13940625000133_PhotoA[1]

 

محمد شهبازی عصر امروز در جریان بازدید از گمرکات شهرستان بندرانزلی با اشاره به ترانزیت کالا از گمرکات گیلان اظهار کرد: در سه ماه نخست امسال ۴۲ هزار تن کالا به ارزش ۵۴ میلیون دلار به مقصد کشورهای مختلف ترانزیت شده است.

وی به درآمد ۲۰۰ میلیارد تومانی گمرکات گیلان در ترانزیت کالا اشاره کرد و افزود: درآمد مذکور به خزانه واریز شده است.

مدیرکل گمرک انزلی با بیان اینکه بنادر گیلان بیشتر وارداتی هستند، تصریح کرد: صدور ضمانت‌نامه برای واحدهای کارگاهی حائز اهمیت است.

شهبازی، ۷۰ درصد از ترخیص کالا در گمرکات گیلان را با ضمانت‌نامه به صورت نسیه خواند و بیان کرد: واحدهای تولیدی کالای خود را به صورت نسیه ترخیص می‌کنند.

وی به دریافت ۶۷ میلیارد تومان در راستای مالیات ارزش افزوده در گمرکات گیلان اشاره کرد و گفت: صددرصد درآمد گمرکات استان به خزانه واریز شده و ممکن است دو درصد از آن به استان برگردد.
ناظر گمرکات گیلان با اشاره به صدور مجوزها برای افزایش واردات و صادرات کالا در منطقه آزاد انزلی، خاطرنشان کرد: در سه ماه نخست امسال ۷۳ میلیارد تومان درآمد گمرک بندر انزلی بوده و ۱۵ درصد از آن به طور مستقیم در گیلان هزینه می‌شود و هدف ما این است که این عدد را به ۵۰ درصد افزایش دهیم.

شهبازی در ادامه به ورود ۸۹ هزار نفر مسافر در فصل بهار از خارج از کشور به گیلان اشاره کرد و یادآور شد: در مدت مذکور ۸۹ هزار نفر از استان خارج شدند.

وی با بیان اینکه رکورد تخلیه و بارگیری کالا در سه ماه نخست امسال در گمرکات گیلان شکسته شده است، اظهار کرد: در مدت مذکور ۷۰۰ هزار تن کالا تخلیه و ۷۰۱ هزار تن کالا بارگیری در گمرکات استان داشتیم و این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۵ درصد رشد داشته است.

مدیرکل گمرک بندر انزلی از تخلیه و بارگیری ۲۶۰ فروند کشتی در سه ماه نخست امسال در این بندر خبر داد و افزود: بیشترین حجم تخلیه و بارگیری کالا توسط شرکت کشتیرانی خزر انجام شده است./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *