80603182-3842328

مدیر گمرک منطقه آزاد انزلی در نشستی با نماینده ویژه ریاست جمهوری و رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز خواستار لغو ممنوعیت ورود کالاهای دارای سود بازرگانی به این منطقه شد .

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا ، ˈ مختار گرشاسبی ˈ اظهار کرد : در بخشنامه گمرک ایران ورود حدود ۳۰ قلم کالای دارای سود بازرگانی از قبیل لوازم خانگی ، موبایل ، پوشاک و غیره به منطقه آزاد انزلی با شرایط سخت امکان پذیر است .

وی تصریح کرد : بخشی از کالاها قابل ترخیص در گمرکات انزلی نیست و بخشی دیگر با ضمانت نامه های بانکی و سپرده های نقدی چند برابر ارزش کالا ، قابل ترانزیت است که این عوامل موجب ایجاد موانعی در توسعه تجارت منطقه آزاد انزلی شده است .

وی یادآور شد : پس از ایجاد منطقه آزاد انزلی دولت اجازه داد از محل درآمد کالا تا سقف ۵۰۰ میلیون دلار در سال ، ۵ / ۷ درصد سود بازرگانی دریافت و درآمد حاصله صرف ایجاد زیر ساختها شود .

مدیر گمرک منطقه آزاد انزلی خاطرنشان کرد : این در حالی است که کالاهای وارداتی به منطقه عمدتا چوب و آهن بوده و فاقد سود بازرگانی است .

گرشاسبی اظهار کرد : با توجه به این مساله و از آنجا که منطقه آزاد فاقد بودجه دولتی است ، سازمان منطقه آزاد انزلی نتوانسته درآمدهایش را محقق کند .

مدیر گمرک منطقه آزاد انزلی متذکر شد : اگر تجار بخواهند کالاهای دارای سود بازرگانی را ترانزیت کنند برای کالاهای هدف باید سه برابر ارزش کالا ضمانت نامه ارزی اخذ شود .

وی با بیان این که سایر مرزهای ورود کالا ، مجاز به ورود کالاهای دارای سود بازرگانی هستند از نماینده ویژه رییس جمهوری و مسوولان ذیربط خواست برای کمک به ایجاد زیرساختها ، منطقه آزاد انزلی را از این قانون مستثی کنند .

وی خاطر نشان کرد : با تشکیل یک تیم بازاریابی می کوشیم کالاهای دارای سود بازرگانی را جذب و درآمدها را تحقق ببخشیم

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *