82171356-70906005[1]

مراسم گرامیداشت سومین روز خاکسپاری هشتمین شهید گمنام شهرستان انزلی در مسجد امام حسین(ع)مجموعه آموزشی شهید نامجوی نیروی دریایی حسن رود برگزار شد.
امام جمعه خشکبیجار روز دوشنبه در این مراسم توفیقات حاصل شده در جبهه های نبر حق علیه باطل را به برکت خون شهدا دانست و اظهار کرد: مراسم گرامیداشت هر شهید برای ما پند و اندرز است و عزت و سربلندی به دست آمده درابعاد مختلف سیاسی ، نظامی و اقتصادی به برکت خون شهداست.
حجت الاسلام والمسلمین محمد صفری افزود: شهید عزت و استقلال را برایمان به ارمغان آورده و ثمرات آن درانقلاب اسلامی ما مشاهده می شود.
وی تاکید کرد: مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدا ، جلسه عزا و مصیبت نبوده بلکه مراسمی برای درس بزرگی و غرور ملی است.
حجت الاسلام والمسلمین صفری با اشاره به تقدیم ۲۴۰هزار شهید در ایران اسلامی تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی با وجود هشت سال جنگ تحمیلی، ترور شخصیت های انقلابی و تغییر برخی زیرساخت ها ، انقلاب اسلامی ایران به برکت خون شهدا در دنیا تثبیت شد.
وی بابیان اینکه رهبرمعظم انقلاب مبنای رشد جامعه را در برقراری نظم جهانی جدید و انجام کارعلمی و جهادی دانسته اند، تصریح کرد: رشادت های رزمندگان اسلام در جبهه های نبرد حق علیه باطل و جانفشانی شهیدان، علاوه برافزایش رشد و بالندگی و شکوفایی انقلاب اسلامی در دنیا، زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر (عج)خواهد بود.
آیین سومین روز خاکسپاری هشتمین شهید گمنام شهرستان انزلی در مسجد امام حسین(ع)مجموعه آموزشی شهید نامجوی مرکز آموزش تخصص های دریایی باقرالعلوم در پادگان حسن رود و با حضور فرماندهان نظامی و جمع کثیری از پرسنل نیروی دریایی با قرائت قرآن مجید و مداحی ذاکران اهل بیت (ع) برگزار شد.
بندرانزلی سه شهید گمنام در بلوار قدس، یک شهید گمنام در مزار شهدا ، دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی، یک شهید گمنام در پادگان حسن رود و یک شهید گمنام نیز در منطقه چهارم دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را در دل خود جای داده است.
این شهرستان ۴۰۸شهید دوران دفاع مقدس و دو شهید مدافع حرم را نیز تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرده است./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *