masolin-anzali

بدون شک بندر انزلی از زیباترین شهرهای ایران است و گواه آن خیل جمعیت گردشگری است که همه ساله رهسپار این شهر قدیمی ساحلی میشوند، مکانی که تجلی گاه و تلفیق اولین اقدامات شهر نشینی نوین در ایران و طبیعت بکر خدادادی است.

شاید همین اقلیم خاص انزلی باشد که از انزلی، مهد پرورش هنرمندان بزرگی را ساخته است که در همین شهر رشد یافته و به سقف فرهنگ و هنر ایران سر ساییده اند و از دریچه ای به نام انزلی به کشورمان و سراسر گیتی معرفی گردیده اند. اما جای بسی تاسف است هنر و فرهنگ این دیار سالیان سال است به حال خود رها گردیده است و مسئولین این شهر گویی از هیچ دغدغه فرهنگی برخوردار نیستند.

حتی با نگاهی به بیلان کاری ارائه شده از سوی شهرداری نیز به سادگی میتوان دریافت که فعالیت های فرهنگی و هنری در شهرداری انزلی جایی ندارد و در معدود حرکات و اقدامات صورت گرفته این نهاد در نهایت خرید بسته های فرهنگی از افرادی خاص و توزیع آن در مدارس صورت گرفته است که باید به صورتجلسات شورای شهر انزلی مراجعه کرد تا پشت پرده و دلایل معدود حرکات بی تاثیر از این دست بیش از پیش روشن شود.

اگر اوج بی توجهی و بی علاقه گی مسئولین شهر انزلی را در خصوص تاریخ، فرهنگ و هنر این شهر جویا باشید کافیست سری به خانه استاد عزیز طویلی بزنید، پیرمردی که این روزها حال و روز خوشی ندارد و قسمتی از خانه اش را به انبار کتاب ۹ جلدی تاریخ جامع انزلی تبدیل کرده و کتابهایش هر روز در مقابل دیدگانش خاک میخورند و به همراه آثارش هر روز نظاره گر بی مهری مسئولین این شهر هستند. مطمئنا او دیگر نیازی به حمایت ندارد اما بی توجهی و کم ارزش کردن زحماتش مهمترین دردی است که در این روزها با خود به دوش میکشد و اگر مصاحبه ی مسئولین شهرمان را در خصوص القاب از دست رفته شهرمان هم بخواند مطمئنا دردش بیشتر از پیش خواهد شد.

اوج بی مهری و بی کفایتی مسئولین این شهر را باید در روز بدرود همیشگی قهرمان ملی شهرمان حسین اغماض جستجو کرد قهرمانی که روزی حتی به توصیه های پزشکش برای امکان قطع پایش برای کسب افتخار برای کشورمان توجه نکرد و در کمال بی معرفتی مسئولین این دیار در شرایطی که لنگ هزینه های بیمارستانش بود برای همیشه با این کره خاکی خداحافظی کرد و کمتر کسی از او یادی به میان آورد.

اما همین مسئولین ظاهر ساز و ظاهرا هنردوست انزلی چندی پیش برای رونمایی از پروژه چند صد میلیونی دروازه ماهی که هنوز توجیه اقتصادی آن و جایگاه آن از لحاظ توسعه شهری مورد انتقاد است حضور یافته و با این سازه ی آهنی که در آینده ای نزدیک در پرباران ترین شهر ایران به آهن پاره ای زنگ زده تبدیل خواهد شد عکس یادگاری گرفتند، اما جالب اینجاست که این عزیزان همیشه فرصت خودنمایی و ابراز وجود برای رونمایی و بزرگداشت فعالیت های هنری را ندارند. مگر در آثاری در ابعاد دروازه ماهی که به قول خودشان برای شهر انزلی نمادسازی و ماهی هایی با فیگور دلفین را نماد شهری کرده اند که نمادهایی نظیر ( باران، گل نیلوفر، نیروی دریایی ارتش، قوی سپید، صیادان خستگی ناپذیر و … ) را به عنوان نماد دارد!

porozheh03 (1)

طی همین روزهای گذشته عده ای از هنرمندان مستعد این دیار ترتیب اولین دوره جشنواره بین المللی “بندر در مه” را دادند. نمایشگاهی که شامل آثاری از سراسر این کره خاکی بود… اما جوانانی که بدون پشتوانه و حمایتی درخور در این شهر بستر برگزاری چنین جشنواره ای را فراهم ساختند در حالی که از مسئولین این شهر دعوت کرده بودند تا در مراسم اختتامیه این جشنواره حضور یابند در نهایت با بی مهری و بی توجهی مسئولین شهر مواجه گردیدند و اکثر مدعوین مراسم عملکرد و تلاش این هنرمندان جوان را در حدی ندانستند تا ساعتی را به این عزیزان اختصاص دهند.

در پایان این مراسم به سادگی میشد خستگی را در چهره این هنرمندان جوان نظاره کرد که زحمتشان از سوی مسئولین و مدعوین پشیزی ارزش نداشت تا قدم رنجه فرمایند و حداقل با دقایقی سخنرانی که اکثرا نیز در آن خبره هستند حرکت این جوانان پر انگیزه را ارج نهند.

آیا این نشانه آن نیست که برخی مسئولین این شهر هیچ دغدغه ای ندارند که رنگ و بوی علاقه به این شهر را بدهد آیا واقعا مشغله ی این دوستان آنقدر زیاد است که فرصتی برای حرکات نادری از این دست را برای شهرمان نداشته باشند ؟ آیا نباید این سوال را از برخی از این مسئولین پرسید که در سال جاری چند نمایشگاه و جشنواره هنری در این شهر ترتیب داده اید که فرصت حضور در چنین جشنواره ای را نداشتید ؟!! آیا نباید از عزیزان عضو شورای شهر پرسید که آیا واقعا یک نفر از این شورای ۱۱ نفره نیز نمیتوانست به نمایندگی از آن جمع به دعوت این جوانان پاسخ گفته و در این مراسم حضور یابد؟ آیا اگر قبل از انتخابات بود، باز هم این جوانان با چنین برخورد سردی از سوی شما عزیزان مواجه میشدند ؟

باید به حال این شهر و برخی مسئولینش گریست که از اعمال و کردارشان هیچ واهمه ای ندارند. کسانی که فراموش کرده اند که اگر امروز وادار به پاسخگویی نباشند و از زیر بار مسئولیتشان شانه خالی کنند باز هم آخرتی در کار خواهد بود … والسلام … 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

ali

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

اون چشم های ماهی منو کشته :| واقعا در شان انزلی نیست!

پاسخ

حسین

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

خدا لعنت کنه اون مسئول یا مسئولینی که با طرح مزخرف دروازه ماهی موافقت کردن ! :pissedoff:
شما هم چه انتظارات بی جایی از مسئولین محترم دارید :-D
حیف نیست وقت گرانبهاشون رو برای اینجور نمایشگاهها تلف کنن :-D
آخه الان وقت نمایشگاه زدن بود ?:-) :-D
حداقل می ذاشتین قبل انتخابات شورا ، اونوقت می دیدید که با کله می اومدن :-D :-D

پاسخ

همشهری

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

واقعا خجالت آوره
آقای آفتابی شما که اینقدر ادعای فرهنگ و علم و سواد میکردین شما چرا نرفتی؟ شما هم خیلی زود وعده هات یادت رفت؟ به شما امیدوار شده بودیم ولی فهمیدیم از شما هم آبی گرم نمی شه.
اعضای دیگر شورا با اینجور مراسمات آشنایی ندارن ولی شما با این همه ادعا ازت بعید بود شرکت نکنی.
انزلی کلاب اگه میخوای سانسور کنی لطفا اصلا تایید نکن.

پاسخ

دوست پاسخ در تاريخ شهریور ۱۷ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۲۵:

همشهری عزیز سلام شاید شما تازه متوجه شده باشید که بین آقای آفتابی و بقیه فرقی وجود نداره اما واسه خیلی از ماها از مدتها قبل عیان شده بود که همشون ………….. و اومدن واسه خودشون م.. ا……. کنن نه واسه خدمت به منو شما.
جالبه زمان انتخابات انقدر با چرخیدن حرفها تو دهن مردم این آقا رو بزرگ کرده بودن که نگو. از خود فرمانداری انزلی که ایشون رو نخبه شهر اعلام کرده بودن تا برخی وبلاگهای شهرمون که نتیجه این شد که تو فضای مجازی هم خیلیها ایشون رو تافته جدا بافته دونستن و ازش انتظار معجزه داشتن!!! بنده همون موقع یک نظری درباره همین عنوان و اعتراض به اینکه شما از این آقا چی دیدین که اینقدر دارید بزرگش میکنید برای یکی از وبلاگهای انزلی فرستادم. عین اونو اینجا براتون میذارم:
با سلام
من از اینکه برخی سایتها و وبلاگای انزلی تو بوق و کرنا کردن که دکتر آفتابی!! نخبه شهرمون!!! عضو شورا شده واقعا تاسف میخورم.
۱٫ این آقا هم مثل بقیه اعضا رای ……… البته اینو من ندیدم اما هرکی از اطرافیان بودن گفتن ما دیدیم …….. که برای این آقا …………………
۲٫ چرا نخبه؟ کی گفته این آقا نخبس؟ برید تو سابقه علمی پژوهشی تحقیقاتی این آقا یه سرچی کنید. به نظرم نقطه قوتش فقط داشتن مدرک زبانشه و بس. ۳ تا مقاله همایشی کل رزومه علمی این آقا هستش در طول دوران تحصیلش. اگه نخبس چرا لیسانسشو دانشگاه آزاد خونده؟ اگه خیلی آدم علمی و موفقیه چرا فوقشم تو دانشگاه آزاد خونده؟ اگه خیلی نخبس و سی وی خیلی قوی ای داره چرا دکتراشو هم به زور ….. از دانشگاه قبرس (دکترای ………) پذیرش گرفته؟ چرا تو ایران آزمون دکترا نداده؟ چون هیچ رزومه قابل قبولی نداره. بخدا تاسف میخورم از اینکه به همچین آدمایی میگن نخبه. دانشگاه آزاد انزلی هم این آقا پارتی داشته که تونسته بره توش و با فوق لیسانس شده مدیر گروه و عضو هیئت علمی!!! بخدا این حرفارو از سر حسادت یا چیز دیگه نمیزنم. فقط واسم عجیبه که اینقدر بزرگش کردن. من خودم مدرک کارشناسی ارشد دارم. هر دو مقطع رو تو دانشگاه دولتی و دوره روزانه درس خوندم. ۸ مقاله ملی و بین المللی همایشی دارم. ۲ مقاله علمی ISI تو دست داوری. ۶ تا مدرک بین المللی و ۳ مدرک ملی کارگاه آموزشی مرتبط با تخصصم. یک ثبت اختراع. ۳ تا گواهی حضور تو همایشهای مختلف. عضویت تو شورای اصلی بسیج دانشجویی با عناوین مسئول مالی و جانشین فرمانده. شرکت در جشنواره اختراعات از طرف بنیاد ملی نخبگان گیلان به عنوان تنها نماینده انزلی(اما خدا شاهده هیچ احدی از مسئولین انزلی اصلا از این جشنواره خبر نداشتن چه برسه به اینکه یه شهروند انزلیچی به عنوان تنها نماینده انزلی تو این جشنواره از طرف بنیاد ملی نخبگان گیلان انتخاب شده!!!). عضویت در هیئت تحریریه ۳ نشریه دانشجویی و عضو اجرایی یک انجمن. عضو باشگاه پژوهشگران جوان و عضو سازمان نظام مهندسی. مقام ورزشی المپیاد دانشجویی و اعزام به مسابقات کشوری و دعوت به اردوی تیم ملی دانشجویان… با تمام این اوصاف نه دانشگاه آزاد نه پیام نور نه علمی کاربردی انزلی هیچ کدوم حتی به عنوان استاد حق التدریسی بنده رو قبول نکردن میدونید چرا؟ چون پارتی نداشتم که سفارشمو بکنن (میدونید که واسه رقتن به سیستم دانشگاه آزاد وجود کدوم پارتی از داشتن مدرک و سابقه علمی مهمتره و از اوجب واجبات حساب میشه؟؟؟؟). ما جرات نمیکنیم به خودمون بگیم نخبه چون میدونیم افراد به مراتب قویتری از ما هستن که اونا شایسته یدک کشیدن عنوان نخبه هستن اما متاسفانه برخی افراد از یک نفر یکشبه نخبه میسازن..
اگر خواستید لینک خبر و نظرات دیگر بازدیدکنندگان اون وبللاگ رو هم میذارم تا ببینید بقیه همشهریها نظرشون درباره “دلیل آفتاب” چیه.
موفق باشید
انزلی کلاب: دوست عزیز با عرض پوزش طبق قوانین سایت قسمتهایی از نظر شما به وسیله نقطه چین سانسور شد.

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۱۷ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۴۴:

کلا نظام انتخاب نوابغ و نظام آموزشی کشور ما مشکلات زیادی داره. اما به هر حال برای قضاوت در خصوص عملکرد اعضای جدید شورا کمی زوده. زمان خودش بهترین قاضیه پس بهتره بجای تخریب و پیش داوری از روی عملکرد افراد قضاوت کنیم. در خصوص دانشگاه آزاد باید بگم که تنها دانشگاهی هست که برای نوابغ جشنواره های مطرح امکاناتی در نظر میگیره از جمله حضور در این دانشگاه است یه لپ تاپ داغونم هدیه میده.
آقای آفتابی عضو جوان شوراست و مطمنا درد جوانان این شهر رو درک میکنه پس بهتره بذارید طرف به صندلیش تکیه بزنه بعد انتظار داشته باشید. اولین اقدام شورا انتخاب شهرداره مطمنا تغییر رویه شورا از همین گام نخست حیاتی معلوم خواهد شد.

carisma

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

زیاد روی این مسئولین حساب باز نکنید عزیزان ، تا دوسال و نیم دیگه باید صبر کنید ، اونوقت همه جا می بینیشون ، اونوقت هوای ملوان در سر دارن ، انوقت همه عاشق هنر و ورزش و انزلی و انزلیچی می شن ، مقاله زیبا و بجایی بود ، انتظار ما از انزلی کلاب روشنگری و بازگویی مشکلات واقعی شهرستان بدون هیچ گونه تعصبات و بزرگنمایی هاست ، انزلی کلاب باید صدا همه مردم انزلی باشد

پاسخ

مهسا

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

اولا چرا همش عکس این ماهی های مزخرف رو می زارید آدم اول صبحی حالش بد می شه!!!!!!!!!!!!!! خداروشکر سالی یک بار از این زیر این ماهی های شوم رد می شیم وگرنه نحسی اینها دامن گیر ما هم می شد!!!!!!!!!!!!!!
دوماً مسئولین این شهر فقط به فکر پر کردن جیب خودشون از بیت المال هستند. بعد ازشون انتظار فرهنگ رو دارید. چه خیال بیهوده ای؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سوماً ای بابا از شما بعیده که از اقایان شورای شهر انتظار همچین عملی رو داشته باشید. همه حرف می زنند نمی دونم اونجا چه محیطی که هرکی می ره اونجا لال می شه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! شایدم لالش می کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در هر صورت تا بوده همین بود این شهر هیچ وقت اصلاح نمیشه ما امیدمون به اون چند تا تازه وارد در شورای شهر بود ولی خب اونها هم کاملاً موضع خودشون رو نسبت به مردم نشون دادند. دیگه واقعا نباید به حرف هیچ کسی اعتماد کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :reallyangry: :reallyangry: :reallyangry:

پاسخ

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

اینو میگن عرضه…………اربیل با دوتا استخر .آب گرم وآب سرد آباد شد .گیلان با یک دریاچه ویک مرداب ویرانه. … گیلان دوتا بندر داره .بندر استارا .وبندر انزلی …………ولی جوانا این شهر بیکار وباشگاه ملوان بدون پشتیوانه..انزلی بازار تجاری داره ولی تاکسی های شهرش .فرسوده ومال عصر بوق وهمچنین دو شهر فرسوده انزلی وغازیان در کنار هم . جزیره کیش ۱۵ کیلومتر در ۳۰کیلومتر .با وجود آن همه گرانی ودوبله سوبله اجناس . با نظم وخیابانهای آ باد وماشین های قشنگ وزیبا که سودش به جیب عربها می رود.آن هم یک بازار تجاری می باشد. فرق وفاصله ها را نگاه کنید. مردم این شهر از زنده ها هیج امیدی ندارند .فقط امید شان به امزاده ها ویا بقعه ها می باشد. مثل قربانش برم حاج اقا نجفی…بندر انزلی با یک قرن سابقه یک کشتی به زور داخلش می بینید. ولی بندر فرح آباد کشتی ها منتظر هستند یکی برود تا دیگری بیاید .بارگیری ویا بارش را تخلیه نماید.

پاسخ

جوون این شهر

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

من کسی بودم که طرفدار جناب آفتابی بودمو هستم … چقدر زود مردم این شهر پشت این مرد رو خالی کردن ؟؟؟؟ جناب دوست شمایی که این همه رزومه ی کاری داری میشه اسم خودت رو بگی تا ما هم شما رو بهتر بشناسیم ؟؟؟ تنها عیب این سایت اینه که هر کس با هر نامی هر چند بار که بخواد میتونه نظر بده …. برام خیلی جالبه که چند روزه پشت سر هم تو این سایت به جناب آفتابی می توپن … دیروز آوا امروز همشهری و دوست .
برادر من تازه دو هفته نیست که شورا شروع شده … تمامه این حرفا از جایی شروع شد که ایشون منشی شورا شدن. چه عیبی داره یه جوون وارد عرصه بشه ؟؟؟ شما که ۸ مقاله ملی و بین المللی همایشی داری. ۲ مقاله علمی ISI تو دست داوری. ۶ تا مدرک بین المللی و ۳ مدرک ملی کارگاه آموزشی مرتبط با تخصصت . یک ثبت اختراع. ۳ تا گواهی حضور تو همایشهای مختلف. که البته راست و دروغش با خداست چرا اجازه نمیدی این شهر پیشرفت کنه ؟؟؟؟ چرا با تهمت و افرا طرف رو به سخره میگیری .این نمایشگاه رو من خودم دیدم خدایی جای تشکر داره اما چرا از دید اینکه کمبود وقت داشتن نگاه نمیکنی ؟؟؟؟؟
جالب تر اینجاست که شما رو مهندس شناخت کامل داری از زندگی خصوصیش هم با خبری. مهندس تو دانشگاه دشمن زیاد داره. عضو سازمان عضو سازمان نظام مهندسی هم که هستی ؟؟؟؟ پس قطغا از نزدیکان مهندسی

من از بیگانگان هرگز ننالم ! که با ما هرچه کرد آن آشنا کرد

برادر من در مورد رای خریدن ایشون تهمت زدی … خودت میدونی و خدای خودت …
موج تهمت و افراست که به سمت مهندس سرآزیر شده.

پاسخ

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

به نام خداوند یکتای بی همتا
خداوند در آیه شریفه شماره ۵۹ سوره یونس می فرماید که: «آیا خداوند به شما اجازه داده، یا بر خدا افترا می بندید و از پیش خود، حلال و حرام می کنید؟!»
همشهری و دوست عزیز! شما حتی یک بار کلام بنده سراپاتقصر رو شنیدید که این طور با یاد کردن نام خدا یک خرجین دروغ و افترا به بنده بستید؟! آیا بنده خودم رو نخبه معرفی کردم؟! آیا بنده گفتم کسی از من برتر وجود نداره؟! بنده دست کم چند هزار دانشجو داشتم که مردم شریف می تونند از اونها پرس و جو کنند. به شرافت انسانی قسم که اگر تونستید اگشت شماری رو پیدا کنید از قشر بیدار دانشجو که چنین تهمت هایی رو تایید کنند…
شما رو دعوت می کنم به مناظره رو در رو در هر جایی و با حضور هر کس که دوست دارید. چقدر توی این مملکت کار کردید؟ چقدر درس خوندید؟ چقدر تلاش کردید یک گره از مشکلات این مردم رو باز کنید؟!
من به پشتوانه بازوان خودم و به یاری خدا عمری زحمت نکشیدم که شما هر طور دلتون می خواد خودتون رو شیعه حضرت علی معرفی کنید و مظلوم ترین چهر شهر و بنده رو خریدار رای مردم و پارت پاز و …
برادر من، یک بار به خودت زحمت بده بامن تماس بگیر و تشریف بیار و مدارک بنده رو بررسی کن. شما چی از من می دونید که این طور تهمت ها رو وارد می کنید. به عنوان یک خواننده بی طرف مردم دعوت می کنم مطالب شما رو بخونند. ببینند سراسر کینه بوده و این که رزومه بنده رو به تمسخر بگیرید و خودتون رو تبلیغ کنید.
خدا رو فراموش نکنید. این دنیای بی ارزش که حتی امان ندادید چند ساعت بگذره از شروع شورا و طرف یک ذره برنامه هاش رو اجرا کنه و بعد ازش انتقاد کنید… تازه انتقادی من ندیدم. همش تهمت بود.
در پایان، لطفا تشریف بیارید رو در رو حرف هاتون رو ثابت کنید و کم کاری های خودتون رو به پای بنده تمام نکنید.
من به خواست خدا و با کمک مردم و با رای پاک اومدم و در چند ماه آینده، تاثیر حضور بنده رو در کنار دوستان خواهید دید. خداوند مهربانو قاضی بزرگ است…
در پناه خداوند بلندمرتبه مهربان

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۱۱:

جناب آفتابی عزیز سلام و احترام.
به واسطه یکی از دوستان صمیمی تان و البته صمیمی خود شناختی دورادور از شما دارم و البته به حضور شما در شورا بسیار امیدوارم. نباید فراموش کنید نسل جوان انزلی به جوانانی چون شما دل بسته و انتظارشان از شما بسیار بالاتر از سایر اعضاست چون امثال شما درد جوانان این شهر بهتر درک میکنید و خود آن را حس کرده اید.
پس گلایه های وارده را هر چقدر هم که غیر وارد باشد نباید به دید بد نگریست که زمان خود بهترین قاضی است.
با توجه به حضور شما جوانان تحصیل کرده در شورا، اهالی انزلی انتظار دارند تا شاهد تغییراتی بنیادین در ساختار و عملکرد شورای شهر باشند. مطمئنا پویایی و فعالیت چشمگیر و به روز شورای شهر و خبررسانی و تعدد جلسات علنی روح تازه ای به شهر خواهد دمید و مردم نیز متوجه تغییرات خواهند شد، پس به عنوان برادر از شما خواهشمندم تمرکز خود را روی انتخاب شهرداری شایسته بگذارید و از حد اکثر گزینه های ممکن برای انتخاب شهردار بندر انزلی بهره ببرید. شایسته نیست شهر اولین ها بعد از این همه سال تنها به همان اولین های دومین نشده اش ببالد. انزلی نفس های آخرش را میکشد و نیازمند جوانانی و غیور و متعصب در شوراست تا با حداکثر توان پیگیر مطالبات اهالی شهرشان باشند.
دست خدا به همراه شما و اعضای خادم شورای شهر انزلی … یا علی …

patriotism

patriotism پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۳۶:

هیچ موقع یادم نمیرود با چه نفوذی رای آوردید و *** و ندادند اطرافیون شما!!!

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

همچنین بنده از عدم حضورم در جشنواره «بندردر مه» بسیار متاسفم که به خاطر یک حادثه بود که برام پیش اومد. از محدود مراسم هایی بود که توفیق حضور نداشتم. میزان علاقمندی بنده به امور فرهنگی معرف حضور آقایون امین حق ره و دوستانشون بوده و هست. متاسفانه به صورت اتفاقی سعادت پیدا نکردم که باشم در حالی که در بسیاری مراسم های نظیر اون اعم از امور کتابخانه ها و … حضور پیدا کردم. به امید خدا، برنامه های فرهنگی در شهرمان هرچه بیشتر و پررنگ تر دنبال بشه و ما هم با کمال میل در بسیاری از اونها پشتیبان و خدمتگزار خواهیم بود.

پاسخ

یاشا برنجکار

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

با سلام

من دانشجوی اقای افتابی هستم و حدود دو سال و نیم هست که ایشون رو میشناسم و امیدوارم بچه هایی که تو دانشگاه با ایشون کلاس دارن بیان شهادت بدن که ایشون چه ادم خوب و سالمی هستند

ضمنا من از اولین کاربرهای سایت انزلی کلاب هستم و اگه به مطالب قدیمی سایت مراجعه کنید میبینید که در اکثر بحث ها شرکت میکردم اما مدتیه که فقط نظرات رو میخونم ولی با توجه به صحبت هایی که درمورد اقای افتابی شده نتونستم حرفی نزنم امیدوارم اقای افتابی همینطور که در دانشگاه عملکر بسیار خوبی داره در شورای شهر هم توانایش رو اسبات

پاسخ

""دشمن""

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

در پاسخ به جناب دوست، من میشم دشمن.
خجالت داره که امثال تو، سرمایه های انزلی رو نابود می کنن. غرور و کینه از حرفات میباره.
دم امثال آفتابی گرم که جرات دارن میان جای قدیمیا بگیرن.
خودت هم میدونی چه دروغی تحویل ملت میدی، آقای دوست.

پاسخ

ع.ه

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

به نام خداوند جان و خرد

جناب آفتابی عزیز سلام
با توجه به نظری که با نام دوست در مورد شما نوشته شد البته این نام را
برایمان با نوشته شان معنی کردند !!
به خود اجازه دادم نظری بنویسم: که درابتدا این که این نگاه پر از کینه در نوشته های که نقد که چه عرض کنم برایتان پر از حسرت و تخریب و توان ندیدن همشهری که بتواند با پتانسیل فردی خود منجر به حماسه ای در انزلی شود تاسف همراه با نگرانی را درپی دارد..
دوست عزیز کجای دنیا دانشگاه آزاد را اینگونه زیر سوال برده اند که شما با حرف هایتان اینگونه با بی احترامی کامل آنرا زیر سوال می برید؟ این مجموعه بزرگ رو که پیشنهاد رهبر کبیر انقلاب بوده را زیر سوال می برید شما را ارجاع می دهم به بنای این مجموعه بزرگ که حتی مقام معظم رهبری خود در نقش هیات موسس دانشگاه فعالیت داشته اند.
و این که شاید اطلاعاتی از درجه بندی دانشگاه آزاد در اختیار ندارید
دوست گرامی بدانید که (اصولا بهتر بودن دانشگاه آزاد یا سراسری در شهرستان یا تهران معنایی ندارد
دانشگاه ها براساس یک جدولی توسط وزارت علوم رتبه بندی می شوند که به معیارهایی از قبیل تعداد اعضای هیآت علمی تمام وقت ، طرح های پژوهشی ، اختراعات ، تعداد دانشجویان، سرانه فضای آموزشی ، سرانه فضای ورزشی ، کتابخانه و … بستگی دارد.
در بعضی از شهرها دانشگاه آزاد از سراسری رتبه های برتری دارد و بالعکس.
مثلا در واحد علوم و تحقیقات تهران دانشگاه آزاد هم سطح دانشگاه های سراسری تهران هست و در بعضی از رشته ها مثل فیزیک هسته ای از ایران جلوتر و در رده بندی دانشگاه های برتر جهان هست) و دیگر از این که یه سری به این سایت های داخلی و خارجی بزنید که آخرین رتبه بندی رو براتون با چند تا لینک می زارم که این متنشو همه ی دوستان توجه کنن بد نیست شاید نگاه شون عوض شه..
لینک موجود رو هم گذاشتم
اعلام رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۲ توسط سکیماگو وبرتری دانشگاه های آزاد ایران
http://scientometrics.iut.ac.ir/node/۱۰۷
http://www.seemorgh.com/news/2126/169987.هتمل
http://www.tabnak.ir/fa/news/۳۳۷۶۷۴
شما که رزومه ایشون رو زیر ذره بین خود بینتان بردید چرا نگفتید که ایشون در زمان لیسانس دانشجوی ممتاز دانشگاه بوده و زمانی که تمامی اساتید دانشگاه آزاد انزلی از دانشگاه گیلان تشریف می آوردند می تونید تحقیق کنید و در مورد فوق لیسانس هم که نیازی نیست بگم چون لینک بالا مشخص می کنه دانشگاه های آزاد تهران در چه رتبه ای هستند و حتی بالاتر دانشگاه های دولتی شهرستان..
اما چه بسا که اگر آدم علمی بودید که ادعا آن را دارید این طور زیر سوال نمی بردید این رزومه را ..
شما با نخبه بودن ایشان مشکل دارید یا با به جایی نرسیدن خودتان ؟؟؟…
جناب دوست که دوست را برایمان معنی کردید شما احتمال قریب به یقین جز افرادی هستید که چون خودتان برای هر کار کوچکی از چیزی به نام پارتی بازی و رابطه استفاده می کنید به همین علت همه را مانند خود می دانی …چه بسا که برای اثبات حرف هایتان حتی سخن دروغ هم به زبان می آورید و می نویسید به هر روی این جمله را می توان به شما ارجاع داد که :(کافر همه را به کیش خود پندارد)
نخبه در همین فضای کوچک معلوم و معین می شود با مقایسه قرار دادن ادبیات شما و ادبیات کسی که او را غیر نخبه می دانید امیدوارم که بازدید کنندگان این سا یت خود قضاوت کنند
حتی برایم روشن شد که شما مدرک زبان بین المللی هم ندارید و مدرک ایشان را نقطه قوتشان دانستید و باز هم به کسانی که این سایت را مطالعه می کنند بدانند که کسی که به قول خودش که اثباتش را نمی دانیم دو دوره روزانه در دانشگاه سراسری درس خوانده نتوانسته مدرکی از زبان داشته باشد و با زهم قضاوت با شما دوستان..چرا که طبق نوشته های جناب دوست اگر ایشان مدرک زبان داشتند شاید چند صد کلمه از آن هم می نوشتند..
و جناب دوست به شما رعایت ادب و ترک( حسادت و بهتان و تهمت و مردم آزاری) و ترس از خدا توصیه می دارم.
و این را فراموش نکنبد که مردم دکتر آفتابی را نخبه دانسته اند و به ایشان اعتماد کرده اند و رای داده اند پس به رای مردم فهیم انزلی احترام گذاشته و کینه و حسادت را از خود دور کنید.
و برای این عزیزان آسایش و در امان ماندن از جماعت مردم آزار را از خداوند بلند مرتبه خواستارم.
در پایان توجه همه شما دوستان که لایق نام دوست هستید را به این جمله زیبا جلب می کنم :
(تنها کسی که می تواند آرزوهایتان را محقق کند خودتان هستید. وقنی این موضوع را بپذیرید دیگر هیچ کس و هیچ چیز نمی تواند سد راه موفقیت شما شود…پرفسور حسابی)

پاسخ

دوست یا دشمن

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

با توام دوست از طرف آقای آفتابی به مناظره دعوت شدی بیا خودتو معرفی کن بعد برو مناظره کن شاید ازت استفاده کنن تو شهر نترس خودتو معرفی کن اگه حقیقت داری :-D

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۱۸:

از دوستان خواهش میکنم به جای کشاندن نظرات سایت انزلی کلاب به بحث های بیهوده از این دست با مشارکت بیشتر در مسائل پیرامون شهر انزلی گامی موثر در راستای رشد و توسعه شهر بردارن. حضور در جلسه علنی شورای شهر در مسیر انتخاب شهردار عملکرد همه اعضا را به نمایش خواهد گذاشت. اصلاح فرد اصلاح جامعه، اگر جامعه انزلی از مشکلات زیادی رنج میبره بخش اعظمی از آن به فقر فرهنگی و اطلاعات پایین اهالی انزلی برمیگرده پس خواهشمندیم انزلی کلاب را در مسیر اهدافش یاری رسانید. یا علی …

م.ح

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

دوستی که همش میای اینجا چرند مینویسی من خودم تو دانشگاه سراسری دانشجوی phd هستم … اما این دلیل نمیشه به آقای دکتر آفتابی این جوان فرهیختهی شهرمون توهین کنی!!!! شما که هینقدر از خودت تو انزلی کلاب تعریف میکنی هنوز ادب نداری پس سوادت به درد جرز دیوار میخوره… آقای آفتابی عزیز پیش همه ی ما جوونا بسیار عزیز هستی… جا داره که روزی رییس جمهور شید…

پاسخ

سلام

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

آقای آفتابی خون خودتو کثیف نکن… اونی که تهمت میزنه بهتون خدا رسواش میکنه… یه روزی شما میشی رییسش بعد حساب کار میاد دستش…

پاسخ

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

آنکه می تواند ، انجام می دهد،آنکه نمی تواند انتقاد می کند. دیل کارنگی
آقای آفتابی و تمام اعضای جدید شورا، امید همه انزلیچی ها و بخصوص جوانان به سیاستهای جدید شماست به امید اینکه خونی تازه تو رگهای این شورا جریان بدید پس با امید به آینده روشن انزلی به قدرت به کارتون ادامه بدید و از کنار انتقادها بگذرید. گذشت زمان بهترین قاضی در مورد عملکرد موفق شما و اعضای شورا خواهد بود. موفق باشید

پاسخ