80618664-3871465

در آستانه ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، آیین نثار شاخ گل بر مزار شهدای انزلی برگزار شد.
این آیین روز چهارشنبه با حضور رییس ستاد ناوگان شمال، فرماندار و امام جمعه انزلی و جمعی از مسوولان و کارکنان نیروی دریایی برگزار شد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، نیروی دریایی در شمال کشور از سابقه دیرینه ای برخوردار است و چشم بیدار و مغز هشیار و بازوی توانای ارتش برای حراست از مرزهای آبی کشور در دریای خزر به شمار می رود.

نیروی دریایی در سال ‎ ۱۳۱۲خورشیدی به طور رسمی در بندرانزلی تاسیس شد و همزمان با آوردن سه ناوچه توپدار به این بندر نیروی دریایی شکل واقعی گرفت.

در شهریور‎ ۱۳۲۰دامنه جنگ خانمانسوز دوم به ایران کشیده شد و متفقین بدون رعایت اصول و مقررات بین المللی و بدون توجه به بی طرفی ایران به نیروی دریایی و به ویژه انزلی حمله کردند.

در این حمله در اثر بمباران ناوسروان یدالله بایندر به درجه شهادت و ناوسروان محمد علی اعتمادزاده به درجه جانبازی نائل آمدند.

نیروی دریایی شمال مجددا سال ‎ ۱۳۲۶شمسی با ورود ناوچه های توپدار به انزلی دایر شد و در سال ‎ ۱۳۴۱مرکز آموزش تخصص های دریایی از خرمشهر به بندرانزلی انتقال یافت و بندرانزلی ماموریت اجرای آموزش و حراست از دریای خزر را به عهده گرفت .

هم اکنون این نیرو از مرکز آموزش تخصص های دریایی در شهرستان رشت ، مرکز آموزش تفنگداران دریایی در منجیل و منطقه چهارم دریایی در بندرانزلی برخوردار است .

نیروی دریایی منطقه چهارم حفظ و حراست از صیانت دریایی و نگهبانی از مرزهای آبی کشور در دریای خزر را مقتدرانه به عهده دارد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

abbas

۲۹ فروردین ۱۳۹۲

روحشان شاد

پاسخ

Abay

۲۹ فروردین ۱۳۹۲

هیچکس به وضعیت بد گلزار شهدا توجه نمیکنه . اینم روی همه بی توجهی های مسئولین شهرستان

پاسخ