80759704-4630417

مردم غیور و دریادل بندرانزلی در آخرین جمعه از ماه رمضان همچون موج های خزر در حمایت از قدس شریف خروشیدند به سوی مصلی این شهر جاری شدند .

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، مقر سابق سپاه پاسداران انزلی محل اعزام رزمندگان به جبهه های دفاع مقدس بار دیگر شاهد گردهمایی مردمی بود که علیه ظلم صهیونیست ها به مردم فلسطین فریاد برآورده و با مشت های گره کرده انزجار خود را از استعمارگران بین المللی اعلام کردند.

راهپیمایان اعم از زن و مرد ، پیر و جوان در آرزوی آزادی قدس شریف نخستین قبله مسلمانان دست به دعا برداشتند .

آنان همانگونه که بر پلاکارد مقابل جمعیت نوشته شده بود بر این باورند که ˈ فرزندان فلسطین هیمنه پوشالی ر‍ژیم اشغالگر را خواهند شکست. ˈ

مادر شهید با زبان روزه و پاهای رنجور و ناتوان ولی دلی استوار آمده بود تا همراهی خود را با مادران درد کشیده فلسطینی اعلام کند .

جانباز قهرمان گرچه پاهایش را در راه اسلام و میهن نثار کرده ولی هم آوا با راهپیمایان فریاد ˈمرگ بر امریکا ، مرگ بر صهیونیسم ˈ سر می داد.

کارکنان شهرداری انزلی روز تعطیل خود را به حضور در راهپیمایی روز قدس اختصاص داده و دوشادوش هم پلاکاردی که بر آن نوشته بود ˈروز قدس روز آرمانها و اهداف مقدس و اسلامی این امت خواهد بودˈ را حمل می کردند.

بانوی جوان کودکش را درون کالسکه گذاشته و به راهپیمایان پیوسته بود تا همدلی خود را با زنان فلسطینی به تصویر بکشد .

دختر خردسال با دستان کوچکش پرچم فلسطین را نقاشی کرده و همراه مادرش امده بود تا بگوید از خدا برای کودکان مظلوم فلسطینی زندگی همراه با آزادی و امنیت را خواهان است.

حروف نوشته شده روی دست دختر نوجوان نیز می گفت : ˈ القدس لناˈ قدس از آن ما است.

کودکان شرکت کننده در راهپیمایی در ایستگاه نقاشی برپا شده از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار مصلی انزلی قدس شریف ، رزمندگان فلسطینی و آرزوهایشان برای هم سن و سالهای فلسطینی خود و آزادی قدس را به تصویر کشیدند.

راهپیمایان روز قدس در نهایت در میعادگاه نماز جمعه گردهم آمده و با تکبیر موارد بیانیه روز قدس را مورد تائید قرار دادند و آرزو کردند که سرانجام روزی برسد که در کنار قدس شریف نماز به جا آورند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

علی رضا اسدی

۱۲ مرداد ۱۳۹۲

کاش عکسهای بیشتری می گذاشتید عزیز :struggle:

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۳۱:

منبع: سازمان تبلیغات اسلامی

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۳۲:

منبع: سازمان تبلیغات اسلامی