unnamed

 

مهندس مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان در بازدید استاندار کردستان از منطقه آزاد انزلی به تشریح برنامه ها و اقدامات سال های اخیر پرداخت و با اشاره به برخی از زیر ساخت های ایجاد شده در منطقه از جمله مرکز نمایشگاه ها و همایش های بین المللی، مرکز تفریحات دریایی، مرکز ورزش های ساحلی و نیز مجتمع بندری کاسپین و پردیس صنایع دستی که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهند رسید. توجه به مقوله صادرات و رشد واحد های صنعتی منطقه را از رویکردهای اصلی این سازمان اعلام و برگزاری هفته فرهنگی کردستان در منطقه آزاد انزلی را برای آشنایی و تبادل فرهنگی میان دو استان مناسب ارزیابی نمود.

عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان در این دیدار با بیان اینکه برگزاری هفته فرهنگی کردستان در منطقه آزاد انزلی فرصت مغتنم و مناسبی برای معرفی فرهنگ و هنر کردی است، اظهار داشت: برگزاری هفته های فرهنگی استانها در همگرایی ملی موثر است.
وی با قدردانی از فرصت ایجاد شده از سوی منطقه آزاد انزلی در میزبانی و برگزاری این هفته فرهنگی اضافه کرد: با توجه به حضور گردشگران در این منطقه و ظرفیتهای آن برای معرفی توانمندیهای فرهنگی استان کردستان، هفته فرهنگی به منظور شناسایی بیشتر پتانسیل های متنوع استان در منطقه آزاد انزلی برپا می شود.
استاندار کردستان با اشاره به الزامات و ظرفیتهای ناشی از ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی بانه و مریوان، افزود: در صورت اجرایی شدن این منطقه آزاد، استان کردستان از نظر صنعتی و تجاری رونق پیدا می کند چراکه این دو شهر از نظر گردشگری نیز جز دو شهر زیبا و با اهمیت کردستان است.
وی با بیان اینکه مقدمات طرح منطقه آزاد بانه و مریوان ۱۰ سال پیش آغاز شده بود اما تا زمان شروع به کار دولت تدبیر و امید مسکوت ماند، اضافه کرد: این طرح در دولت و همچنین کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شده و جهت تصویب نهایی مهر ماه سال جاری در صحن علنی مجلس به رأی گذاشته می شود.
استاندار کردستان به تشریح مزیت های منطقه آزاد بانه و مریوان پرداخت و گفت: این طرح در محدوده دو مرز رسمی باشماق مریوان که با شش میلیون دلار ترانزیت کالا از چهار مرز برتر ترانزیت کالا در کشور است و مرز سیرانبند بانه که طی دو ماه گذشته گشایش یافته قرار دارد.
عبدالمحمد زاهدی وسعت منطقه آزاد بانه و مریوان که دو منطقه منفصله از یکدیگر با مدیریت واحد است، ۸۳۰۰ هکتار اعلام کرد و افزود: در این منطقه همچون شمال کشور زمین از ارزش زیادی برخوردار است چون زمین ها عمدتا جنگل، مرتع و یا کشاورزی است.
گفتنی است در پایان این نشست استاندار کردستان و هیأت همراه از طرح های عمرانی و مجتمع بندری کاسپین و جاذبه های گردشگری فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی بازدید به عمل آوردند.

روابط عمومی منطقه آزاد انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

sari

۲۱ شهریور ۱۳۹۵

مشکل اصلی ای منطقه آزاد انزلی ۹۹ در صد مالی است .چرا مسئولین منطقه آزاد انزلی تلاش نمی کنند ساکنین این منطقه را به سرمایه گذاری دعوت نمی نمایند آن هم با مبالغ اندک به صورت سهامدار . زیرا تنها راه نجات ساکنین این منطقه .سهامداری نمودن با مبالغ اندک می باشد . همانطور که تلاش می نمائیم به طریقی یارانه به آنها پرداخت نمائیم .به طریقی هم می توانیم مبلغ اندکی از آنها دریافت نمائیم تا در آینده کمک حال خود وفرزندان شان گردد.
ساکنین این منطقه بخصوص ساکنین منطقه آزاد انزلی وحومه نیاز مبرم به کمک مسئولین ویا راهنمائی وهدایت مسئولین منطقه ازاد انزلی را دارند .
ساکنین استان گیلان .بخصوص ساکنین منطقه آزاد انزلی وحومه همه خوبی ها را به یکجا دارند. ولی مشکل اصلی ساکنین این منطقه نداشتن فکر اقتصادی می باشد . که تنها را نجات هم مسئولین همین منطقه می باشد که باید این کمک بزرگ را برای هم استانی ها وهم شهری های عزیز شان را انجام دهند.
زیرا توجه به منطقه آزاد . می تواند توجه به کشور عزیزمان باشد . ساکنین این استان بخصوص ساکنین انزلی وحومه از هر لحاظ جزء بهترین ها می باشند. ساکنین منطقه ازاد انزلی خدائی عاشق هم استانی ها و همشهری های شان می باشند اینگونه خصلت ها را در کشرها ویا شهر های بیگانه می توان کاملا احساس نمود..زیرا گیلان ومنطقه ازاد وحاشیه منطقه آزاد دارای فرهنگ ودانش وعلم فراوان می باشد .همه این خصوصیات .نشانه فرهنگ وتمدن استان عزیزمان است .که بخاطر همین این منطقه به دروازه اروپا معروف گشته .که با اندکی بهاء دادن به این خصلت وخوی ها . می توانیم راه پیشرفت وطرقی را باز نمائیم .
تا به اینجا بسیاری از حرکتهای مسئولان استانی نشانه .تلاش وجانفشانی هاست .. مثل تلاش های استاندار واقای مسرور وبسیاری از عزیزان دیگر .
ولی ایکاش این عزیزان وعزیزان دیگر بیشتر تلاش نمایند . کمک های فکری خود را بیشتر کنند.زیرا هم می توانند حرکت های خود را بدون اشتباه وبدون ریخت وپاش دنبال نمایند .وهم می توانند گامی را که بر می دارند .گامهای تاریخی وماندگار باشد. زیرا در امدها وپیشرفت های هرکشور وهر استان وهر شهر در کارهای تاریخی وماندگار افراد لایق .ان منطقه بستگی دارد .یعنی در اصل می توان از دیدآمد زائی وکار آفرینی به آن نگاه کرد.
منطقه آزاد گر چه اندکی اهسته اهسته در حال حرکت می باشد .ولی ای کاش این عزیزان بخاطر پیشرفت هرچه سریع تر وهمچنین بازدهی کار ونشانه زحمات همین عزیزان .بسیاری از حرکتها را به اندک وبسیاری از حرکتها را که افراد تحصیلکرده وروشنگر وروشنفکران می پسندند در اولویت کار های خود قرار دهند .
مثال .برپا نمودن همین بازارهای سنتی کشوری ویا استانی .اینگونه حرکتها . حرکتهای مثبت می باشد .ولی براپا نمودن اینگونه بازار ها به تنهائی جواب مثبت نمی دهد . در کنار بر پایی اینگونه بازار ها باید .اجناس ویا کالاهای کشورهای دیگر هم به نمایش گذاشته شود .تا توجعات عموم را به سمت این منطقه جذب نمائیم. زیرا اینگونه کالاها ویا اینگونه بازار ها در همه جا ویا در بسیاری کشورها ویا شهرها برپا می گردد نیازی نیست که افراد به این منطقه سرازیر شوند ودید وبازدید ویا خرید کنند .ویا اگر آمدند .برای یکبار خواهند آمد .دیگر به این منطقه نمی ایند . ویا اینگونه اجناس ویا اینگونه دیدنی ها در همه جا یافت فراوان یافت می شود .. اگر تصمیم به پیشرفت وطرقی ویا تصمیم به در آمد زائی داریم .باید با آمیختن اجناس . زیبایی بازار ویا زیبایی منطقه آزاد را بیشتر نمائیم.
زیرا .با امیختن اجناس .تنوع را بیشتر . مکان اجناس را گم .. یعنی معلوم نمی شود .اجناس وکالا متعلق به کدام کشور ویا استان وشهر می باشد . که همین حرکت همیشه باعث طرقی کشورها بوده وخواهد بود.
.هم می توان با ورود اجناس وکالای کشورهای واستانهای دیگر . افراد دیگر را هم خود بخود به این سمت کشاند . مثال .وقتی کالای .چینی وکره ای وایتالیایی ویا انگلیسی وتایلندی را به این منطقه می کشانیم . ساکنین ویا سرمایه گزاران ویا گردشگران همین مناطق را هم به سمت خود می کشانیم.
واز همه مهمتر .با ورود وخروج کالا های مناطق دیگر می توان هم کیفیت اجناس خودمان را بیشتر کنیم وهم می توانیم تنوع اجناس وکالا های خودمان را زیاد تر و زیادتر کنیم .زیرا با ورود ویا دیدن هر کالا .چیزی در فکر ذهن ما خطور خواهد نمود ویا باعث می شود فکر ماها هم باز تر شود . که همین حرکت باعث پیشرفت وطرقی منطقه ازاد انزلی خواهد شد.
از همه مهمتر .توجه مسئولین به تالاب وسواحل در این اواخر بیشتر شده .زیرا همه متوجه شدهاند .سرمایه اصلی این استان .ویا انزلی ساحل وتالاب می باشد . اگر به این دو توجه نشود یعنی نابودی .این استان واین منطقه صد در صد می باشد .پس باید به ساحل ودریا بهائ داد.
اگر قرار است به ساحل وتالاب بهائ داده شود .باید تلاش نمائیم ایده ها ونظریات ناب وتک را برگزینیم واجرائی نمائیم..زیرا هم نیروی فراوان داریم وهم مکان هی ناب . تنها مشکل مالی است که باید .به سرمایه داران وسرمایه گذاران داخلی وخارجی بهائ دهیم ویا به آنها اطمینان وامیدواری دهیم.
زیرا با زدن .تله کابین ویا پارک ویا احداث ویا پروش حیوانات اهلی وپرورش در حاشیه تالاب می توان .جذب توریست ویا گردشگر ویا در آمد زائی ویا کار آفرینی نمود. حیواناتی همچون اردک های اسزرائیلی ویا اردک های بومی خودمان یا حیواناتی که چه قبل ویا چه حال در این منطقه می زیستند . ویا حتی آوردن حیوات زیبای کشورهای دیگر .مثل خرس پاندا . حیوان زیبایی که طرفداران زیا دی دارد . که با پرورش دادن اینگونه حیوانات می توان در این منطقه .کار آفرینی وهمچنین گردشگران را جذب نمود ..
جوانان بیکار فراوانی در این منطقه هستند که می توان علاقه ها ونیرو ها وتوان های شان را به این سمت کشاند . تا با واگذاری حاشیه تالاب را به اینگونه جوانان مشغول به کار شوند. که این حرکت هم نفع .کشور وهم نفع جوانان وهم به نفع استان ومنطقه آزاد انزلی خواهد بود .
با زدن یک تله کابین از منطقه ازاد به تالاب وحاشیه ساحل وهمچنین با اندکی توجه به تالاب می توان . انزلی را نجات داد.
مدتهاست که بسیاری از کارخانه ویا صنعت های شهر مان به عقب برگشته مثل کارخانه نازپوش ویا کیف وکفش و کلاه و…. .زیرا توجه به اینگونه صضنعت ها صفر می باشد وکسی به انها بهائ نداده .اگر اندکی فرهنگ سازی ویا یاد آوری می شد .بسیاری از بیکاری های منطقه به اندک می رسید. . زیرا کشورهای در حال توسعه .تلاش می نمایند .شغل ها را به نسل های اینده خود بیاموزند .تا هم مشغول به کار شوند وهم شغل های شان حفظ گردد. .مثل خیاطی وکفش دوزی وصنعت های دیگر.
مشکل همه این بیکاری ها وضعف ها هدایت نکردن درست مسئولین ویا بی توجعی مسئولین ویا بی تجربه گی وناشی گری مسئولین می باشد .
زیرا جامعه همانند یک خانواده می باشد .باید به ترتیب از بالا به پایین اصولی در حال هدایت باشد . .
بسیاری احساس می نمایند جوانان ویا بسیاری از عزیزان توانائی کار را ندارند ویا تمایل به کار کردن ویا پشت ومیز نشینی ویا ریاست را دنبال می نمایند .
هرگز اینچنین نیست .اگر اندکی به خودمان نگاه کنیم .روزگاری همانند همین عزیزان بودیم .نیاز به توجه ویا همکاری داشتیم ویا تلاش می کردیم .تکیه گاهی را بیابیم .تا بتوانیم از طریق همان تکیه گاه بلند شویم ویا کار کنیم.
در جامعه ای که زندگی می کنیم افراد اندکی پیدا می شوند .که می توانند کار افرینی نمایند .یعنی ۱۰ در صد ..بقیه یعنی نود در صد نیاز به کمک دارند .یعنی با ایجاد نمودن کار برای شان می توانند راه خود را بیابند وومشغول به کار شوند .در اصل روی غلطک خواند افتاد .
اینکونه کمک ها ۹۰ در صد به مسئولین ۱۰در صد به افراد جامعه بستگی دارد .که بتوانند یاعلی بگویند.

پاسخ