AnzaliClub.ir (1)

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، صبح امروز (دوشنبه) مردم انزلی در کنار مسئولین از سه قهرمان بازیهای آسیایی این شهر استقبال کرده و در مراسم با شکوه قدردانی و تجلیل از این ورزشکاران در سالن شهید انصاری انزلی شرکت کردند. این مراسم فرصتی شد تا در کنار این ورزشکاران بوده و با آنها مصاحبه ای داشته باشیم.

در ابتدا به سراغ جوانترین عضو گروه، امیر رهنما رفتیم.

امیر که متولد سال ۷۲ و دارای هشت سال سابقه در رشته قایقرانی روئینگ است، در خصوص سطح مسابقات و مقایسه‌ی این دوره با دوره های پیشین بین المللی خاطر نشان کرد: سطح مسابقات بسیار بالا بود، تمام تیم ها با آمادگی کامل شرکت کرده و هر کدام حرفی برای گفتن داشتند، اما من نیز به عنوان نماینده ایران توانستم بعد از تیم های چین و چین تایپه سکوی سوم بازیهای آسیایی را در رده روئینگ دونفره سنگین وزن مردان کسب کنم.

رهنما که اولین بار بود در سری مسابقات آسیایی شرکت می کرد و از نتیجه کارش نیز در این المپیک آسیایی راضی بود اظهار کرد: از بالا بودن سطح مسابقات با خبر بودیم به همین دلیل به تشخیص مربی خوبمان جناب لئوچین، حدود دو ماه در اردوهای چین حضور داشته و حدود دو هفته نیز در کره تمرین کردیم و خدا را شکر که توانستیم برای شهر و کشورمان افتخاری دیگر رقم بزنیم.

وی در ادامه به سوابق و افتخارات خود اشاره کرد و افزود: در سال ۹۱ نقره آسیایی سری مسابقات چین و در سال ۹۲ نقره آسیایی سری مسابقات ژاپن را کسب کرده ام.

امیر رهنما در پایان سخنان خود از اولین مربی خود نیز نام برد و تصریح کرد: جواد محمدی اولین مربی من بود که به کمک او توانستم اولین گام های حضور در رشته قایقرانی را محکم بردارم.

AnzaliClub.ir (12)

دومین نفر بانوی خوش سابقه و یکی از سه بانوی گیلانی در مسابقات آسیایی، نازنین ملایی بود.

نازنین ملایی ۲۳ ساله که بعد از چین و ویتنام مقام سومی و مدال برنز رشته روئینگ چهار نفره سبک وزن را برای کشورمان به ارمغان آورده در ابتدای سخنانش با اشاره به کارنامه ی ورزشی خود اذعان داشت: در مسابقات کاپ قهرمانی ژاپن توانستیم مقام سوم روئینگ چهار نفره سنگین وزن را کسب کنیم و در سال ۹۲ نیز مدال نقره روئینگ چهار نفره سبک وزن مسابقات آسیایی را در کارنامه خود داریم.

ملایی که از سال ۸۷ در تیم ملی حضور دارد و برای بار دوم در مسابقات آسیایی شرکت کرده است چون امیر رهنما سطح مسابقات را سخت تر از دوره های قبل می‌دانست.

وی که برای مسابقات پیش روی خود نیز برنامه داشت در این باره به انزلی کلاب گفت: مسابقات مهم جهانی، مسابقات سهمیه‌ی المپیک و مسابقات المپیک را پیش رو داریم که تمامی بازیکنان ایران به عنوانی حریفی جدی شناخته شده و مطمئنا مدال آوران خوبی خواهیم داشت.

نازنین ملایی همچنین از فعال شدن استان های دیگر خبر داد و افزود: ما در مسابقات مختلف شاهد هستیم که نمایندگان استان هایی حضور چشم گیر دارند که از نعمت آب بی بهره اند و فقط و فقط با حمایت های روحی و مالی از سوی مسئولان خود توانسته اند از پارو زنان گیلانی پیشی گرفته و مقام هایی که روزی فقط دست ورزشکاران گیلانی بود را به خود اختصاص دهند، این موضوع باید مورد توجه مسئولان استانی قرار بگیرد، درحال حاضر نبود و یا کمبود امکانات و بازیکنان گیلانی به ضرر کل استان تمام شده است.

anzaliClub 2

در پایان به پای صحبت های دیگر بانوی گیلانی، حمیرا برزگر نشستیم و با او هم صحبت شدیم.

حمیرا برزگر نیز چون هم گروه خود متولد ۷۲ است و به عنوان یکی دیگر از اعضای گروه چهارنفره، مقام سومی و مدال برنز رشته روئینگ سبک وزن را کسب کرده است.

برزگر به عنوان یک قایقران که هفت سال در تیم ملی حضوری فعال داشته از وضیعت قایق های موجود ناراضی بود و همان ابتدای سخنان خود اظهار کرد: می‌شود با قایق های خوب و کارآمد بیشتر در نتیجه نهایی بازیکنان تاثیر گذار بود و ای کاش قایق های استفاده شده در چنین مسابقاتی در ایران نیز برای تمرینات بازیکنان آماده شود.

وی در ادامه یکی از دورنماهای خود را حضور در مسابقات المپیک عنوان کرد و گفت: همیشه آرزویم بوده که به عنوان نماینده کشور در مسابقات المپیک شرکت کنم و بتوانم برای شهر و میهنم افتخاری جهانی کسب کنم.

این بانوی قهرمان اهل انزلی در پاسخ به سوال خبرنگار انزلی کلاب که انتظارتان از مسئولان چیست گفت: میخواهم که به بانوان بیشتر توجه کنند، شما هم شاهد بودید که رنگ مدال بانوان در این سری از مسابقات خوش رنگ تر بود و این یعنی بانوان نیازمند توجه بیشتری هستند تا بتوانیم ورزش کشورمان را بیشتر در جهان معرفی کنیم.

حمیرا برزگر در ادامه با درخواستی دیگر از مسئولان به سخنان خود پایان داد و گفت: وقتی در اردو نیستیم و به شهر خود باز می گردیم امکانات قابل قبولی در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم همیشه آمادگی خود را حفط کنیم، بهتر است خودشان به فکر باشند قبل از اینکه ما مرتب پیگیر باشیم.

مهری محمدی مادر حمیرا برزگر در سخنانی کوتاه به خبرنگار انزلی کلاب گفت: هر کاری که برای حمیرا کردم وظیفه مادری ام بوده و چون برادر و یکی دیگر از دخترانم نیز قایقرانند و همسرم نیز دونده است، سعی نکردیم در زمینه‌ی ورزش برای او مانعی باشیم و همیشه همگام با او به فکر آینده ورزشی اش بودیم. برای من و پدرش دوری از او خیلی سخت است و چون می‌دانیم هدف والایی دارد همه چیز را تحمل می‌کنیم.

 

خبرنگار : علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۸ مهر ۱۳۹۳

آفرین قهرمانان …….این است رسم دوستداری وعشق به انزلی و همشهری هایشان.
آری شما عزیزان و جوانان شهر من .شما هم می توانید .شماهم می توانید با این دوستان فکری به حال این شهر مظلوم مان بکنید .
اگر اتحاد وهمدلی باشد کار دشواری نیست ..انزلی شهر عشق شهر تعصب شهر غیرت بوده وباید هم اینچنین باشد.
هر چه اتحادتان را بیشتر کنید .موفقیت را وترقی را در این شهر بیشتر کرده اید.
اگر فقط حرف زدن باشد .ویا پشت دیگر اراچیف بافتن باشد .بهتر است بمیریم چنین حرکتی انجام ندهیم

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

زنده باشید
پرچم انزلی رو بالا نگه داشتید
ممنوووووووون ازتون

پاسخ

احمدجعفری....فرزندشهید

۸ مهر ۱۳۹۳

درود بر این عزیزان … افتخار انزلی……..خداقوت قهرماااااااااااااان

پاسخ

مرتضی

۸ مهر ۱۳۹۳

امیر رهنمااصالتا بچه کجاست ؟
در یکی از ساتها نوشته بود بچه شاندرمن هست .

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

از طرف وبلاگ عشق بی پایان یکی از لینکهای وبلاگمون :

خداوند بهترین ها را با “ب” آغاز کـــرد:

بهترین کلمه بسم االه

بهترین نمره بیست

بهترین مکان بهشت

بهترین حس بینایی

بهترین هدیه بوسه

و بهترین شهـــر بندر انزلی…

بعـــــــله اینجوریاس…

حالا فهمیدین چرا انزلی چی ها تک و نمونه ان…

به افتخار هرچی انزلیچی

جان انزلی جــــــــــــــان، غیرت قربان

پاسخ

a.n.z

a.n.z

۸ مهر ۱۳۹۳

انشاالله در همه مراحل زندگی موفق باشید براتون ارزوی سلامتی و موفقیت داریم

پاسخ

Shahin

۸ مهر ۱۳۹۳

درود بر این قهرمانان شهرمان. باعث افتخارید

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۸ مهر ۱۳۹۳

استاندار و مسرور باید یه قدردانی درست حسابی از این جوونا انجام بدن.

پاسخ