80747098-4575362

مسوول فوریت های پزشکی بندرانزلی از انجام به طور میانگین۳۰۰ ماموریت در ماه توسط امدادگران این شهرستان خبر داد.

حسن علیزاده روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد سه پایگاه فوریت های پزشکی در خیابان سیمتری انزلی، خیابان آذربایجان غازیان و محدوده آبکنار فعال است .
وی افزود: مرکز فوریت های پزشکی انزلی سه آمبولانس فعال و دو آمبولانس ذخیره با ۲۱ نیرو دارد که در دو نوبت کاری به صورت ۲۴ ساعته خدمات ارائه می دهند.

مسوول فوریت های پزشکی بندرانزلی خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز برای امداد رسانی به مغروقان در مناطق ساحلی نیازمند یک آمبولانس کمکی هستیم .

علیزاده با بیان این که هر آمبولانس یک راننده و یک تکنیسین کاردان یا کارشناس دارد، خاطرنشان کرد: شرایط استاندارد داشتن یک پزشک در هر آمبولانس امدادی است .

وی همچنین امکانات موجود در آمبولانس های موجود را به نسبت خوب ارزیابی کرد ولی افزود: در صورت بهبود ابزار موجود بهتر می توان امدادرسانی کرد.

علیزاده با اشاره به این که بیماران و حادثه دیدگان توسط آمبولانس به تنها بیمارستان انزلی انتقال داده می شود، یادآور شد: دوری مسافت بین انزلی و غازیان و ترافیک سنگین در بسیاری از اوقات از مشکلات سر راه امدادرسانی است.

مسوول فوریت های پزشکی بندرانزلی با اشاره به بالا بودن تعداد درخواستهای اورژانس افزود: یک آمبولانس نیز در طرح سالمسازی (شناگاه) خیابان پاسداران مستقر کرده ایم .
وی میانگین زمان امدادرسانی داخل شهر را هشت دقیقه و بیرون شهر را ۱۴ دقیقه عنوان و خاطرنشان کرد: در صورت درخواست امداد همزمان با امدادرسانی در یکی از این نقاط زمان امدادرسانی افزایش می یابد.

به گفته وی در صورت تامین یک آمبولانس مجهز و نیروی کافی این نقیصه نیز برطرف خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به تردد بالای وسایط نقلیه در محدوده منطقه آزاد انزلی و به تبع آن افزایش تصادفات و حوادث ، ایجاد پایگاه امداد در منطقه سه راهی حسن رود را در امدادرسانی مناسب موثر خواند.

علیزاده تصریح کرد: حدود ۷۰ درصد ماموریت های امداد مواردی مانند حملات قلبی ، تنفسی ، سقوط از ارتفاع و ۳۰ درصد نیز مصدومیت های ناشی از تصادفات شهری و جاده ای است.
مسوول فوریت های پزشکی بندرانزلی با بیان این که درخواست امدادرسانی در موارد غیراورژانس نظیر سردرد، دعواهای خانوادگی ، سرماخوردگی کهنسالان روی خدمات دهی مفید اثر می گذارد از مردم خواست تنها در صورت موارد حاد با شماره ۱۱۵ اورژانس تماس بگیرند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *