DSC_0132

۱۰ الی ۹ سال پیش زمانی که بسیاری از شهرها و شهرستان ها از سایت های اینترنتی مناسبی برخوردار نبودند، شهر انزلی صاحب سایت های فعال و پرباری نظیر: وارش، مناره، شهر من انزلی و انزلی چی بود. این شهر حتی صاحب اولین سرویس وبلاگ شهرستانی تحت عنوان انزلی بلاگ بود. شهر ما صاحب دهها وبلاگ نویس فعال بود که اخبار شهر و ملوان را تحت پوشش قرار میدادند.
از میان سایت های بالا شاید انزلی چی تنها بازمانده باشد که هنوز هم فعالیتی دارد. اما به راستی رسانه انزلی را چه شده است ؟ شهری که صاحب اولین روزنامه ورزشی ایران بود و در سال ۱۲۸۶ صاحب روزنامه ساحل نجات و بعدها مبارز گیلان بود ، امروز چند نشریه و هفته نامه فعال دارد ؟
تولید خبر در شهرستان انزلی با وجود سازمان منطقه آزاد انزلی که محتاج تبلیغات گسترده است، با وجود گمرک و شیلات و بنادر و کشتیرانی نیازمند وجود رسانه هایی درخور است.
کافی است سری به سایت های رسمی شهر بزنیم، سایت شهرداری انزلی متاسفانه اصلا در شان شهری مانند انزلی نیست که دارای اولین بلدیه در ایران است و اطلاعات خوب و جامعی در خصوص شهر، تاریخچه شهرداری و خدمات شهرداری در آن گنجانده نشده است.
سایت شورای شهر به زور به روز رسانی میشود و در لیست مشاهیر شهر انزلی در این سایت تنها به چند تن از مشاهیر شهر اشاره شده که بهتر است یا کاری صورت نپذیرد و یا به جامعه بزرگ فرهیختگان و چهره های ماندگار شهرمان توهین نشود. نماینده فعلی شهر که قبلا هم نماینده منتخب مردم انزلی بوده است متاسفانه تنها چند ماهی است که صاحب سایت اختصاصی شده است و سایر موارد مشابه …
امروز به جز چند سایت ملوانی، شهر انزلی از چه جایگاه رسانه ای در سطح استان برخوردار است؟ تازه آنها هم نه تنها با هم در یک مسیر گام بر نمیدارند و بهم کمک رسانی نمیکنند بلکه علنا و گاها بی دلیل در برابر هم موضع میگیرند و یکدیگر را زیر سوال میبرند!
چرا مسئولین از ظرفیت بالای موجود در شهر انزلی بهره لازم را نبردند؟ آیا واقعا نیاز خبررسانی فعالیت ها و خدمات مسئولین نزد ایشان توسط رسانه های محلی احساس نمیشود؟ جای تعجب بسیاری دارد که رسانه ها در شهرستان انزلی به ۱۰ وبلاگ نسبتا فعال ختم شده است که آنها هم دائما در حال کلنجار رفتن با مسئولین هستند و برای بیان دیدگاههای خود گاها به طنز نگاری روی میبرند تا از لابلای کلمات حرفی و سخنی را مطرح کنند و مطمئنا این روش نه تنها باری از روی دوش شهر انزلی بر نخواهد داشت بلکه زمانی را هم از وقتی که باید صرف خدمت از سوی مسئولین شود به هدر میبرد.
چرا وقتی میشود رو در روی مسئولین انتقادات را مطرح ساخت، مسئولین خود پیشقدم این کار نمیشوند ؟ مدتی است پیگیر جلسات علنی شورای شهر هستیم تا زحماتشان و فعالیتهایشان را خبررسانی کنیم، آیا برای خدمترسانی بی منت هم باید شاهد این برخورد بازدارنده باشیم؟
آیا انتقاداتی که میتواند رو در رو مطرح و به گشایش مسیر توسعه ی شهری ختم شود باید به انتقادات در سایت تبدیل شود ؟ چرا باید یک مسئول، یک مرد قانون از قانون روی بازگرداند که یک شهروند، یک وبلاگنویس مجبور شود حرفهایش را طوری بیان کند که به بی قانونی تبدیل شود ؟
از فرماندار محترم بندر انزلی که خود شخصا مطالب و مقالات پیرامون شهر انزلی را بازبینی میکنند خواهشمندیم ترتیبی اتخاذ دهند تا شهر انزلی از این بن بست رسانه ای خارج شود و رسانه ها به سمت تعامل و مشارکت بیشتر با مسئولین پیش روند.

مطمئنا شکل گیری مثلث ( مسئولین، مردم و رسانه ها) حلقه ی گمشده ی توسعه پایدار شهر انزلی است

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۵ فروردین ۱۳۹۲

کاملا درسته ، همه باید در امر توسعه شهری همت کنیم تا عقب ماندگی شهر بر طرف شود
——————————
انزلی شهر باران ، خورشیدی که پشت ابر نمی ماند !
http://1kalam.blogfa.com/

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۲:

مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییی، انزلی همیشه شهر باران :inlove:

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۷ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۳۳:

مرسی برای این شکار لحضه ها … :nerd: