مسئولین انزلی و منطقه آزاد

  • 6 سال پیش
  • بدون ديدگاه

خوشبختانه منطقه آزاد انزلی طی یکی دو سال اخیر حرکت های مثبتی در راستای اهداف خود داشته و عملکرد مدیر عامل جدید آن در راستای معرفی موقعیت های اقتصادی این منطقه قابل ستایش است و مطمئنا منطقه آزاد انزلی میتواند گره گشایی بسیاری از مشکلات نه تنها انزلی بلکه سراسر استان باشد. موهبتی که در حق استان گیلان توسط مسئولین کشور روا داشته شده که با کج سلیقگی مسئولین استانی همواره با فراز و نشیب های زیادی در مسیر خود مواجه بوده است.

ارتباط عمیق تر و همدلی بیشتر بین مسئولین شهرستان بندر انزلی و مدیران منطقه آزاد میتواند سرعت بیشتری را به رسیدن به اهداف بلند مدت این سازمان ببخشد. متاسفانه طی سالهای اخیر شاهدیم منطقه آزاد انزلی که به خودی خود باید موجب رشد شهرستان بندر انزلی باشد بعلت روابط ضعیف و حمایتهای ضعیف مسئولین شهرستانی تاثیرات منفی خود را حتی در تقسیمات استانی نیز روی شهرستان بندر انزلی گذاشته است.

چندی پیش خبری از برگزاری مراسمی در منطقه آزاد انزلی در سایت منتشر ساختیم که علاوه بر مسئولین استانی نماینده شهرستان رشت نیز در آن حضور داشت که بسیار نیکوست و باید این همدلی در راستای اهداف بیشتر و بیشتر صورت پذیرد اما متاسفانه در این مراسم هیچیک از مسئولین شهرستان بندر انزلی حضور نداشتند. اینجا کلیک کنید

حال سوالی که ذهن اهالی بندر انزلی را به خود مشغول ساخته است این است که آیا این روند در بلند مدت به سود مردم شهرستان بندر انزلی خواهد بود یا خیر ؟ آیا زمزمه های بندرگاه کاسپین انزلی در آینده زمینه ساز تغییر نام منطقه آزاد انزلی نیز خواهد شد یا خیر ؟ سوال اصلی اینجاست که مسئولین استانی علاقه ای به رشد و توسعه این منطقه با نام انزلی ندارند یا کاستی ها معطوف به مسئولین شهرستان بندر انزلی است؟

وقتی یکی از کاربران در قسمت نظرات سایت دلیل جدایی مناطقی نظیر زیباکنار و جفرود انزلی را از ما سوال میکند متاسفانه جوابی درخور نداریم که ارائه کنیم. مطمئنا این سوالات به حق مردم قهرمان انزلی که با تقدیم ۴۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس و در طول تاریخ در همه عرصه ها موجب به احتزاز درآمدن پرچم سه رنگ کشور شده اند نیاز به پاسخ صریح مسئولین شهرستان را میطلبد. امیدواریم نگاه ما به چشم انداز آینده شهرستان بندر انزلی و منطقه آزادش اشتباه باشد و از اینرو اعلام میکنیم انزلی کلاب پذیرای پاسخ همه مسئولین محترم استان و شهرستان در این خصوص میباشد.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *