مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از آمادگی همه پایگاه های امداد استان برای ارائه خدمت و کمک در زمان بروز حوادث غیرمترقبه خبر داد.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا  جمشید محمدی در نشستی با فرماندار و نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد : ۱۶ پایگاه ثابت و سیار جاده ای ، یک پایگاه امداد دریایی مجهز و یک پایگاه امداد هوایی در گیلان داریم.

وی تصریح کرد : علاوه بر تقویت پایگاه های امداد جاده ای ثابت امسال برای نخستین بار در گیلان از نعمت امداد هوایی هم برخوردار شدیم و جمعیت هلال‌احمر در گیلان به یک بالگرد مجهز شده است .

محمدی تصریح کرد : با توجه به پیش بینی زمستانی سخت تر از سال های گذشته، همگی باید تدابیری را برای آمادگی زمان بروز حوادث غیرمترقبه نظیر بارش سنگین برف و آب گرفتگی داشته باشیم .

وی با اشاره به پیش بینی زمستانی سخت تر از سالهای قبل خاطرنشان کرد : ۶۰۰ نیروی هلال احمر در طرح امداد زمستانی فعالیت خواهند داشت .

وی با اشاره به گردشگر پذیر و پرتردد بودن مسیر غرب انزلی و شمار فراوان سوانح رانندگی در این مسیر از ایجاد یک پایگاه امداد و نجات در محل اردوگاه مهر هلال احمر در غرب انزلی تا ایام نورزوی به درخواست مسوولان شهرستان خبر داد .

محمدی خاطرنشان کرد : انزلی مرکز فرماندهی عملیات بحران غرب گیلان است و اگر زمین تامین شود یک انبار امدادی پشتیبان برای اقلام امدادی مورد نیاز وی‍ژه غرب گیلان در این شهرستان احداث خواهیم کرد .

وی همچنین از فرماندار انزلی خواست مکان های مناسب برای فرود بالگرد را اعلام کند تا در زمان وقوع حوادث، محل های فرود بالگرد از پیش تعیین شده باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان اضافه کرد: مرکز آموزش های تخصصی امداد و نجات کشور در انزلی ایجاد خواهد شد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *