Heayate-resanei-azarbayjan-1393.06.27

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، مهندس مسرور در مصاحبه با تعدادی از رسانه های جمهوری آذربایجان ، از سرمایه گذاران این کشوربرای فعالیت در منطقه آزاد انزلی دعوت بعمل آورد.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی به عنوان یکی از مناطق آزاد هفت گانه کشور و تنها منطقه آزاد شمال ایران، بدلیل قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال-جنوب از موقعیت ترانزیت بین المللی و منطقه ای ویژه ای برخوردار است، افزود: قرار گرفتن بزرگترین بندر ایران در دریای خزر با ظرفیت حمل و نقل سالیانه ۷ میلیون تن کالا در محدوده این منطقه از مهمترین مزیتهای ترانزیتی ما می باشد که با بهره برداری از مجتمع بندری درحال احداث کاسپین در منطقه، حلقه های زیرساختهای ترانزیتی منطقه آزاد انزلی به منظور توسعه مراودات تجاری در دریای خزر تکمیل می شود.

ایشان از حضور سرمایه گذاران تولیدی-صنعتی جمهوری آذربایجان در میان ۱۰۰ واحدی تولیدی فعال در شهرکهای ناحیه یک و دو این منطقه خبر داد و درخصوص ظرفیتهای جدید ایجاد شده از سوی سازمان متبوع خود به منظور رونق فضای کسب و کار چنین توضیح داد: با راه اندازی تالار اختصاصی بورس کالای کشور، منطقه آزاد انزلی نخستین و تنها منطقه آزاد ایران است که از این مزیت برخوردار می باشد.

وی بابیان اینکه بورس کالای منطقه آزاد انزلی ظرفیت بسیار مناسبی برای عرضه و خرید محصولات مورد نیاز سرمایه گذاران و بازرگانان جمهوری آذربایجان است تصریح کرد: در این بورس کالاهای استراتژیکی چون آهن،فولاد و محصولات کشاورزی خریداری و فروخته می شود که فعالین بورس کالای منطقه آزاد انزلی، از معافیتهای مالیاتی این منطقه نیز بهره مند می شوند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی امکان عرضه کالاهای تولیدی و تجاری بازرگانان جمهوری آذربایجان در مجتمع های تجاری فاز تجارت منطقه با عوارضی بسیار کمتر از دیگر نقاط کشور را از دیگر فرصتها ومزیتهای حضور سرمایه گذاران آذری اعلام و اضافه نمود: وجود وحدت تصمیم گیری، اعمال و اجرای مزیتها و معافیتهای قانونی از مهمترین مزیتهای سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی است که موجبات کاهش بوروکراسی اداری، زمان و هزینه کمتر در جریان هرگونه فعالیت اقتصادی را فرآهم می آورد چرا که تمامی خدمات قابل ارائه به یک سرمایه گذار از سوی این سازمان ارائه و نیازی به اخذ مجوز از نهادهای دیگر نمی باشد.

مسرور معافیت مالیاتی از هرگونه فعالیت اقتصادی و معافیت عوارض گمرکی در ورود مواد اولیه و تجهیزات واحد تولیدی را از دیگر مزیتهای سرمایه گذاری در منطقه متبوع خود بیان کرد و گفت: سرمایه گذاران جمهوری آذربایجان می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی تا میزان مالکیت ۱۰۰ درصد از سهام شرکتهای ثبتی در منطقه آزاد انزلی را از آن خود نموده که این مهم در کنار تضمین امکان خروج کامل سرمایه از منطقه، باعث دلگرمی هر سرمایه گذار خارجی است.

وی با اعلام آمادگی سرمایه گذاران فعال در محدوده منطقه آزاد انزلی برای توسعه همکاریها میان بخش خصوصی دو کشور از حضور فعالین اقتصادی این منطقه در جمهوری آذربایجان در آبان ماه سال جاری خبر داد و افزود: آمادگی لازم به منظور گسترش همکاریها بخصوص در زمینه تأمین محصولات کشاورزی مورد نیاز جمهوری آذربایجان در این منطقه و استان گیلان وجود دارد و تجار آذری
می توانند از این ظرفیت استفاده نمایند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، گردشگری را دیگر پتانسیل همکاری دو کشور ارزیابی و پیشنهاد ایجاد خط کشتیرانی گردشگری مستقیم میان بندر انزلی و بندر باکو را مطرح کرد و تصریح نمود: آمادگی کامل خود را برای اضافه نمودن خط کشتیرانی گردشگری به خطوط تجاری موجود در راستای تکمیل زیرساختهای لازم توسعه همکاریهای گردشگری دو کشور اعلام می کنیم.

گفتنی است پنج شبکه تلویزیونی و خبرگزاری رسمی جمهوری آذربایجان در جریان برگزاری یک تور رسانه ای در استان گیلان، امروز با حضور در منطقه آزاد انزلی توانمندیها و ظرفیتهای این منطقه را برای بییندگان و خوانندگان این کشور ثبت و ضبط نمودند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

majid

۲۷ شهریور ۱۳۹۳

دوستا ن، اونایی که اطلاع دارن جواب بدن.اردیبهشت ۹۳ که اراضی منطقه ازاد گسترش پیدا کرد.از شرق دقیقاً تا کجا گسترش پیدا کرد؟نوشته سپید رود.منظورش همون رود قبل از چپر پرده؟ یا منظورش سپیدرود که از وسط کیاشهر رد میشه؟ تو اون نقشه ای که پشت سر مسرور هست انتهای منطقه ازاد هیچ کدوم این دوتا نیست.نشون میده تا ۵ کیلومتر بعد چپر پرد هستش؟ reply pleas

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ شهریور ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۰۶:

نقشه سایت رو که هنوز به روز نکردن مجید جان