفت. در این مسیر دشوار ما رو هم مسیر و هم قدم و پشت خودت بدون، امیدوارم که امید رو در دل جوانان این شهر زنده کنید. مطمئنا حضور شما جوان غیور انزلی چی ترس را در دل شب نشینان و سیه دلان انداخته است به امید روزی که آفتاب مهربانی بر فراز شهر انزلی تابشی جاودانه داشته باشد.

پاسخ

مرتضی

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

نزدیکه روزی که سعید رو به عنوان نماینده مجلس به عنوان نماینده با لیاقت و شایسته انزلی ببینیم . کسی که به جای پرکردن جیبش به فکر شهر باشه . سعید جان همه جوونا پشتت هستن . انشالله که موفق باشی .

پاسخ

علیرضا

علیرضا بابائی

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

این پیروزی برشما و همه ی ما مردم انزلی – چه آنها که از سر دلنگرانی از فردا ها و آزردگی از حوادث تلخ دوره های پیشین از حق رایشان چشم پوشی کردند و نیامدند و یا آن هایی که عزت و شرفشان را ، رای شان را در کوچه پس کوچه ها … و چه آنها که با امید به تغییر و تدبیر و درحالی‌که به نتایج مطمئن نبودند حماسه ای بزرگ آفریدند – مبارک باد
مهندس جوان ما جوانان و دانشجویان حامیت خواهیم بود. در پناه خداوند یکتا استاد بزرگوار

پاسخ

من

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

جناب افتابی تبریک عرض میکنم. امیدوارم در پناه حق،افتاب همیشه تابان باشید و ابرهای بیعدالتی و نخوت و… هیچگاه برشما و اهداف پاکتان سایه نیفکند..مویدباشید

پاسخ

amspso

عباس محمدي صياد

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

با سلام و درود . ضمن عرض تبریک مجدد به جناب دکتر آفتابی ، از تفکر و اندیشه هایتان بسیارخرسندم ، امیدوارم منشاء خیر و برکت برای شهر زیبایمان باشید . بنده حقیر بعنوان عضو کوچکی از خانواده شهداء حامی شما در تحقق چشم انداز آرمانی شهرمان خواهم بود .

پاسخ

علیh

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

انتخاب شما رو بعنوان یکی از اعضای شورا تبریک میگم امیدوارم بتونید به خوبی در این سمت برای مردم انزلی نقش ایفا کنید و هیچوقت در برابر ارباب زر و زور سر تعظیم فرود نیارید که خیلیا متاسفانه این کار رو انجام دادن و الان به زعم خودشون بهترین ها هستن اما اونها هیچ جایگاهی پیش مردم ندارن.مردم انزلی کسی رو میخوان که حقشون رو از کسایی که به این شهر دست درازی میکنن بگیره انشاالله اون شخص شمایی به امید موفقیتت

پاسخ

همشهری

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

ضمن تبریک خدمت دکتر آفتابی عزیز ،ای کاش امروز شاهد حضور جوانانی پاک مثل جنابعالی در شورای شهر بودیم ، متاسفانه فقر اقتصادی و فقر فرهنگی باعث شد که فقط جنابعالی با رای پاک خود به کرسی شورا راه پیدا کنید جای جوانانی چون خانم مهدی زاده، حمید عاشوری ، محمد صیدگر، نریمان یوسفی ویاسر کریم بخش واقعا خالیه

پاسخ

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

با عرض سلا م خدمت دکتر آفتابی عزیز ورود شما به شورای شهر تبریکفته و ازخداوند برایتان سربلندی و موفقیت آرزومندم امیدوارم با حضور شما در کنار پیشکسوتان روز به روز شاهد پیشرفت شهرمان باشیم . در این راه هر کمکی که از دست ما برآید دریغ نخواهیم نمود و مهم این است نماینده نسل جوان در شورا حضور دارد امیدوارم خداوند به شما توفیق عنایت بفرماید.

پاسخ

همراه

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

به امید پیشبرد راه هایی که انزلی را از این بن بست فولادین رهایی دهد
پیروز باشیدددددددددد

پاسخ

AMIR0181.BLOG.COM

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

بدینوسیله از تمام همشهریان خوشقلب و عزیزانی که با تلاش صادقانه و رای پاک خود همشیره بنده را با ۳۶۶۴ رای حمایت وتا جایگاه هیجدهم در انتخابات شورای شهر رسانده که نشان از دوراندیشی انزلیچی های مهربان است,کمال تشکر و قدردانی را داشته و امیدواریم بتوانیم پاسخگوی محبت بی شائبه همگی باشیم

امیر محب علیزاده

۰۹۱۲۴۷۵۱۴۰۶

حق پدید است از میا ن دیگران

همچو ماه اندر میان اختران

گر نبینی این جهان معدوم نیست

عیب جز انگشت نفس شوم نیست

دو سر انگشت خود بر دو چشم نه

هیچ بینی از جهان انصاف ده

روسر در جامه ها پیچیده ای

لاجرم با دیده و نا دیده ای

پاسخ

یاسر کریم بخش

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

سعید جان از صمیم قلب این پیروزی شیرین را به شما تبریک میگویم و معتقدم ما پیروز شدیم ، چون توانستیم یک کرسی از شورای شهر را در اختیار بگیریم.
با تمام قدرت در کنارت ایستاده ایم تا شما هم با توکل به خدا بتوانید گامی بزرگ در راه توسعه شهرمان برداری. ما برای کسب تمامی کرسی ها آماده ایم و تا آن روز همدل و هم نظر، استوار می مانیم.
دوست عزیزم راه دشوار است و افکار تک نظر و تنگ نظر فراوان، اما ما همیشه در کنارت خواهیم بود.
پیروز و سربلند باشی

پاسخ

مهری آفتابی

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

درود بر شما دکتر آفتابی عزیز، پیروزی شما در این عرصه ی قدرتمند را تبریک می گویم و ای عزیز این را بدان که ما منتظر مقامات بالاتر برایت هستیم… انزلی زیر سایه ات باد.

پاسخ

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

با سلام و درود به مردم غیور ایران که بار دیگر با حضور گسترده ی خود حماسه ای به یاد ماندنی را خلق نمودند

و سلام و درود صدچندان به مردم شهرم

خدا را شاکرم زیرا در بازاری که هویت ، شخصیت و انسانیت به تاراج گذاشته شده بود، خریدار رای مهندس عزیز تنها خدا بودو بس

خدارا شاکرم که آرای پاک دوستان قطره قطره به هم پیوست و دریایی شدبا امواج خروشان محبت و دوستی و یکرنگی تا به همگی ثابت نماید که هنوز مردم ما بیدار و آگاهند و می توانند با یکدلی دست به دست هم داده و حماسه ای بزرگ را به نمایش بگذارند تا خاری باشد به چشم دشمنان و بدخواهان…

از همه دوستان همکاران و بستگان نزدیک و عزیزم سپاسگذارم که مهندس عزیز را لحظه ای تنها نگذاشته و برای رسیدن به اهداف والایش پشتوانه ای محکم برای ایشان شدند.

مطمئنا در ادامه راه نیز مهندس عزیز به حمایت و همیاری شما دوستان برای به ثمر رساندن اهدافش نیازمند است

بیایید همچون روز ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ مهندس عزیز را تنها نگذاریم و دعاگوی سلامتی و موفقیت روز افزونش باشیم

ارادتمند شما

م.و

پاسخ

عاشق انزلی

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

جناب آقای دکترآفتابی پیروزی ارزشمند شما را صمیمانه تبریک عرض میکنم… رای های پاک مردم انزلی اولین قدم از حمایت همه جانبه از جوانان پاکی مثل شما بود… مطمئنا این حمایت ها ادامه خواهد داشت تا انزلی به دست جوانان لایقی مانند شما به جایگاه اصلی خود برسد….

پاسخ

دوست

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

جواب سوالامو اگه خواستی بدی به ایمیلم بفرست ممنون پیروز باشید.
====
انزلی کلاب: دوست عزیز نظر شما دریافت شد. شما نیز جهت مصاحبت میتوانید به شبکه اجتماعی انزلی بپیوندید: http://www.fb.anzaliclub.ir با تشکر از همراهی شما

پاسخ

حامیان آفتاب

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

سهیل آفتابی
با تشکر و سپاس از کلیه مردم قهرمان انزلی

پاسخ

فرهاد

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

فرهاد

اول از همه تبریک به مادر عزیزت میگم
که همچین فرزندی تحویل جامعه داد.
متشکرم دوست دارم انزلی چی

پاسخ

حمید

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

آقای آفتابی دکتر نیست. واسه چی دارین شخصیت دکتر بهش میدن
منم پس استاد تمامم

پاسخ