IMG5144

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، به مناسیت هفته دفاع مقدس آیین گلباران و غبار روبی مزار پاک ۴۰۸ شهید شهرستان بندرانزلی باحضور فرمانده ناوگان شمال و فرمانده ارشد آجا در استان گیلان، امام جمعه شهرستان بندرانزلی، فرمانده سپاه شهرستان و نیروهای نظامی و رؤسای ادارات شهری برگزار شد.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان سخنران این مراسم با اشاره به تاریخ سرزمین کهن ایران که بیش از هزار و صد جنگ رسمی ثبت شده را شاهد بوده است و در هر جنگی بخشی از سرزمین خود را از دست داده است، خاطر نشان کرد: دست تجاوز به خاک های ایران با رهبری داهیانه ابر مرد دوران، حضرت امام خمینی قطع شد و دشمن تا بن دندان مسلح نتوانست حتی وجبی از این خاک به نام خود تصاحب کند.

IMG5121

حجت الاسلام کریم عاشوری دلیل حمله عراق به ایران را تحول بزرگ انقلاب جمهوری اسلامی ایران در جهان دانست و افزود: این انقلاب تحول بنیادین بر مبنای فطرت دین اصیل اسلام را به معنای واقعی تحقق بخشید و این مهم تنها به دلیل کمک های مردم بود که سرانجام نیز باعث پیروزی انقلاب شد.

وی همچنین اظهار داشت: در تخیل دشمن نمی گنجید که این انقلاب شکوهمند به ثمر برسد و پس از تسخیر لانه جاسوسی و شکست حمله نظامی آمریکا به طبس بود که صدام ملعون و خودفروخته را به جان ایران انداختند و به امید شکست ایران و در کمال ناباوری با ۸ سال دفاع جانانه مردان و زنان ایران روبرو شدند.

عاشوری که کوتاهی در حق شهدا را از بدترین کوتاهی ها می‌دانست تاکید کرد: از شهدا نگوییم، مدیونیم و اگر به آیندگان نرسانیم، ملعون خواهیم بود.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی انزلی با اشاره به شعار سال مبنی بر «اقتصاد و فرهنگ با عزمی ملی و مدیریتی جهادی» خاطر نشان کرد: رهبر فرزانه انقلاب آیت الله سید علی خامنه ای، فرهنگ و فرهنگ پروری را جزء اصول مهم سال دانسته لذا بر تمام متولیان فرهنگ واجب است که فرهنگ شهادت، ایثار و از خود گذشتگی را ارج نهاده و در راستای ترویج آن گام بردارند.

حجت الاسلام کریم عاشوری در پایان با بیان یک آرزو سخنان خود را خاتمه داد و تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را که با خون شهدا به اهتزاز در آمده همچنان برافراشته، به صاحب بر حق آن حضرت حجت (عج) تقدیم کنیم.

در ادامه حاضران با اهدای شاخه های گل مزار ۴۰۸ شهید خفته در گلزار شهدای انزلی را گلباران کرده و با آنان تجدید بیعت کردند.

IMG5116

IMG5125

IMG5131

IMG5139

IMG5149

قابل ذکر است شهرستان شهید پرور بندرانزلی ۴۱۱ شهید را به انقلاب اسلامی ایران تقدیم کرده است که ۳ شهید گمنام در مزار شهدای گمنام انزلی آرامیده اند.

خبرنگار : علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

احمدجعفری....فرزندشهید

۳ مهر ۱۳۹۳

یاد و خاطره تمام شهدای عزیز گرامی باااااااااااااااااااااااد

پاسخ

علیرضا اسدی

۳ مهر ۱۳۹۳

مراسم باشکوهی بود اما … **** ؟؟!!!!

پاسخ

علیرضا اسدی

۳ مهر ۱۳۹۳

عاشوری :از شهدا نگوییم، مدیونیم و اگر به آیندگان نرسانیم، ملعون خواهیم بود؟!!
منظور بنده این بود که اگر در جایی می خواهیم سخنرانی کنیم نباید به خاطر جور آوردن قافیه ، کلمه ای بگوییم که توهین محسوب شود هر چند که ادبیات در چند سال اخیر با خاک یکسان شده است …

پاسخ