daryaye caspian

 

همزمان با ۲۱ مرداد مراسم گرامیداشت روز دریای خزر(کاسپین ) در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی برگزار شد.
بنا بر این گزارش ۲۱مرداد ماه روزی است که به نام دریای خزر نام گذاری شده است و همین راستا در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی که از پیشگامان حفظ محیط زیست و اکوسیستم ساحل خزراست به مناسبت روز ملی دریای خزرمراسمی به منظور بزرگداشت این روز با حضور معاونین و مدیران این سازمان ،فعالان زیست محیطی برگزار شد که با استقبال گردشگران و خانواده ها روبرو شد .
در این مراسم برنامه های شامل ساخت مجسمه های شنی، مجسمه با مواد بازیافتی، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری،توزیع بروشور های اطلاع رسانی و کارگاه آموزش حفظ دریای خزر با همکاری جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان اجرا شد و در پایان مراسم از نفرات برتر در زمینه های فرهنگی و ورزشی تجلیل شد.
گفتنی است کنوانسیون محیط زیست دریای خزر آبان ماه سال ۱۳۸۲ در تهران پس از برگزاری نشست‌‌های متعدد کارشناسان محیط زیست کشورهای ساحلی با هدف همکاری مشترک نسبت به حفاظت و احیای محیط زیست دریای خزر به امضا رسید.
این کنوانسیون در ۲۱ مرداد ماه سال ۸۶ با همکاری کشورهای حاشیه خزر لازم الاجرا شد و به همین مناسب از آن سال این کشورها تصمیم گرفتند این روز را به نام روز جهانی خزر نامگذاری و در آن روز جشنی به همین مناسبت در این کشورها برگزار شود.
از سال ۸۷ به بعد جشن روز جهانی دریای خزر در پنج کشور ساحلی برگزار شد و سازمان منطقه آزاد انزلی با همکاری سمن های زیست محیطی همانند سایر مناطق حاشیه خزر کشورمان ایران و کشورهای حاشیه خزر هر ساله برنامه های ویژه ای را به مناسبت این روز اجرا می کند.

روابط عمومی منطقه آزاد انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *