82244702-710462601

رییس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان انزلی از نجات یک مرغ ماهیخوار آسیب دیده از خطر مرگ توسط شهروند دوستدار محیط زیست و تحویل آن به این اداره خبرداد.
اکبر میغی روز دوشنبه با اعلام این خبراظهار کرد: صبح امروز یک مرغ ماهیخوار که از ناحیه بال به شدت دچار آسیب شده بود توسط محمدرضا احمدی شهروند دوستدار محیط زیست به اداره حفاظت از محیط زیست بندرانزلی تحویل داده شد.
وی با اشاره به اینکه این پرنده توانایی پرواز نداشته افزود: این پرنده پس از تیمار اولیه جهت درمان و رها سازی در طبیعت به کلینیک دامپزشکی اداره کل حفاظت ازمحیط زیست منتقل شد.
میغی با قدردانی از همکاری خوب مردم شهرستان بندرانزلی با اداره حفاظت محیط زیست درراستای نجات انواع گونه های حیات وحش دراین شهرستان خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از انواع پرندگان شکاری آسیب دیده در چند سال اخیر توسط شهروندان و علاقمندان به طبیعت و حیات وحش دربندرانزلی تحویل اداره حفاظت از محیط زیست شده است.
رییس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان بندرانزلی یادآورشد: پیش از این یک لاک پشت کوهی، یک عقاب خالدار و ۲بهله جغد نیز توسط شهروندان بندرانزلی تحویل اداره حفاظت از محیط زیست انزلی شده بود که پس از تیمار و بهبودی در عرصه های طبیعی رهاسازی شدند.
تالاب انزلی با حدود ۲۰ هزار هکتار مساحت و ۳۸۰ هزار هکتار حوزه آبخیز، ۲۴ متر پائین تر از سطح آب های آزاد در جنوب غربی سواحل دریای خزر در استان گیلان واقع شده است.
این تالاب شامل بخش های شرقی، غربی، مرکزی، سلکه، سرخانکل و سیاه کشیم است که از شرق به روستای پیر بازار، از غرب به کپورچال و آبکنار ، از جنوب به صومعه سرا و قسمتی از شهرستان رشت محدود می‏شود.
تالاب انزلی محل تخم ریزی گونه های مهمی از آبزیان خزر و محل زمستان گذرانی پرندگان مهاجر و ذخیره گاه طبیعی بسیاری از گیاهان ارزشمند از جمله لاله تالابی و نیلوفر آبی است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *