اعطای مجوزهای لازم به گمرک انزلی به عنوان یکی از اهرم‌های تسریع کننده روند توسعه ‌در سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی، ‌تنظیم عرضه و تقاضا و ایجاد اشتغال در استان گیلان نقش به سزایی دارد.

مدیرعامل منطقه آزادانزلی،  گفت: ازآن جا که گمرک به عنوان شاهرگ حیاتی منطقه آزاد انزلی بوده و باعث رونق وشکوفایی این منطقه می باشد توجه به این گمرک می تواند باعث توسعه و آبادانی استان گیلان شود.

به گزارش ایلنا از انزلی، سعید رحیمی در نشست دوستانه با ناظرگمرکات گیلان وکارکنان گمرک منطقه آزاد انزلی اظهار داشت:گمرک در توسعه و اقتصاد مناطق آزاد کشور نقش کلیدی دارد، ‌نقش گمرک از جنبه‌های مالی و تأمین بخشی از درآمدهای عمومی دولت، جنبه‌های ‌حمایتی و اعمال برخی محدودیت‌ها، افزایش یا کاهش تعرفه‌ها و نیز جنبه فرهنگی و گسترش ارتباطات فرهنگی وجلب گردشگران و جهانگردان بین المللی بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود:اعطای مجوزهای لازم به گمرک انزلی به عنوان یکی از اهرم‌های تسریع کننده روند توسعه ‌در سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی، ‌تنظیم عرضه و تقاضا و ایجاد اشتغال در استان گیلان نقش به سزایی دارد.

این مسئول، ادامه داد: این منطقه از توانمندی‌های بسیار بالایی برای تجارت خارجی برخوردار است که با توسعه گمرک این منطقه می تواند بعنوان فعالترین منطقه بین المللی مهم و بیش از گذشته مورد توجه کشورهای همسایه تبدیل خواهد شد.

رحیمی، بیان داشت: سازمان منطقه آزاد انزلی برای تسریع در امور مراجعان اقدام به ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری کرده که دراین مجموعه مدیریت ها و واحدهای گمرکی، سرمایه گذاری، بازرگانی، صنایع،ثبت شرکتها، اداری و مالی که از حوزه های کاری مورد نیاز سرمایه گذاران هستند در یک مجموعه واحد کلیه خدمات مورد نیاز را ارائه خواهند داد.

وی تمرکز تمامی واحدها و بخش های مرتبط با حوزه سرمایه گذاری در قالب پنجره واحد سرمایه گذاری را جزو اولویت های سازمان متبوع خود اعلام  و تاکید کرد: با تشکیل این پنجره کاهش بوروکراسی اداری، تسریع در ثبت شرکتها، کاستن زمان صدور مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی، ارتباط و دسترسی به حوزه های مرتبط با سرمایه گذاری و کسب اطلاعات مورد نیاز در سریع ترین زمان ممکن را شاهد خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *