139209071703017761629913

صفر جعفرزاد رییس اداره ورزش جوانان با اشاره به ۱۸ فروردین سالروز درگذشت سیروس قایقران کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران، اظهار داشت: تیم‌های پیشکسوتان ملوان و پیشکسوتان پرسپولیس به مناسب سالروز درگذشت مرحوم قایقران با هم دیدار می‌کنند.

وی با بیان اینکه این مسابقه دوستانه در ورزشگاه تختی انزلی برگزار می‌شود، افزود: پیشکسوتان، مدیران، هواداران و مسئولان باشگاه ملوان و ورزش انزلی و فوتبال گیلان در این مسابقه حضور می‌یابند.

رئیس اداره ورزش و جوانان انزلی گفت: دیدار تیم‌های پیشکسوتان ملوان و پیشکسوتان پرسپولیس روز جمعه ۲۱ فروردین ۹۴ از ساعت ۱۷ بعدازظهر در ورزشگاه تختی انزلی برگزار می شود.

روز ۱۸ فروردین سالروز درگذشت سیروس قایقران و فرزندش راستین است، قایقران در دوران فعالیت ورزشی خود عضو باشگاه‌های ملوان انزلی، استقلال انزلی، الاتحاد قطر و کشاورز تهران بود و در ۱۰۰ بازی ملی پیراهن تیم ملی فوتبال کشورمان را بر تن کرد که از این تعداد بازی ملی، تعداد ۴۳ بازی رسمی بود.

وی متولد اول بهمن‌ماه سال ۱۳۴۰ است، مردی که اگر در‌ ۱۸ فروردین‌ماه سال ۱۳۷۷  در جاده رشت به تهران به خاطر آن حادثه تلخ رانندگی جان به جان آفرین تسلیم نمی‌کرد، امروز ۵۲ ساله بود.

قایقران در ۲۱ بازی بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بر بازو داشت و ۱۴ گل زده در کارنامه ملی وی به ثبت رسید که مهم‌ترین گل ملی او در برابر کره جنوبی و مرحله نیمه نهایی بازی‌های آسیایی ۱۹۹۰ پکن به ثمر رسید.

وی، ۴۳ بازی رسمی برای تیم ملی انجام داد که در ۲۱ بازی کاپیتان تیم ملی بوده و ۱۴ گل برای تیم ملی به ثمر رسانده است که بهترین آنها به تیم کره‌جنوبی در نیمه نهایی بازی‌های آسیایی ۱۹۹۰ پکن بود.

قایقران، بازی ملی را در ۳۰ دی‌ماه ۱۳۶۳ برابر یوگسلاوی و آخرین بازی ملی را در ۲۶ فروردین ۱۳۷۲ برابر بوسنی انجام داد و نخستین کاپیتانی تیم ملی را در ۱۱ آذر ۱۳۶۷ برابر قطر به عهده گرفت.

منبع : تسنیم

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *