Baking-soda

مدیر کل استاندارد گیلان گفت: استفاده از افزودنی های شرم آور در نان ها روده های مردم را نشانه گرفته اند.

محمد علی یوسفی با اشاره به افزایش قیمت نان و انتظار مردم از افزایش کیفیت نان گفت: به نظر می رسد چون نانواییان یک سال است که انتظار افزایش قیمت نان را می کشند و این افزایش قیمت چند روز گذشته اعمال شد،در ابتدا صاحبان واحدهای نانوایی افزایش درآمد شان را صرف هزینه هایی می کنند که در گذشته متحمل شدند.

وی اضافه کرد: یکی از دلایل مهمی که هزینه تولید نان برای نانواییان گران تمام می شود این است که از دستگاههای دورانی برای پخت نان استفاده می کنند و به این ترتیب با وجود این دستگاهها بهره گیری از انرژی در نانوایی ها بالا می رود.

یوسفی افزود: در گذشته برخی از واحدهای نانوایی به جای اینکه به فکر پایین آوردن هزینه هایشان با اصلاح ماشین آلات پخت نان باشند، افزودنی های شرم آوری مانند جوهر بلانکیت در نان های لواش می ریختند که البته این واحدها همان روزها شناسایی شدند و از انجام این تخلفات در استان جلوگیری شد.

مدیر کل استاندارد گیلان خاطرنشان کرد: هنوز هم برخی از واحدهای نانوایی که نان بربری پخت می کنند بی توجه به سلامت مردم جوش شیرین در خمیر نان می ریزند و به این ترتیب سلامتی روده های مردم را نشانه می گیرند.

وی ادامه داد:در حال حاضر نان در گیلان به روش سنتی تهیه می شود این در حالیست که سازندگان ماشین آلات کم نظیری را در استان سراغ داریم که استفاده از ماشین آلاتشان می تواند در ارتقای کیفیت نان موثر باشند.

مهندس یوسفی گفت: از این پس برای پخت نان سالم و بهداشتی در گیلان باید نظارت های محکمتری صورت بگیرد.
منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۱۵ آذر ۱۳۹۳

در این سالها که پول و ثروت همه ارزشهای رایج را به چالش کشیده و تحت الشعاع خود قرار داده وظیفه سازمانهایی مثل استاندارد بسیار مهم و مسئولیتشان حیاتی و خطیر است .برای همه عزیزان دست اندر کار آرزوی موفقیت دارم.

پاسخ

پویا پاسخ در تاريخ آذر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۱۸:

آخه این آقا اول حرفاش میگه یکسال است که نانوایان مخارج تحمیلی کمر شکن را تحمل کرده اند با توجه به اینکه در تمامی مشاغل و صنوف مطابق افزایش هزینه سربار به قیمت خدمات تمام شده همیشه افزوده شده است
اما به صنف خبازان با وعده وعید هر روز را به روز دیگر موکول کردند و حال با افزایش ۲۵% قیمت نان هیچ اشاره ای به افزایش ۴۲% قیمت آرد نمیشود
که خود موجب ذهنیت منفی نسبت به نانوایان و همچنین تقاضای افزایش حقوق کارگران شده است در صورتیکه این افزایش مستقیما برای خرید آرد ودیگر لوازم هزینه شده و عایدی برای نانوایان ندارد
حال این عزیز پیشنهاد تعویض و خرید دستگاههای جدید پخت بدون تسهیلات را برای قشری که برای تهیه و پرداخت پول آرد کاسه چه کنم به دست گرفته اند مطرح میکنند!!!…