rahimiby

به گزارش انزلی کلاب سعید رحیمی مدیرعامل سابق این منطقه در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل واعضاء هیأت مدیره، با بیان اینکه رفع مشکلات سرمایه گذاران مهمترین اقدام برای رشد منطقه می باشد تصریح کرد: علی رغم وجود نص قانونی در خصوص معافیت مالیاتی شرکتهای فعال در محدوده منطقه، نهادهای مسئول استان از پذیریش این حق سرباز می زنند.

وی اضافه کرد: فعالین مناطق آزاد در زمینه دریافت تسهیلات بانکی، بیمه ای تصریح شده در قانون و مزایای قانونی کارگری با محدودیت های متعددی از سوی نهادهای ذی ربط سرزمین اصلی مواجه اند.

 مدیرعامل سابق منطقه آزاد انزلی بابیان اینکه تصویب طرح جامع منطقه در هیأت مدیره سازمان نقشه راه منطقه را در آینده خواهد بود در خصوص اقدامات خود برای رفع مشکلات منطقه گفت: تملک اراضی اولین رویکرد ما برای جذب سرمایه گذار بود چراکه بدون مالکیت بر زمین نمی توان گامی در جهت حضور سرمایه گذار برداشت.

  وی افزود: ۷۰ هکتار از اراضی فنس کشی شده منطقه که تحت مالکیت بنیاد شهید بود با قیمت بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان به مالکیت این سازمان درآمد که منابع مالی آن نیز از طریق فروش واحدهای تجاری تأمین اعتبار شد.

 رحیمی رفع مشکلات بودجه ای در خصوص ساخت بندر کاسپین و واگذاری آن به سازمان مسئول بنادر ایران را دومین راهبرد خود در دوران مسئولیت در منطقه آزاد انزلی اعلام و افزود: بندر کاسپین رقیب بندرانزلی نیست بلکه وجه مکمل آن و پیش نیاز صنعتی شدن و گسترش فعالیتهای منطقه می باشد.

مدیرعامل سابق منطقه آزاد انزلی اضافه نمود: متأسفانه براساس قانون منبع اصلی درآمدهای مناطق آزاد از طریق اخذ عوارض بر واردات است،بنابراین درحالیکه مناطق آزاد برای حمایت از تولیدکنندگان ایجاد شده اند در عمل به تقویت روند واردات ختم می شود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

۴ آبان ۱۳۹۲

اگه به جای تمرکز روی واردات کمی به فکر فراهم ساختن زیر ساختها برای صنعتی شدن و تولید بودین هنر میکردین گردشگری که گیلان خودش صاحب این نعمت بوده قبلا و اون زمین رو دست هر بی سوادی میدادن میتونست کلی گردشگر بکشونه اونجا

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ آبان ۴ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۱۲:

تمرکز فقط و فقط روی واردات بی رویه بوده و ایشون خیلی راحت میگن که کاهش درآمد داشتیم به همین دلیل،خیلی راحت! به قول خودشون صنعتی کردن منطقه آزاد به صادرات کمک میکرد، پس شما چه کردین؟ تملک اراضی هم مشخص نیست که به نفع کیه!!! معافیت مالیاتی هم که از اول فقط در حد حرف بوده، مناطق آزاد دیگه کجا و انزلی کجا… بندر کاسپین هم که از اسمش توطئه میباره! خسته نباشی آقای رحیمی :-|

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۳:

گردشگری بهترین راه برای کسب درآمدهای بیشتر برای شهرستان بندرانزلی می باشد ، البته نیاز به برنامه ریزی های مدون ، ساختن زیر ساختها و المانهای متنوع جهت جذب گردشگر دارد

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۲۱:

منطقه آزاد که هنر نکرده قدمی برای گردشگری برداشته، سواحل ناب انزلی و اون همه زمین در اختیار هر کسی بود چهارتا قدم بر میداشت، باید برای قدمهای بزرگتر گام بردارن چه دستاوردی برای گردشگری استان داشتیم که توی کشور مطرح بشه و بخاطر اون بیان منطقه آزاد انزلی ؟!!

تبسم

۴ آبان ۱۳۹۲

اونا فعلا فکرشون درگیره تغییر نام منطقه آزادِ وقت برای زیرساخت سازی ندارند

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ آبان ۴ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۰۵:

در دوره ی مدیریت ایشون که گیلانی نبودن اوضاع اینطوری پیش رفت، وای به حال الان …

sinaclub

sinaclub

۴ آبان ۱۳۹۲

آقا تلاش کنید هر چه سریع تر اسم کاسپین تغییر کنه وگر نه راحت توطئه می کنند.مگه این بندر وسط شهر اسم داره که رو اون اسم گذاشتند؟؟؟؟؟

پاسخ

جوون پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۳۱:

واقعا جمله زیبایی بود. چه معنی داره این همه مانور روی اسم کاسپین. کاش میگفتن “بندر کاسپین انزلی”، آدم یکم آروم تر میشد. این ها خیلی بده.
البته ما باید با کمال وقار این حق رو بستانیم. یعنی با روش های علمی و حقوقی.
جدی باشیم.

شهروند انزلی چی

۴ آبان ۱۳۹۲

ازخوانندگان محترم تقا ضا دارم به لینک زیر مراجعه فرموده تا مشاهده بفرمایید که انزلی چی ها با خودشان در انتخاب نماینده شان ونماینده مجلس شان در ادای تکالیف خود نسبت به مردم چه کرده اند که لایق وسزاوار چنین استهزاء سایت خبری خزر آنلاین باشنلاه مانده استد که تیتر بزند (سر انزلی چی ها بی کلاه مانده است ) حالا باید دل نماینده انزلی خوش باشد که اگر اگر اگر آقای مسرور مدیرعامل محترم جدید سازمان مرحمت فرموده وتکه گوشتی اضافه (بردن چند تا انزلی چی بر سرکاربعنوان نگهبان منطقه آزاد) درقبال درخواست وتوصیه وتکریم وتعظیم ومکاتبات مکررایشان ، بطرف انزلی چی پرت فرمایند، همه آحاد انزلی چی ها باید به زعم ایشان شادمان وشکر گزار باشند از چنین نگاه تحقیرانه ای نسبت به مردم انزلی وبنشینند وتقسیم مسولیت ها را در میان سایر شهرهای گیلان تماشا کنند البته از اینکه ایشان در روز معارفه ژست آدم های قهر کرده را به خود گرفته وحاضر نشدند قطعا به این خاطر است که خواب دیدند بعد از مراسم، مدیرعامل جدید همانند حربن ریاحی پوتین برگردن آویخته وبه دفتر ایشان مراچعه والتماس می کنند که حاجی مارو ببخشید که کلا شما وانزلی چی ها رو بحساب نیاوردیم حالا یه چند تا کارگر یا نگهبان بفرست بیاد منطقه آزاد مشغول بشوند تا شعار اشتغال آفرینی شما در انزلی محقق شود!!!
هم شهری های بزرگوار وفهیم انزلی ، این است ارمغان ضعف وسستی نماینده شهرمان
حال خوانندگان فهیم خود قضاوت بفرمایید آیا حق انزلی چی لینک ذیل است؟
اگرنیست چه کسی پاسخگو است ؟ باقلی فروش حلال احمر یا باقلی فروش بلوار؟؟؟
http://www.khazaronline.com

پاسخ

AnzaliClub

AnzaliClub پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۲ ۰۱:۳۶:

شهروند محترم: جهت اطلاع در رابطه با غیبت نماینده شهرستان باید عرض کنیم ما هم علت غیبت ایشان را جویا شدیم و مشخص شد که ایشان برای یک سری از مسائل اقتصادی به همراه چند نماینده دیگر در کشور چین به سر می برند.

۴ آبان ۱۳۹۲

شنیده هایی حاکی از حرفها مفت و بی منطق و کاملاً تفرقه افکنانه جناب ندیمی به گوش ما رسیده است ه ، ضمن اینکه خواهشمند هستیم جناب فرماندار محترم به عنوان مسئول تمامیت ارضی در شهرستان بندرانزلی کاملا آگاهانه ، سختگیرانه ، دلسوزانه پیگیری نمایند ، به تمامی دشمنان قسم خورده شهرستان بندرانزلی و همچنین به تمامی سرویس های امنیتی در شهرستان بندرانزلی هشدار می دهیم این کار سبب ایجاد درگیری های قبیلی در این استان خواهد شد ، به یاد داشته باشید که دشمنان جوامع اسلامی در کشورهایی که محور مقاومت هستند به راحتی و با اجیر کردن افرادی ابله و صحبتها و حرکات کوچک سبب بر هم زدن آرامش آن کشور ها می شوند
پس مراقبت از این گونه افراد البه بر عهده سربازان گمنام آقا امام زمان (عج) می باشد ، زیرا شنیده ها حاکی از برخورد شدید مردم انزلی با این جریان و خط فکری می باشد.

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۴ آبان ۱۳۹۲

کاملاً با حرفهای مجید موافقم.

پاسخ