1413192163772_9

مراسم یادبود سه تن از فیلم‌سازان فقید سینمای کوتاه عصر روز پنجشنبه ۲۴ مهر و در روز سوم برپایی سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در مقابل سالن شماره یک پردیس ملت برگزار شد.

مصطفی مزرعتی، حامد خسروی و مسعود برخورداری، سه فیلمساز سینمای کوتاه بودند که در ماه‌های اخیر به سوی ابدیت پر کشیدند.

در این مراسم که با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید و روشن کردن سه شمع در کنار سه قاب عکس فیلمسازان فقید همراه بود، حبیب‌ ایل بیگی، سعید پوراسماعیلی، جعفر صانعی مقدم و دست‌اندرکاران جشنواره، جمعی از فیلمسازان کوتاه و همکاران این سه کارگردان تازه درگذشته در کنار خبرنگاران و عکاسان حضور داشتند.

در این مراسم تنی چند از همکاران این سه سینماگر به بیان خاطرات و ویژگی‌های این سه فیلمساز فقید پرداختند.

بابک طاهری کارگردان، درمورد این سه فیلم‌ساز درگذشته، گفت: این سه عزیز را جملگی علاقه‌مندان فیلم کوتاه، با توجه به ارائه فیلم‌های ارزنده و صاحب تفکرشان می‌شناسند.

او با اشاره به این‎که حامد خسروی، موفق به اخذ جوایز بسیاری شده بود، همه زندگی این سه فیلم‌ساز را سینما خواند و گفت: این عزیزان، همواره ضمن تولید اثر هنری، برآن بودند تا چیزی به سینما اضافه کنند.

طاهری ادامه داد: آخرین کار حامد هم به علت درگذشت او، نیمه کاره ماند، از این رو، امیدوارم ادامه ساخت آن، توسط یکی از فیلم‌سازان خوب‌مان ادامه پیدا کند.

او با بیان این‌که، مزرعتی‌ها، خسروی‌ها و برخورداری‌ها نمی‌میرند، بلکه تنها، ادای مردن را درمی‌آورند، در پایان صحبت‌های خود از حضور تمامی افراد حاضر در مراسم، سپاسگزاری کرد.

اسماعیل رستمی، فیلمبردار فیلم‌های حامد خسروی نیز، حامد را یک هنرمند ارزشمند و حرفه‌ای خواند و با بیان این‌که، حامد، به جزئیات خیلی اهمیت می‌داد، گفت: بخاطر از دست دادن او، حس خیلی بدی دارم که فکر کنم تا مدت‌ها همراه من باشد.

در پایان این مراسم کوتاه و صمیمی، امیر حسین دیباج، دیگر کارگردان عرصه فیلم کوتاه، درباره مسعود برخورداری، اظهار کرد: مسعود، جدا از این‌که یک فیلم‌ساز متعهد و حرفه‌ای بود، در انجمن سینمای جوانان اصفهان نیز، فعالیت بسیاری داشت.

او در این‌باره ادامه داد: هر وقت که هر یک از ما به مشکل برمی‌خوردیم، او در مسیر حل مشکل، ما را راهنمایی و فیلم‌مان را آرایش و پالایش می‌کرد.

این فیلم‌ساز در پایان صحبت‌های خود، گفت: مسعود، همیشه برای بچه‌های انجمن سینمای جوان اصفهان وقت داشت و هیچ‌گاه، کسی عصبانیت او را ندید.

قرائت فاتحه و پخش حلوا و خرما، پایان بخش مراسم یادبود این سه فیلم‌ساز از دست رفته، در سومین روز برگزاری سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران بود.

حامد خسروی از فیلمسازان مستند که چندی پیش در بندر انزلی بر اثر تصادف جان خود را از دست داد، مصطفی مزرعتی مستندساز که در سقوط هواپیمای طبس به دیار باقی شتافت و همچنین مسعود برخورداری از همکاران انجمن سینمای جوان در دفتر اصفهان بود./ منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

جوانان متحد انزلی چی

حیف شد که رفت…روحش شاد

پاسخ