81992747-70573652[1]

 

مسئولان انزلی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان رسیدگی به ۳۶۴ دانش اموز بسیار نیازمند را خواستار شدند.
مدیر آموزش و پرورش انزلی در این جلسه از وجود ۳۶۴ دانش آموز زیر خط فقر و ۹۸۰ دانش آموز کم بضاعت در این شهرستان خبر داد.
حسن دریابکی اظهار کرد : برخی از این دانش آموزان بی سرپرست یا بدسرپرست نه تنها از پوشاک مناسب برخودار نبوده بلکه دچار بیماری و فقر غذایی هستند.
وی میزان کمکهای جمع آوری شده در جشن نیکوکاری امسال از سطح مدارس را ۱۵ میلیون تومان عنوان کرد .
امام جمعه انزلی در این جلسه عدم تحت پوشش قرار دادن این تعداد کودک را موجب شرمساری برای شهرستان خواند.
حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین اظهار کرد :کمیته امداد مرجع رسیدگی به امور نیازمندان جامعه است و با توجه به کمکهای دریافتی از طریق صندوقهای صدقات، نیکوکاران جامعه و کمکهای دیگر باید با انجام بررسی های لازم مستمندان را ساماندهی کند .
وی متذکر شد : فقط جمع آوری پول برای نیازمندان مشکل را حل نمی کند بلکه باید پس از بررسی نیازها ،برای رفع آنها برنامه ریزی شود .
امام جمعه انزلی با تاکید بر لزوم رفع نیازهای افراد بی بضاعت و کم بضاعت از طریق مجاری صحیح تصریح کرد : باید با نیازسنجی و کار مبنایی برای این امر برنامه ریزی شود.
عبدالصمد صفرنژاد فرماندار انزلی نیز در این جلسه بر لزوم توجه جدی به این مساله تاکید کرد.
رییس کمیته امداد انزلی پس از جلسه در پاسخ به سئوال ایرنا در مورد برنامه این کمیته برای رفع مشکل دانش آموزان نیازمند گفت : در حال حاضر ۴۰۰ دانش آموز و ۱۱۰ دانشجوی بی سرپرست را تحت پوشش داریم.
حسن کاوش اظهار کرد : مسئولان آموزش و پرورش شهرستان فهرست این دانش آموزان را برای بررسی در اختیار کمیته امداد قرار دهند.
وی افزود: طبق قوانین ، ما افرادی که پدر خود از دست داده یا دارای سرپرست از کار افتاده هستند را تحت پوشش قرار می دهیم .
وی در خصوص کمکهای جشن نیکوکاری تصریح کرد: ۲۰ هزار پاکت در اختیار آموزش و پرورش قرار دادیم که تمامی پول در اختیار همان مدرسه قرار می گیرد .
کاوش اظهار کرد : اگر در هر پاکت یکهزار تومان گذاشته شود مبلغ کمکها ۲۰ میلیون تومان می شود.
به گفته وی کمکهای مدارس غیرانتفاعی و شاهد نیز پس از این که به کمیته امداد داده شد به حساب انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش واریز خواهد شد.
وی درآمد حاصل از کمکهای مردمی جشن نیکوکاری در میادین را یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان و در مصلی نماز جمعه نیز یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان عنوان کرد.
کاوش در خصوص املاک و مستغلات کمیته امداد و امکان بهره برداری از این سرمایه ها برای مستمندان گفت : کلیه املاک در اختیار مجمع اقتصادی کمیته امداد است که مقرر شده برای اشتغالزایی و توانمندسازی نیازمندان به صورت مسکن مهر یا بازارچه خود اشتغالی در اختیار افراد تحت پوشش قرار گیرد.
وی با اشاره به پرداخت ۲۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه برای ایجاد اشتغال مددجویان خاطرنشان کرد: به مددجویانی که طرح اشتغالزایی با توجیه اقتصادی داشته باشند تا سقف ۴۵۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه اختصاص داده می شود.
مدیر کمیته امداد انزلی در مورد میزان اشتغالزایی این طرحها گفت : ۸۵ درصد طرحهای اشتغالزایی کمیته امداد موفق بوده است.
شهرستان انزلی در غرب گیلان حدود ۲۰ هزار دانش آموز دارد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *