139111160002833

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کین ایچی شی‌شید و عصر امروز در دومین روز از نشست تهیه پیش‌نویس سند فاز دوم پروژه اکولوژیک تالاب انزلی در سالن اجتماعات اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان اظهار کرد: یکی از خروجی‌های فاز نخست پروژه ایجاد کمیته مدیریت تالاب انزلی است و هریک از دستگاه‌های دولتی از ردیف اعتباری می‌توانند یک ساختار را برای مدیریت یکپارچه ایفا کنند.
وی افزود: اجرای فاز نخست پروژه در زمانبندی با عجله تمام شد و کمیته تالاب انزلی با توجه به تشکیل شدن نتوانست فعالیت خود را انجام دهد.
معاون مدیرکل دفتر جنگلداری آژانش بین المللی جایکا ژاپن گفت: اگرچه مشکلاتی در فاز نخست وجود داشت اما از این به بعد با تلاش استاندار گیلان و اداره کل محیط زیست استان شاهد تحرک بیشتر این کمیته خواهیم بود.
شی‌شیدو با اشاره به پایش آب و مونیتورینگ در ۱۸ ماه و توقف آن، بیان کرد: باید پایش آب همچنان ادامه پیدا می‌کرد اما متوقف شد، نقش کارشناسان جایکا حمایت و هدایت است.
وی افزود: تداوم همکاری کارشناسان ایرانی پیش‌شرط فعالیت‌های جایکا است و در راستای عملی کردن و تحقق بخشیدن مدیریت تالاب کار می‌کنیم.
معاون مدیرکل دفتر جنگلداری آژانش بین المللی جایکا ژاپن گفت: این شیوه‌ها و راهکارها یکجانبه نیست و با سایر ارگان‌های استان مشورت می‌کنیم و فعالیت‌های اجرایی و الگویی انجام می‌شود.
شی‌شیدوبا بیان اینکه فاز دوم اجرای تالاب انزلی در سال ۲۰۱۴ اجرایی می‌شود، گفت: تالاب انزلی مبتلا به مشکلات زیادی از ورود پسماندها و فاضلاب‌های خانگی، صنعتی و کشاورزی است.
وی با اشاره به بازدیدی که از این تالاب انجام شد، بیان کرد: نظرات ارگان‌های مختلف استان را درباره آلودگی‌های تالاب انزلی دریافت می‌‌کنیم و با جمع آوری اطلاعات برنامه‌ریزی برای رسوبات و فاضلاب را انجام می‌دهیم.
معاون مدیرکل دفتر جنگلداری آژانش بین المللی جایکا ژاپن افزود: پس از جمع آوری نهایی اطلاعات تالاب انزلی برای اجرایی شدن فاز دوم برنامه‌ریزی کارشناسان تیم جایکای ژاپن برای انجام این کار انتخاب می‌شوند.
شی‌شیدو با اشاره به خواهر خواندگی تالاب انزلی با تالاب کوشیروی ژاپن گفت: شرایط این دو تالاب با هم متفاوت است و لزوما برنامه‌هایی که در آن تالاب انجام شده در انزلی اجرایی نیست.
وی بیان کرد: کنترل و مدیریت رسوب در تالاب انزلی و تالاب کوشیرو ژاپن یک جور نیست و شرایط متفاوتی وجود دارد و باید برای تالاب انزلی متناسب با شرایط برنامه‌ریزی و راه حل مناسب انتخاب کرد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *