IMG_4266

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، مراسم اختتامیه پاکسازی تابستانه سواحل بندرانزلی (مسیر سبز – ساحل پاک) با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری های استان گیلان، شهردار انزلی و فعالان محیط زیست استان و شهرستان در پارک ساحلی پاسداران انزلی برگزار شد.

IMG_0031

شهردار انزلی در آیین اختتامیه این مراسم با اشاره به مدیریت پسماند شهری در انزلی، اظهار کرد: کاری که به عنوان یک پیشگیری و کمک به رفع معضل زباله در دنیا شناخته شده است، تفکیک زباله از مبدا است که خوشبختانه شهرداری انزلی در این خصوص کارنامه ای قابل قبول دارد و توانسته است به کمک مردم همیشه همراه انزلی، تفکیک زباله از مبدا را به بالای ۵۰ درصد برساند.

رضا پورشعبان با بیان اینکه استاندار محترم و مدیرعامل سازمان محیط زیست استان نیز تاکیداتی ویژه بر اصول مدیریت پسماند دارند خاطرنشان کرد: مقرر شده است که شهرداری های شهرستان های استان موضوع مذکور را جدی تر از گذشته پیگیری کنند و تمامی اقدامات ما نیز در راستای تحقق بخشیدن به این هدف بوده است.

وی که شهر انزلی را جزء معدود شهرهای فعال استان در زمینه تفکیک زباله از مبدا می‌دانست افزود: هدف نهایی و به عبارتی چشم انداز این موضوع اجرایی کردن ۱۰۰درصد تفکیک زباله های شهر انزلی از مبدا است و بدون تردید با تلاش های صورت گرفته ی نهاد های ذیربط، رسیدن به ۷۵درصد در سال ۹۳ دور از انتظار نیست و دست یافتنی خواهد بود.

شهردار انزلی در جمع فعالان زیست محیطی، بزرگترین مزیت این طرح را واگذاری آن به بخش خصوص دانست و بیان کرد: واگذاری به بخش خصوصی در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و تاکیدات مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید بوده و خدا را شاکریم که یک شرکت مطمئن و مجرب در حال خدمت رسانی در این امر مهم است.

رضا پورشعبان در پایان با تاکید بر آموزش عمومی، خاطر نشان کرد: مردم باید همگام و پذیرای این طرح های مدیریت شهری باشند و تا مردم نپذیرند این مهم میسر نخواهد شد، هرکجا مردم همراه ما باشند ما نیز موفق خواهیم بود.

IMG_0046

در ادامه ی آیین اختتامیه مراسم مسیر سبز-ساحل پاک، مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری های استان گیلان نیز با بیان اینکه شهر انزلی به دلیل فرهنگ بالا و پتانسل های برجسته نسبت به دیگر شهرهای استان و حتی کشور به عنوان شهری پایلوت در زمینه مدیریت پسماند به حساب می آید، اظهار کرد: در تمام جلسات تلاش های عملی شهرداری انزلی در زمینه مدیریت پسماند مثال زدنی بوده و ما به عنوان نهادی نظارتی در این امر تمام این زحمات را ارج می نهیم.

علی پور با بیان اینکه مدیریت خوب پسماند در یک شهر دلیل بر فرهنگ بالای عمومی مردم آن شهر است، تاکید کرد: متاسفانه به دلایلی در کشور ما این امر مورد توجه قرار نگرفته و تاکیدات جناب استاندار در این خصوص به دلیل مهم بودن این موضوع بوده است، مسافر خیز بودن استان گیلان برای همگان یک امر ثابت شده است و تلاش های یک شهردار در خصوص مدیریت این طرح جای تقدیر دارد.

IMG_4261

در پایان مراسم نیز سومین غرفه بازیافت شهرستان انزلی که در مجاورت پارک ساحلی پاسداران آغاز به کار کرده است افتتاح شد، این غرفه در حال حاضر روزهای فرد از ساعت ۹ صبح الی ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۶ الی ۱۹ آماده‌ی دریافت پسماندهای خشک اعم از پت و پلاستیک، کاغذ و قوطی های فلزی و شیشه ای است.

در پایان طبق روال ۶هفته‌ی گذشته، مردم در کنار مسئولان و فعالان محیط زیست به پاکسازی ساحل پرداختند.

در ادامه گزارش تصویری این مراسم را مشاهده خواهید نمود:

IMG_0123

IMG_4231

IMG_4279

IMG_4282

IMG_4294

خبرنگار: علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

ليلا

۲۰ شهریور ۱۳۹۳

بهترینها رابرای شما ارزومندیم شماکه بی توقع مهربانید……. :lashes:

پاسخ

احمدجعفری....فرزندشهید

۲۰ شهریور ۱۳۹۳

همگی خسته نباشید…. درود بر شهردار مظلوم…. تاریخ در مورد مظلومیت شهردارانزلی قضاوت خواهد کرد

پاسخ