talab1

مدیرکل محیط زیست گیلان از ایجاد مدرسه زیست‌محیطی در حوزه آبخیز تالاب انزلی به صورت پایلوت کشوری در این استان خبر داد.

 

محمدرضا برجی با اشاره به اجرای برنامه‌های زیست‌محیطی بین دانش‌آموزان اظهار کرد: مدرسه زیست‌محیطی به صورت پایلوت کشوری در گیلان ایجاد می‌شود.

 

وی ایجاد مدرسه مذکور را در حوزه آبخیز تالاب انزلی عنوان کرد و افزود: مدرسه زیست‌محیطی گیلان با اعتبارات کشور ژاپن از طریق طرح جایکا در تالاب انزلی پرداخت می‌شود.

 

برجی با بیان اینکه فضای تعاملی محیط زیست با آموزش و پرورش گیلان برقرار شده است، تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم برای آموزش مجازی دبیران آموزش و پرورش به صورت دوره‌های زیست‌محیطی در استان انجام شده است.

 

مدیرکل محیط زیست گیلان بر هماهنگی اجرای طرح‌های زیست‌محیطی با دیگر دستگاه‌ها و نهادها تأکید کرد و افزود: فعالیت‌های زیست‌محیطی در زمینه فاضلاب، پسماند و منابع طبیعی نیازمند همکاری شهرداری‌ها است.

 

این مسئول در پایان خواستار تشکیل دبیرخانه زیست‌محیطی با حضور دستگاه‌های مربوطه در گیلان شد و بیان کرد: تشکیل دبیرخانه مذکور از موازی‌کاری دستگاه‌ها در موضوع‌های زیست‌محیطی جلوگیری می‌کند.
منبع: فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۱۵ آذر ۱۳۹۳

مثل این است که برای بیمار اورژانسی و در حال مرگ و رو به قبله داروهایی تجویز شود که بصورت تدریجی اثر درمانی خود را نشان بدهد.تازه یک مدرسه زیست محیطی آن هم بصورت پایلوت!!! حتی در صورت موفقیت کامل این مدرسه چه تاثیری می تواند بر وضعیت زیست محیطی منطقه بخصوص تالاب انزلی داشته باشد؟

پاسخ

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ آذر ۱۵ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۵۳:

باشما موافقم گیلک عزیز.این کار رو باید سالهای قبل میکردند.البته الان در کنار طرحهای عملیاتی و اورژانسی کارهای فرهنگی و آموزشی هم باید انجام بشه تا نسل بعد لااقل فرهنگ محافظت از محیط زیست رو داشته باشه.

گیلک پاسخ در تاريخ آذر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۰۳:

:yes: :yes: :yes: دقیقا همینطوره که فرمودید.

leila پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۱۳:

گیلک عزیز فرمایش شما درست است ولی در کنار کارهایی که داره انجام میشه به قول آقاسینا باید فرهنگسازی هم بشه به وفور دیده میشود بسیار ی از تخریب تالاب را همین همسایه های تالاب انجام داده اند به قول آقای برجی فاضلاب رشت داخل تالاب میریزد اما مبل وصندلی که از رشت اورده نمیشود پس باید فرهنگ نگهداری از تالاب آموخته گردد تا نسلهای بعد امانتدار این موهبت الهی باشند.

حسام

۱۵ آذر ۱۳۹۳

?:-) :-? :pirate: :rain:

پاسخ