139201060000063

خوش‌گفتار گفت: دانشگاه آزاد به دنبال محدود کردن فعال‌ترین و فراگیرترین تشکل دانشجویی یعنی بسیج دانشجویی است که این اقدام ریشه در اعتقاد به تک صدایی و نوعی دیکتاتوری در مسئولان دانشگاه آزاد دارد.
سیدسحاب خوش‌گفتار مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد انزلی با اشاره به بخشنامه دانشگاه آزاد، گفت: قانون‌شکنی در دانشگاه آزاد به یک رسم تبدیل شده و ما هر روز شاهد بخشنامه جدید و خلاف قانون هستیم.
وی افزود: بخشنامه‌هایی که حتی دولت با آن همه شعار درباره رعایت قانون درباره آن واکنشی نشان نمی‌دهد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد انزلی گفت: در حالی که مقام معظم رهبری امسال را به نام همدلی و همزبانی نامگذاری و شرایط اجرای آن را فرمودند، اما ما شاهد این هستیم که دانشگاه آزاد به دنبال محدود کردن فعال‌ترین و موثرترین و فراگیرترین تشکل دانشجویی یعنی بسیج دانشجویی است که این اقدام ریشه در اعتقاد به تک صدایی و نوعی دیکتاتوری در مسئولان دانشگاه آزاد دارد.
خوش‌گفتار با اشاره به برخی رفتارهای سلیقه‌ای دربرخی واحدهای دانشگاه آزاد، تصریح کرد: این مسئله ریشه در عدم آگاهی مسئول بسیج واحد مربوطه از قوانین دارد. اگر مسئول بسیج به قوانین آگاهی داشته باشد نه در دام رفتار سلیقه‌ای قرار می‌گیرد و نه اجازه انجام رفتار سلیقه‌ای به مسئول مربوطه می‌دهد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد انزلی گفت: مسئولان دانشگاه آزاد به جای اینکه هر روز بخشنامه‌هایی صادر کنند و یا دنبال راهی برای دخالت در اقدامات دانشجویی باشند، بهتر است به مطالبات مردمی و بسیج دانشجویی پاسخ دهند، از جمله اینکه چرا هزینه‌های دریافتی با کیفیت آموزشی دانشگاه‌ها همخوانی ندارد و یا به این پرسش پاسخ دهند که آیا این دانشگاه در فتنه ۸۸ جزو حامیان مالی فتنه‌گران بود یا نه؟ و بسیاری دیگر از شائبه‌هایی که فکر دانشجویان را مشغول کرده است.
وی تصریح کرد: پاسخ‌گویی به سوالات، مهمتر از دخالت در نحوه وظایف بسیج دانشجویی است.

 

منبع : تسنیم

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

جوانان متحد انزلی چی

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

جای تاسف داره این حرکت دانشگاه آزاد

پاسخ

guilak

گیلک

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

جای شگفتی است که نگارنده مقاله بسیج دانشجویی را از فعالترین و فراگیرترین تشکل دانشجویی بداند و بعد مهمترین سئوالش این باشد که آیا هشت سال پیش دانشگاه آزاد جز حامیان مالی فتنه گران بوده است یا نه؟!!! یا اینکه بعد از چندین سال که از فعالیت دانشگاه آزاد و گرفتن شهریه های آنچنانی از خلق الله می گذرد این تشکل فعال ما تازه می پرسد چرا تناسبی بین مبالغ دریافتی با کیفیت آموزش وجود ندارد؟ دوست عزیز اگر کسی پاسخگو بود که داشجویان قبل از شما سالها پیش پرسیده اند!!! دوستانه توصیه میکنم بجای اینکه عمر گرانبهایتان را با این مباحث بگذرانید بچسبید به درس و مشق تا از این راه بتوانید انشاالله مشکلی از مشکلات مملکت اسلامی را رفع و گره ای از کار مردم بگشایید.

پاسخ

مریم2

مریم2

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

اصولا تو دانشگاه ها از اعصاب خورد کن ترین تشکل ها بسیج هستش، یعنی دانشگاه ما که اینجوری بود بقیه جاها رو نمیدونم

پاسخ

leila

leila پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۳ام, ۱۳۹۴ ۲۲:۰۵:

بسیج نفس عملش خوبه مگر اینکه بخواد افراطی گری بشه که افراط هر چیزی رو خراب میکند وگرنه بسیج یک نعمت برای انقلاب مابود وهست ولی بعضیها با افراط کاری نام مقدس بسیج و هم اسلام را تخریب میکنند.

خدابنده پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۳ام, ۱۳۹۴ ۲۳:۵۴:

با سلام و تسلیت شهادت امام موسی بن جعفر (ع) .
امام (ره) . من خود یک بسیجی ام و از خدا می خواهم که مرا با بسیجیانم محشور گرداند
خواهر گرامی :
از نوع نگاهتان به بسیج و جایگاه رفیع آن متعجب شدم

گیلک پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۴ام, ۱۳۹۴ ۱۰:۴۲:

با سلام حضور برادر ارزشی جناب خدابنده عزیز.نقل قول شما از فرمایش امام خمینی کاملا درست و دقیق است.اما فرمایش هر بزرگی را باید در ظرف و مکان خاص آن قرار داد . امام خمینی منظورشان بسیج در زمان جنگ تحمیلی بود نه تشکلهای دانشجویی که امروزه در دانشگاهها فعالیت دارند.خطاب به دلیرمردان بی ادعایی بود که به ندای هل من ناصرا ینصرنی او و ملت مظلوم ما لبیک گفته بودند.صد البته جوانان متدین ما در تشکلهای بسیج دانشجویی هم عزیزند و قابل احترام.اما این دلیل نمی شود چون امام در زمانی خطاب به مردان شجاع و مومنی که با نام بسیج جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و به جبهه های جنگ می شتافتند این مطلب را بیان نموده اند امروزه ما آن فرموده حضرت امام را به هر کسی که این عنوان را داشته باشد تسری بدهیم و چشم خود را به حقایق ببندیم.بسیجیان عزیز ما هم مثل بقیه مردم از بندگان خدا هستند و هم ممکن الخطا و هرگز ادعای معصومیت ندارند.هر قشری از جامعه از جمله بسیجی ممکن است خدای ناکرده عملی انجام دهد که بجای خدمت نتیجه عکس داشته باشد.حضرت امام همچنین فرمودند “آخوند یعنی اسلام” آیا از قشر محترم روحانیت کسی به عمد یا غیر عمد و ناخودآگاه خلاف اسلام عمل نمی کند؟ یا نکرده است؟ بنابراین بهتر است تلاش کنیم فقط خداوند بزرگ را مد نظر قرار دهیم و با بصیرت و سعه صدر بیشتر و منصفانه نظرات مخالف را بشنویم.خیلی زود از شنیدن حرفی متعجب و از گوینده آن مایوس نشویم.التماس دعا.

خدابنده پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۴ام, ۱۳۹۴ ۱۴:۰۵:

با سلام محضر جناب آقا/خانم گیلک
بنده با اکثریت گفته های شما موافقم ولی با توجه به صراحت کلام خواهر گرامیمان که تشکل بسیج را بین تشکلهای دیگر این قدر بی ارزش دانستند (
اصولا تو دانشگاه ها از اعصاب خورد کن ترین تشکل ها بسیج هستش، یعنی دانشگاه ما که اینجوری بود بقیه جاها رو نمیدونم) مایه تعجب شد .
در هر صورت امید آن است که به عقایدمان پایبند و ثابت قدم باشیم … انشاءالله

مریم2

مریم2 پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۴ام, ۱۳۹۴ ۱۴:۴۱:

خدابنده گرامی قطعا توقع ندارید که تمام عقاید یکسان و همسو با عقاید شما باشه؟ من نظرم رو گفتن شما هم میتونید نظرات خودتون رو بگید. فکر نمیکنم یه تشکل حالا هر نوعی که باشه تا این حد قداست داشته باشه که نشه بهش انتقاد کرد

گیلک پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۴ام, ۱۳۹۴ ۱۸:۱۸:

متشکرم از اینکه با بیشتر گفته های بنده موافق هستید.خوشحال می شدم می فرمودید با کدامیک موافقت ندارید.البته هرگز جسارت نمی کنم و انتظار ندارم که حتما با من موافق باشید.شما و همه کاربران با هر نظر و عقیده و سلیقه ای برای بنده قابل احترامید و همراهی با شما برای اینجانب مایه افتخار است.ضمنا محسن گیلک هستم.

علیرضا اسدی

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

قدیم مینوشتند ۱+۱۲ الان باید نوشت ۱+۸۷ !!!

پاسخ