ccc sadegh dorodgar

آیا امیر قلعه نوعی گهر درود را میتوانست قهرمان لیگ کند ؟ در پاسخ به این سوال باید افزود که فوتبال ایران قواعد خاص خودش را دارد، کافی است مروری به آرشیو خبری داشته باشید که سالی یکی دوبار پته های زحمتکشان این مستطیل سبز روی آب ریخته میشود. به جرات امیر قلعه نوعی یکی از موفق ترین مربیان بومی فوتبال ایران است که همیشه از دست های پشت پرده این فوتبال گله مند است.

امیر قلعه نوعی مربی بوده است که حتی در تیم قعر نشینی مثل استقلال اهواز هم موفق عمل کرده است اما آیا دانش فنی تنها لازمه موفقیت یک مربی است ؟ آیا امیر قلعه نوعی با استقلال اهواز یا گهر هم میتوانست قهرمان ایران شود ؟

هر چند او در استقلال اهواز موفق شد این تیم را در آخرین بازی از سقوط برهاند و اتفاقا موجبات سقوط ملوان را فراهم سازد اما مصاحبه های سالهای بعد بازیکنان استقلال هرگز از خاطر هواداران ملوان پاک نخواهد شد که علنا به زد و بند در بازی با استقلال اهواز اشاره داشتند و از قلعه نوعی شکایت میکردند و البته طبق معمول آب از آب هم تکان نخورد.

جناب آقای صادق درودگر سیاست انزلی کلاب حمایت از شماست چون میدانیم که رزومه کاری خود شما نیز به عملکرد ملوان گره خورده است و ما نیز باشگاه محبوبمان را به شما سپرده ایم پس نقدهایمان نه در جهت تخریب بلکه به هدف آگاهی بیشتر و تجهیز شماست.

هر چند ملوان در تاریخ نیم قرنی خود نه تنها از تعداد مربیانی اندک بهره برده بود بلکه همه آنها بومی بودند و اینها شاخصه ها و وجه تمایز ملوان با سایر تیم های لیگ برتر بود. ملوان باشگاهی خود ساخته بود و به هر حال دیر یا زود  زمان خانه تکانی باید فرا میرسید، ما نیز حضور یک مربی خارجی را به عنوان سرمربی ملوان به فال نیک خواهیم گرفت.

مطمئنا این اقدام ماحصل این نتیجه گیری نبوده است که همه مشکلات ملوان در فصل پیش به مربیان بومی و نقیصه دانش فنی نزد آنها باز میگردد، پس امیدواریم این تغییرات و این خانه تکانی در همه ابعاد برای ملوان صورت پذیرد که دانش فنی به روز بدون فراهم ساختن زیر ساخت ها و ابزار لازم نیز همان نتیجه ی قبلی را میتواند در بر داشته باشد.

نکات ذیل مواردی است که میتواند مکملی بر سیر تحولات ملوان باشد :

  • افزایش قدرت رسانه ای ملوان :

در فصل گذشته شاهد بودیم که به سادگی در سایت ها و روزنامه های مختلف ورزشی به ملوان تاخته میشد و این نشان از عدم  ارتباط مناسب با رسانه های تاثیر گذار داشت. رسانه ابزاری است که باید مسیر را برای موفقیت ملوان فراهم سازد.

ضعف رسانه ای ملوان در مقابله با برنامه ای نظیر سکو نیز کاملا مشهود بود که تحریم این برنامه حداقل برای چند هفته و پیگیری قانونی آن و منع آن از پوشش اخبار ملوان میتوانست موجب خنثی شدن عملکردهای جهت دار این برنامه باشد که طی فصل گذشته نیز بارها این موضوع از شخص شما توسط همین سایت طلب شد.

در فصل گذشته از طریق همین رسانه ها و جنگ نرم نیز صدمات بیشماری به ملوان وارد شد که از آنها میتوان به جو سازی مدیران رسانه ای استقلال و پرسپولیس اشاره کرد که هر کدام در برهه به ملوان صدمه وارد ساخت و حتی یک مصاحبه کوچک آنها با پوشش قدرتمند رسانه ای باعث شد تا هفته ها حق ملوان در پنالتی ها ادا نشود و پنالتی های بحق ملوان گرفته نشود.

انشاا… در همین زمینه فکری نیز به حال گزارشگران ورزشی شبکه باران بکنید که از رسانه ملی به سادگی با اعصاب هواداران ملوان بازی نشود در حالی که گزارشگران خوب و برجسته ی دیگری از این استان به خاطر باند بازی و مافیای بخش ورزشی این شبکه در خارج از استان مشغول فعالیت هستند و برای حضور در گیلان و گزارش بازیهای ملوان نیز اعلام آمادگی کرده اند.

  • کمیته فنی :

تشکیل کمیته فنی از اتفاقات خوب شما بود که متاسفانه در اواخر فصل روی داد این اتفاق در فصل جاری کمک شایانی به کادر فنی خواهد کرد. انشاا… شرایطی اتخاذ کنید تا همه مشکلات و عملکرد ملوان و تیم های پیش رو به خوبی تجزیه و تحلیل و قبل و بعد از بازی به کادر فنی ارائه گردد که ماحصلش کاهش اشتباهات خواهد بود.

  •  روانشناس:

استفاده از یک پزشک روانشناس در کادر ملوان در شرایط گوناگون میتواند گره گشای ملوان باشد همانطور که در فصل گذشته مشکلات روحی و روانی بخشی از مشکلات ملوان بود.

  • تشکیل کانون هواداران :

علی رغم تلاشهایی که در فصل گذشته برای هماهنگی لیدرها صورت پذیرفت هنوز ضعف در تشویق یکپارچه ملوان روی سکوها مشهود است و انشاا… با روند جلسات و نشست ها و هماهنگی بیشتر شرایط برای حمایت پرشور تر از ملوان در فصل آتی فراهم گردد. انشاا… با تشکیل کانون هواداران فعالیت ها و هماهنگی های از این دست به این کانون سپرده و منسجم تر پیگیری ها صورت پذیرد.

از طریق همین کانون هواداران برای مطالبه حق مردم انزلی در خصوص بودجه تایید شده برای ساخت استادیوم و سنگ اندازی های سازمان محیط زیست استان که در عمل عملکردی ضعیف دارد و تنها کارکردش در متوقف ساختن چنین طرح هایی است بهره لازم را به سود مردم انزلی و باشگاه ملوان ببرید.

  • تعامل روشن و شفاف با هواداران : 

به جرات تعامل هر چه روشن تر و شفاف تر مشکلات با هواداران گره گشای ملوان در مسیر پیش روی شما خواهد بود. هر چه گره این تعامل را محکم تر کنید مسیر برای موفقیت ملوان فراهم تر خواهد بود. عدم بازگویی بسیاری از مشکلات و کاستی های که ملوان در فصل گذشته با آنها دست به گریبان بود به جز بالاتر بردن فشار کاذب هواداران بر روی بازیکنان دستاوردی به همراه نداشت و اگر هواداران بیشتر با مشکلات بازیکنان آشنا میبودند مطمئنا جو ورزشگاه تلطیف و به نفع مجموعه ملوان میشد. با محکمتر کردن این تعامل شما از اهرمی قدرتمند برای ادامه رایزنی ها برای رفع مشکلات ملوان برخوردار خواهید شد و میتوانید پر قدرت تر پیگیری های خود را برای رفع مشکلات ملوان فراهم ساختن زیر ساختها و جذب سرمایه گذار ادامه دهید.

  • بستر سازی برای تیم های پایه : 

فراهم ساختن فضایی برای رشد عادلانه استعدادها در سطوح پایه ملوان اقدامی است که باید در سیر تغییر و تحولات ملوان صورت پذیرد و شایسته سالاری به شعار نخست این تیم ها تبدیل گردد. وجود پیشکسوتان ارزشمند ملوان بازوی قدرتی است که در هیچ باشگاه دیگری به این صورت در اختیار شما قرار نمیگرفت. و بسیاری موارد دیگر که همه و همه دست به دست هم تیم های موفق فصل آتی را مشخص خواهند کرد …  در پایان متذکر میشویم نگاه ما به صادق درودگر فصل آتی با فصل گذشته به مراتب متفاوت تر خواهد بود زیرا آزادی عمل بیشتری خواهید داشت، ضمن آنکه شناخت شما نسبت به فوتبال انزلی به مراتب بیشتر شده است و انتظار میرود تصمیمات اتخاذ شده با نگاهی باز تر و حاصل شناخت شما از فوتبال انزلی صورت پذیرد. به امید بالگشایی مجدد قوهای سپید خزر …

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

hesam

۶ خرداد ۱۳۹۲

ey val.damet gam navidi.ino khoob omadi

پاسخ

مژگان

mojshekan

۶ خرداد ۱۳۹۲

حرف دل مارو زدی، مرسی

پاسخ

مژگان

mojshekan

۶ خرداد ۱۳۹۲

البته شاهین نوشته این مطلب رو، قلمش رو میشناسم دیگه ;-)

پاسخ

همشهری

۶ خرداد ۱۳۹۲

ممنون آقا شاهین.
آقای درودگر باید بداند مشکل ملوان در این سالها فقط مربی نبوده و فکر نکند چون مربی را عوض کرده همه چیز درست خواهد شد.

پاسخ

مهدی

۶ خرداد ۱۳۹۲

متن کامل و جامعی بود ممنون از نگارنده ی مطلب
وقتی مدیر عامل فعلی رو با مدیر عاملین گذشته مقایسه میکنیم به این نتیجه میرسیم که درودگر خیلی بد کار نکرده
در زمان مدیریت صالح نیا از نظر رسانه ای صفر بودیم پورنعمت و … هم تعریفی نداشتند
کار کردن در انزلی کلا سخت است به خاطر اینکه مردم بزرگترین بندر شمال کشور فوتبال رو خیلی خوب میفهمند وقتی از صبح تا شب به ملوان فکر میکنند تو روزنامه ها و سایت ها دنبال اخبار ملوان میگردند در گوشه گوشه ی شهر در گروه های چند نفره مشغول بحث و بررسی راجع به ملوان هستند به همین خاطر است انزلی با همه جای دنیا فرق میکند
در هر صورت آقای درودگر داره زحمت خودشو میکشه و مربی هم که انتخاب شده با این همه مشکل ریز و درشتی که داریم حداقل خود ما هوادارها یه مشکل دیگه به این مشکلات اضافه نکنیم و با اتحاد و همدلی و صبر و حوصله به تیممون کمک کنیم نه اینکه با تفرقه و طرفداری از افراد خاص به تیممون ضربه بزنیم
ملوان رو به خاطر خود ملوان دوست داشته باشیم نه به خاطر اشخاص

پاسخ

3eyedAli

3eyed Ali

۶ خرداد ۱۳۹۲

همه رو گفتی ولی تیم آنالیزور رو نگفتی مثل تیم آنالیزوری که مجید جلالی توی فولاد داشت و یا مجتبی تقوی توی سایپا

پاسخ

۶ خرداد ۱۳۹۲

متن بسیار خوبی بود شاهین جان
همانگونه که گفتی آقای درودگر در یک سال گذشته تجربه های خوبی آموخته و از سخنرانی هاشون مشخصه که مردم انزلی رو خوب شناخته ، امیدواریم که یه مطلب رو هم در نظر بگیره که مردم انزلی نسبت به تغییرات اونهم از نوع خارجی خیلی زود موضع می گیرن شاید الان حلوا حلوا کنن اما اگر دو تا باخت پشت سر هم بیارن دیگه ………
در هر صورت برای حاج صادق درودگر دعا می کنیم تا بتونه ملوان رویایی ما رو بسازه و مطمئن هستم که تکلیف آقای درودگر برای این فصل خیلی خیلی زیادتر خواهد بود .

پاسخ

carisma

۶ خرداد ۱۳۹۲

به نظر من کار آقای درودگر بازی مرگ و زندگی هست !!! توی انزلی ، شهر آبای

پاسخ

感覚の-hesi

۶ خرداد ۱۳۹۲

اقا شاهین خسته نباشی متن جامع و کاملى بود
؛)

پاسخ

آریو

۶ خرداد ۱۳۹۲

این آقا اون موقع که هدایتی با سر و صدا آمده بود ، چه گلی به سر ملوان زد که حالا تیم که صاحب درست حسابی نداره می خواهد بزند ؟برای ما انزلیچی ها مرغ همسایه غازه؟یک سری مسئول که ورزشی هم نیستند تحت تاثیر حرفهای عوامفریبانه این آقا قرار گرفتن و ایشون رو نگه داشتند ، اکه راست میگه اول بیاد بدهی هاشو تسویه حساب کنه بعد بره مربی خارجی بیاره،ما از مردم دورود هم بدتر هستیم یک پا واستادند و گفتند مدیر عامل باید لر باشه ، بعد ما تیممون رو دادیم دست یک آدم……………

پاسخ

guilak

گیلک

۶ خرداد ۱۳۹۲

با تشکربه خاطر اینکه خیلی خوب به ابعاد مختلف مسائل پرداخته شده است.در حقیقت نویسنده تلاش میکند نقشه راه پیشرفت ودر حقیقت بازیابی تیم محبوب انزلی را ترسیم نماید .البته شاید نیاز به تغییراتی هم داشته و یا نقدی بر ان وارد باشد که حتما نویسنده عزیز پذیرا خواهد بود چون هدفی جز موفقیت ملوان ندارد.و چنین می نماید که لحظات تلخ ناکامیهای سال گذشته را با تمام وجود احساس کرده و در پیروزیها نیز بسیار شادمان شده است .امیدوارم در فصول اینده خبری از ناکامی بناشد و تمام زندگی ایشان مملو از شادی و رضایتمندی باشد..باید به اقای درودگرهم به خاطر اینکه نه تنها انزلیچیها بلکه همه طرفداران ملوان دوستشان دارند و با کمال محبت و صداقت پیشنهادها و انتقادهای خود را فقط برای اینکه کمک کنند به ایشان ارائه میدهند تبریک گفت.جناب درودگر عزیز کمتر شغل و مقامی در دنیا وجود دارد که مردم اینگونه صمیمی و عاشقانه بدون هیچگونه چشمداشتی و ان هم داوطلبانه تلاش در کمک و راهنمایی داشته باشند.بنابراین اگر قدر این نعمت دانسته نشود مصداق کامل کفران و ناسپاسی خواهد بود.موفقیت شما و مجموعه ملوان ارزوی بچه های انزلی است.

پاسخ

۶ خرداد ۱۳۹۲

مطلب جامع و کاملی بود.

به امید دیدن چهره ملوانی که آرزوی همه ماست.

پاسخ