82194060-70948220[1]

مراسم پایانی دومین جشنواره فرهنگی – هنری سبز جوکول در منطقه آزاد انزلی با تجلیل از برترین های مسابقات مربوط به این جشنواره همراه بود.
مدیر امور فرهنگی سازمان منطقه آزاد انزلی شامگاه پنجشنبه دراین مراسم با قرائت بیانیه مربوط به این جشنواره اظهار کرد: حفظ و احیاء منابع وابسته به برنج و معرفی آن به نسل جوان و دیگر نسل های جامعه با برگزاری جشنواره هایی از این دست از اهداف این جشنواره است.
مهدی کاظمیان با اشاره به برگزاری مسابقه عکاسی، ساخت مترسک و آشپزی دراین جشنواره افزود: در مسابقه عکاسی این جشنواره یک هزار و ۳۹۲ اثر از ۴۵۱ نفر دریافت شد که یک هزار و ۱۲۰ اثر از ۴۳۶ نفر با نظر داوران جهت شرکت در مسابقه مورد تایید واقع شده و ۳۵ اثر نیز برای حضور در نمایشگاه این جشنواره انتخاب شد.
وی به ساخت ۱۰مترسک شالیزار توسط ۱۰شرکت کننده و نمایش آنها در مراسم پایانی جشنواره اشاره و اضافه کرد: در مسابقه آشپزی کته پزی نیز ۲۰نفر از خانم ها شرکت کرده و از بین آنها با نظر داوران سه نفر به عنوان برترین ها انتخاب شدند.
محمد کوچکپور، کریم ملک مدنی و رضا گلچین داوران سه مسابقه دومین جشنواره فرهنگی و هنری سبز جوکول منطقه آزاد انزلی بودند.
دومین جشنواره فرهنگی و هنری سبز جوکول با هدف ترویج مصرف محصولات کشاورزی بومی به منظور مقابله با بازارهای وارداتی مشابه، فراهم ساختن شرایط مناسب حضور فراگیر تولیدکنندگان محصولات برنج در عرصه های مختلف کشاورزی و بازرگانی ، رسیدن به توسعه مداوم، کارآفرینی و ارزآوری در حوزه های گوناگون صنایع وابسته به برنج، فرهنگ سازی تبیین جایگاه این محصول و ورود هرچه بیشتر آن به سبد کالای مردم به ویژه گردشگران، حفظ و احیای مشاغل و هنرهای مربوط به صنایع وابسته برنج، رسیدن به زبان گویای هنری در معرفی جاذبه ها و صنایع بومی، کشف جاذبه های پنهان منطقه با یاری و نگاه تیزبین هنرمندان و انتقال دارایی های بومی – ملی به نسل جوان و معرفی آن به دیگر نسل ها برگزار شد./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *