zzz-anzalifz01

به گزارش انزلی کلاب به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی مهندس اکبر ترکان مشاور رئیس  جمهور ودبیر شرای هماهنگی مناطق آزاد در دیدار از منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه بندرکاسپین با مشارکت سازمان بنادر ساخته می شود اظهار داشت: به منظور همکاری در ساخت بندر کاسپین، مذاکراتی با مهندس صدر رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور صورت گرفته که براساس آن در ادامه  مسیر ساخت شاهد همکاری این سازمان برای تکمیل و اداره آن خواهیم بود.

وی این همکاری را در راستای رسیدن به الگوی ایران ۱۴۰۴  اعلام کرد و افزود: گام اول برای دستیابی به الگوهای مندرج در برنامه ایران ۱۴۰۴ تعیین نقاطی به عنوان نقطه پایلوت تحقق این هدف بزرگ ملی است و دراین میان ساخت و اداره مشترک بندر کاسپین را می توان الگویی برای دیگر نقاط ایران اسلامی معرفی نمود.

ترکان با اشاره به تأخیر بوجود آمده در مسیر اجرای پروژه بندرکاسپین به دلیل کمبودهای مالی منطقه آزاد انزلی اظهار امیدواری کرد با مشارکت سازمان بنادر با بهره برداری از این بندر شاهد افزایش ظرفیتهای کشور در استفاده از توانمندیهای ترانزیتی بین المللی همچون کریدور شمال-جنوب باشیم.

مشاور رئیس  جمهور ودبیر شرای هماهنگی مناطق آزاد با بیان اینکه مناطق آزاد باید تا سال ۱۴۰۴ به الگویی از پیشرفت و توسعه ایران اسلامی در منطقه بدل شوند، برلزوم تدوین و اجرای برنامه های توسعه ای در چارچوب طرح جامع ازسوی این مناطق تأکید و اضافه نمود: هم اکنون چند منطقه دارای طرح جامع بوده و مابقی نیز در مرحله تصویب و تدوین طرح جامع و راهبردی برای اجرای وظایف و برنامه های توسعه ای خود در چارچوب برنامه تدیون شده هستند، چراکه  دارا بودن برنامه  و شفاف سازی در تمامی امور مالی و فعالیتهای اقتصادی دو رویکرد اصلی مدیریتی در مناطق آزاد می باشند.

وی در رابطه با توانمندیهای منطقه آزاد انزلی گفت: این منطقه در قطب گردشگری ایران، گیلان، قرار گرفته است و با توجه به قرار گرفتن مناطق آزاد ایران در هفت اقلیم و شرایط جغرافیایی محتلف می توان از توانمندیهای آن و سایر مناطق آزاد در عرصه توسعه گردشگری حلال در سطح کشور و جذب توریستهای کشورهای اسلامی بهره برد، که در این میان منطقه آزاد انزلی در این میان بی نظیر است.

 

مشاور رئیس جمهور و دبیر شرای هماهنگی مناطق آزاد درپاسخ به سئوالی درخصوص گسترش دامنه تردد خودروهای خارجی با پلاک منطقه گفت: این محدوده متناسب با شرایط و ویژگیهای منطقه و ظرفیت های استان تعیین شده که در این میان نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت به عنوان محل تردد سرمایه گذاران و گردشگران خارجی و سایر متغییرهای اقتصادی و گردشگری نقش موثری داشتند.

وی تصریح کرد: درحال حاضر باتوجه به شرایط موجود برنامه ای برای گسترش دامنه تردد خودروها نداریم.

ترکان با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی نسبت به سایر مناطق آزاد کشور از عمر کمتری برخودار بوده در خصوص عملکرد آن اظهار داشت: مسرور مدیرعامل جدید این منطقه از وضعیت منطقه راضی نیست و ما ضمن قدردانی از زحمات مدیران پیشین، از شرایط موجود منطقه راضی نیستیم و امیدواریم با تلاش و همکاری مضاعف، این منطقه به جایگاه واقعی خود دست یابد.

 

گفتنی است مشاور رئیس جمهور و دبیر شرای هماهنگی مناطق آزاد درجریان بازدید از منطقه آزاد انزلی از پروژه های مختلف عمرانی، زیرساختی در حال اجرای آن همچون موج شکن های بندر کاسپین، تقاطع غیرهمسطح، ساختمان اداری و آتش نشانی ، واحدهای تولیدی ایرانی و خارجی در شهرک صنعتی و فاز صنعت منطقه و در پایان محدوده بندری منطقه واقع در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان دیدار نموده و از نزدیک با توانمندیهای منطقه و مسائل فعالین اقتصادی آن آشنا شدند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۶ آبان ۱۳۹۲

از روز اول دولت بنفش با انزلی خوب نبود
اون از روز اول که پوتین خواست بیاد انزلی و روحانی قبول نکرد
دوم از مصاحبه نوبحت که از واژه منطقه ازاد کاسپین استقاده کرد
سوم در انتخاب استاندار
چهارم در انتخاب رییس منطقه ازاد و هییت مدیره که همه نه تنها انزلیچی نیستن بلکه رشتی و شرق گیلانی هستن
این وسط حتی شجاع و حق شناس هم توسط حزب مخالف تو انزلی و بدخواهای همیشگی مرکز استان نشین ،ضربه خوردن و به حاشیه رفتن
دورنمای اوضاع سیاسی انزلی رو خوب نمیبینم

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۶ آبان ۱۳۹۲

این طرح جامعی که داره ازش صحبت میشه رو جدی بگیریم.باید گسترش منطقه به سمت داخل شهر باشه.از الان باید با مسئولین از جمله نماینده و مدیر عامل منطقه آزاد و شورای شهر در این مورد صحبت کنیم.اگه ما پیگیری نکنیم نمایندمون نمیکنه ها بعد یه روزی میاد که طرح جامع منطقه آزاد انزلی رو نماینده های دیگر استانها تصویب می کنند و اون موقع میشه نوشدارو بعد مرگ سهراب

پاسخ

مژگان

mojshekan

۶ آبان ۱۳۹۲

فقط راجع به بندری با اسم کاسپین حرف زدن که :-|

پاسخ

Milad

۶ آبان ۱۳۹۲

این کاسپین دیگه چه مرگیه ؟ بندر رشت بذارید و خلاص دیگه !!
واقعاً باید تاسف خورد به حال برنامه ریزان این طرح که فقط به قصد دشمنی با انزلی این بندر جعلی رو علم کردن !
آقای خسته بند اگه ……زنده هستی لا اقل سرفه کن آبای بدونیم ………و دارن این بلا رو برای نابودی کامل انزلی سر ما میارن !
شما از نماینده رودبارم کمتری ؟ که نذاشت آزاد راه به دلیل رکود اقتصادی رودبار نیمه تموم بمونه ؟
نه راه آهن داره به انزلی میاد و نه اسمی از گسترش انزلی هست !
فقط روز به روز دارن کوچیکمون می کنن !
مگه انزلی چه گناهی کرده ؟!!!

پاسخ

Milad

۶ آبان ۱۳۹۲

رودباری ها آزاد راه تهران شمال رو ناقص کردن بخاطر فروش زیتون !!!!! اونوقت ما با این قدمت و سابقه باید ” محو ” بشیم و فقط تماشا کنیم ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ