cccc fz

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: با اجرای طرح حمل کالای همراه با مسافر شهروندان مستقر در منطقه آزاد از معافیت قانونی خرید برخوردار خواهند بود.
به گزارش انزلی کلاب، سعید رحیمی صبح امروز در حاشیه نشست بررسی راهکارهای اجرای تصویب نامه هیئت وزیران که در زمینه صدور مجوز حمل کالای همراه با مسافر در منطقه آزاد انزلی در مهمانسرای استانداری برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، با اشاره به مصوبه هیئت دولت برای واردات کالای همراه مسافر اظهار کرد: اجرای این طرح در ایجاد تحولات بازرگانی و تجاری فرصت بسیار مناسبی را برای استان فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه این طرح در اجرای مصوبه قانون پنجم توسعه به تصویب هیئت دولت رسید گفت: در این طرح دولت مجوز واردات کالای همراه مسافر با در نظرگرفتن معافیات‌های تعرفه‌ای را به منطقه آزاد انزلی داده است.

رحیمی افزود: اجرای این طرح موهبتی است که افراد استان از آن برخوردار خواهند شد.

وی با بیان اینکه هر فرد سالی یکبار می تواند با استفاده از معافیت تعرفه ای از این منطقه آزاد کالا خرید کند گفت: به ازای هر نفر ۸۰ دلار تعرفه پیش بینی شده است.

رحیمی با اشاره به مزایای این طرح گفت: با اجرای این طرح جلوی ورود بسیاری از مبادی قاچاق گرفته خواهد شد و دریچه ای به سوی پیشرفت و توسعه در استان باز می شود.

وی با بیان اینکه دو نگاه مدیریت انقباضی و انبساطی نسبت به اجرای این طرح در استان وجود دارد، افزود: برای اجرای این طرح نیازمند مدیریت انبساطی هستیم.

رحیمی خاطرنشان کرد: شهروندان مستقر در منطقه آزاد در ارتباط با خرید کالاهای خانگی از یکسری معافیت های قانونی برخوردار خواهند بود.

وی افزود: با اجرای این طرح علاوه بر ایجاد اشتغال، توسعه فعالیت های تجاری و مبادلات منطقه ای را نیز به همراه خواهد داشت و باید نسبت به فراهم کردن زیرساخت های لازم برای اجرای این مصوبه هرچه سریعتر اقدام شود.

رحیمی گفت: با صدور این مجوز کالای همراه مسافر عملیاتی می شود و مردم گیلان می توانند با حضور در منطقه در حد قانونی از معافیت کالای همراه مسافر برخوردار شوند.

وی در پایان با بیان اینکه با اجرای این طرح گیلان به قطب تجاری برای کل کشور تبدیل می شود گفت: این امر در رونق اقتصادی و تجاری استان نقش مهمی دارد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

arash arash

۲۱ خرداد ۱۳۹۲

حالا میتونیم جنس از منطقه خارج کنیم یا وارد؟
فقط داخل محدوده منطقه یا کل استان میتونن چمدان به دست بشن؟

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۴۱:

به زودی گزارشی مفصل و کامل در این خصوص ارائه خواهیم کرد …