82152744-70871063[1]

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان فرزندان را سرمایه هر خانواده عنوان و بر لزوم فراهم کردن زمینه برای شکوفا شدن استعدادهای نهفته جوانان و نوجوانان تاکید کرد.
حجت الاسلام و المسلمین جمال یاری روز یکشنبه در مراسم افتتاحیه طرح اوقات فراغت تابستانی در بندرانزلی اظهار کرد: در وجود برخی جوانان و نوجوانان استعدادهای نهفته ای وجود دارد که باید شکوفا شده و به عنوان یک قابلیت به کار گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه عقل و تدبر و اراده انسان روح او را متعالی می سازد، متذکر شد: هرکدام از موارد تفریح، ورزش، دعا و قرآن خواندن نیازمند زمان مختص است.
حجت الاسلام یاری تصریح کرد: هنر ، علم و کمال اکتسابی است و با استفاده درست از امکانات و تجهیزات به روز دنیای نوین، می توان آینده خوبی را ترسیم کرد.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه بندرانزلی اولین وزیر دفاع شهید را تقدیم این نظام کرده و مقام معظم رهبری نیز در سفر خود به این شهر، آن را به عنوان شهری قهرمان دانسته اند؛ باید قابلیت های این شهرستان ارتقاء یابد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه هسته های جوان سازمان تبلیغات و طرح های مربوط به اوقات فراغت، مختص ایام تابستان نیست، تاکید کرد: علاوه بر به روز کردن اطلاعات و تجهیزات و امکانات، باید در پذیرفتن مسئولیت های فرهنگی حساسیت به خرج داد.
حجت الاسلام یاری برگزاری گفتمان در عرصه فرهنگ دینی و علمی را به عنوان شاخص ترین برنامه سازمان تبلیغات اسلامی عنوان و تصریح کرد: برگزاری جلسات پرسش و پاسخ در این حوزه ها، معرفی کتاب درجهت افزایش سرانه مطالعه و همچنین حمایت از برنامه های ورزشی و تفریحی در اردوها و همکاری متقابل با سایر دستگاه ها در این خصوص است .
وی با اشاره به تاثیرگذاری نقش و تاثیر خانواده ها و لزوم برنامه ریزی گسترده مسئولان برای غنی سازی برنامه های ایام فراغت نوجوانان و جوانان تاکید کرد: خانواده ها باید نگران فرزندان خود بوده و برای جلوگیری از هرگونه آسیب از بی توجهی به آنها و رها کردنشان در جامعه خودداری کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان به وجود مشکلات در بستر جامعه در زمینه عفاف و حجاب اشاره و اظهار کرد: عدم نظارت و کنترل صحیح لباس های تولیدی داخلی و لباس های وارداتی خارجی و همچنین عدم کنترل مناسب در فروشگاه های لباس از جمله مشکلات موجود درجامعه در زمینه عفاف و حجاب است.
طرح اوقات فراغت تابستانی هسته های فرهنگی جوان و بوستان معرفت امروز (یکشنبه) آغاز به کار کرد./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *