IMG_6497

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، امام جمعه شهرستان بندرانزلی در مراسم تقدیر از ورزشکاران با تبریک به ۵ قهرمانی که در میادین ورزشی موجب سربلندی و شوق و غرور ملت شریفمان و همچنین مردم ورزش دوست بندرانزلی شدند بر توکل بیشتر آنان بر خداوند متعال تاکید کرد و به نقش ورزش برای ارتقاء نظام در سطح جهان اشاره نمود .

حجت السلام و المسلمین سیدعبدالجواد شمس الدین در این دیدار دوستانه با قهرمانان مسابقات آسیایی، اظهار کرد: همیشه مد نظر داشته باشید در هر جامعه ای مشاغل و فعالیت های مختلفی باید شکل بگیرد تا جامعه استحکامش را حفظ کرده و جایگاهش مشخص شود، لذا این فعالیت های ورزشی شما نیز چون پازلی است که جامعه را به مرتبه عالی می‌رساند.

وی با بیان اینکه ورزش برای ارتقاء نظام در سطح جهان موثر است، تاکید کرد: درست است اگر بخواهیم جمهوری اسلامی ارتقاء پیدا کند باید در فوتبال نیز حرفی برای گفتن داشته باشیم اما خیلی از این مخارج و فعالیت های اضافی هیچ ضرورتی ندارد و باید به دیگر ورزش ها نیز چون فوتبال بها داده شود و مطمئنا اگر این امر میسر شود ما در تمامی رشته های ورزشی موفق تر از امروز خواهیم بود.

امام جمعه انزلی در جمع قهرمانان مسابقات آسیایی اینچئون با بیان اینکه ورزشکاران همگی الگویی برای قشر جوان از جامعه هستند، خاطرنشان کرد: قشر جوان و قابل توجهی از جامعه به شما نگاه می‌کنند، اگر از این فرصت استقاده ای صحیح نبرید در نهایت فقط به یک خاطره تبدیل خواهد شید، باید کاری کنیم که بهره‌ی این جایگاه برای ما مستمر باشد و این مهم تنها با توکل بر خدا و کار کردن برای او محقق می شود.

شمس الدین همچنین بیان کرد: دیندار شدن فقط به نماز و روزه نیست، اینکه انسان در زندگی مراقب باشد که به مسیر خلاف نرود و وقتش را به بطالت نگذراند، اینها اثرات دینداری است.

وی به دوپینگ معنوی برای ورزشکاران نیز اشاره نمود و افزود: کسی که با ذکر نام امیرالمومنین وزنه را به راحتی بالای سر می برد، آن قدرت فوق العاده ای است که از لحاظ روحی روانی در وجودش قرار می‎گیرد. مطمئن باشید ذکر اسم خدا و ائمه معصومین توان و قدرت شما را در میدان رقابت افزایش خواهد داد، باید در تمامی صحنه های ورزشی از این اصل استفاده کرد.

امام جمعه انزلی با بیان اینکه ارتباط برقرار کردن با خدا قدرت انسان را افزایش می‌دهد، تاکید کرد: اگر اتصال به خدا پیدا کردیم و در مسیر استئانت از او قرار گرفتیم مطمئنا او نیز یاریگر ما در تمامی عرصه ها خواهد بود و معامله با خدا است که در زندگیمان باقی خواهد ماند.

سیدعبدالجواد شمس الدین که قدر و منزلت ورزشکاران را مساوی با هیچ تقدیر مادی نمی‌دانست، خاطر نشان کرد: تقدیر های مادی که صورت می‌گیرد و وظیفه ی مسئولین نیز هست خوب بوده اما قدر و منزلت و افتخار آفرینی شما را جبران نمی‌کند.

وی در پایان سخنان خود برای این ۵ ورزشکار قهرمان انزلی چی آرزوی موفقیت کرد و افزود : امید است در سایه ی الطاف حضرت باری تعالی شاهد موفقیت های آتی شما در سایر میادین ورزشی باشیم.

IMG_6485

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان انزلی نیز در این دیدار خاطر نشان کرد: ورزشکاران ما عموما از بیکاری رنج می برند و طبق هماهنگی های انجام شده از سوی آقای رهنما (مدیر کل اداره ورزش جوانان گیلان) با جناب استاندار مقرر شده است که در حد قابل قبولی از این عزیزان تقدیر شود.

صفر جعفرزاد با اشاره به این موضوع که قهرمانان اعزامی از گیلان به مسابقات آسیایی ۱۰ نفر بودند و ۶ نفر از آنان را ورزشکاران انزلی تشکیل می‌دادند، افزود: از این ۷۳ درصد که شش نفر بودند ۵ نفر از آنان توانستند برای کشور مدال کسب کنند.

سعید فضل اولی دارنده مدال نقره رشته کایاک بازی های آسیایی در دیدار با امام جمعه شهر خود به بی توجهی مسئولانی که باید تقدیر می‌کردند و نکردند اشاره نمود و گفت: این دیدار برای ما دلگرمی قوی تلقی می‌شود اما گلایه‌ی ما از مسئولان رشته‌ی خودمان است که باید ما را دعوت می کردند و به نوعی تقدیری صورت می‌گرفت اما متاسفانه این امر تا به امروز تحقق نیافته است.

این قهرمان کشور با اشاره به اینکه یکی از مشکلات ورزشکاران نداشتن کار است، اذعان داشت: از بعد عید به خانه نرفته ایم و دائم در اردو بودیم و نداشتن کاری مناسب دغدغه‌ی همه ی ماست.

IMG_6502

IMG_6504

در پایان از سوی امامت جمعه بندرانزلی لوح تقدیری به این قهرمانان اهدا شد.

گقتنی است مراسم بزرگی برای این قهرمانان در روز پنجشنبه هفته جاری (۲۴ مهر) با کمک شهرداری در سالن هلال احمر شهرستان برگزار خواهد شد که اطلاعیه مراسم در صورت ابلاغ از انزلی کلاب منعکس می‌شود.

خبرنگار: علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

majid

۱۸ مهر ۱۳۹۳

تبریک به انزلیچی های غیور
ممنون از امام جمعه مردمی

پاسخ

جوون این شهر

۱۸ مهر ۱۳۹۳

واقعا اقدام پسندیده ای بود . درود بر امام جمعه مردمی
بچه ها ان شا الله همیشه موفق باشید . به امید فتح مدال های طلایی المپیک

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

ممنون از امام جمعه
ممنون از شیر بچه های شهرم
۵ تا فرستادیم ۵ تا مدال گرفتیم

پاسخ

a.n.z

a.n.z

۱۸ مهر ۱۳۹۳

:yes:

پاسخ

Shahin

۱۸ مهر ۱۳۹۳

با تشکر از امام جمعه محترم، امیدوارم درد و دل جوانان این شهر به رهبر معظم انقلاب رسیده و به وضعیت این عزیزان رسیدگی شود. با تشکر.

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۱۲:

:yes: