masror3

رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در مراسم معارفه خود که در این منطقه با حضور معاونین و مدیران مناطق آزاد کشور و مسئولین استان گیلان برگزارشد با بیان اینکه فلسفه وجودی منطقه آزاد ایجاد درآمد ارزی برای کشور است اظهار داشت: هدف اصلی ایجاد منطقه آزاد انزلی توسعه منطقه نیست بلکه گسترش توانمندیهای استان و کشور برای صادرات مجدد و افزایش درآمد ارزی است.

وی خواستار توجه ویژه و متمرکز مسئولین استان نسبت به رفع مشکلات و مسائل مبتلابه سرمایه گذاران این منطقه شد و اضافه نمود: باید نگرش مسئولین استان در برخورد با این منطقه تغییر یابد، چراکه سرمایه گذاران از نخستین مزیت منطقه آزاد که معافیت مالیاتی است بهره مند نیستند، موضوعی که از عدم درک مزایای قانون مصوب مناطق آزاد ناشی می شود.

مسرور با بیان اینکه برای رفع مشکلات و رسیدن به نقطه نظرات مشترک برای رونق منطقه، کارگروه های مشترکی در حوزه های مختلف کاری با نهادهای استان ایجاد می شود، افزود: تضاد قوانین مناطق آزاد با قوانین سرزمین اصلی یکی از مهمترین چالش های مناطق آزاد است،درحالیکه براساس قانون، قوانین مناطق آزاد بر سایر قوانین برتری دارد، دیگر دستگاه های اجرایی قانون سرزمین اصلی را بر مزایای قانونی مناطق ترجیح می دهند.

 وی خواستار رفع این مشکل از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با همکاری شورای هماهنگی مناطق آزاد شد.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: همانگونه که پروژه های ملی در حال اجراء در سایر مناطق آزاد از ردیف بودجه های ملی، تأمین مالی می شوند، پروژه های بزرگ منطقه آزاد انزلی چون بندر کاسپین باید از این نعمت بهره مند شود.

وی افزود: با توجه به درآمدهای محدود، هزینه کرد در این پروژه بسیار بزرگ امکان ارائه خدمات به سرمایه گذاران را از سازمان مختل نموده و بدلیل طولانی شدن زمان انجام پروژه فرصتهای ناشی از  بهره برداری به موقع  آن را از دست می دهیم.

 مسرور بهبود فضای کسب و کار در منطقه آزاد انزلی را از مهمترین برنامه های کاری خود اعلام و اضافه نمود: فرایند ثبت شرکتهادر ایران در ۸ مرحله ۴۷ روز طول می کشد درحالیکه در استرالیا این امر در ۲ روز محقق می شود، بنابراین اولین گام تسهیل و ساده سازی روند اداری جذب سرمایه گذاری در قالب ثبت شرکتها در این منطقه است.

 مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در پایان خواستار بررسی کارشناسانه در خصوص گسترش محدوده منطقه به منظور افزایش فضای سرزمینی و مالکیت منطقه براراضی ملی شد.

امروز در مراسمی که با حضور معاونین،مدیران شورای هماهنگی مناطق آزاد، مدیران دستگاه های دولتی و نمایندگان مردم استان گیلان در مجلس شورای اسلامی در منطقه آزاد انزلی برگزار شد، رضا مسرور به عنوان رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این منطقه معرفی شد.

دراین مراسم از تلاشهای سعید رحیمی مدیرعامل منطقه آزاد انزلی قدردانی شد و حمیدرضا مرتضایی(عضو موظف)،سید عیسی مهدوی،مرتضی آرامی و محمدجعفر علیزاده(اعضاء غیرموظف) به عنوان اعضاء جدید هیأت مدیره منطقه آزاد انزلی معرفی شدند.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد انزلی، در حکم “اکبر ترکان” خطاب به “رضا مسرور” آمده است:با عنایت به سوابق و تجربیات جنابعالی و به استناد ماده (۶) قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و تفویض اختیار ریاست جمهوری، به موجب این ابلاغ به عنوان “رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی” منصوب می شوید.

در ادامه این حکم آمده است: برنامه ریزی برای توسعه توان تولیدی و صادراتی منطقه، جذب سرمایه های داخلی و خارجی، حضور فعال در بازارهای منطقه ای و جهانی و توسعه تجارت با کشورهای حوزه خزر از مهم ترین اولویت هایی است که انتظار می رود با بهره گیری از ظرفیت ها، قابلیت ها و توانمندی های موجود و ایجاد تحرک بالنده و رو به رشد در منطقه، در انجام آن نهایت مساعی خود را معمول دارید.

گفتنی است مدیرعامل جدید منطقه آزاد انزلی پیش از این مسئولیت های متعددی در سازمان منطقه آزاد کیش و ریاست کارگروه رفع موانع صادرات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری و سرپرست معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد ماکو بر عهده داشته است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

تبسم

۴ آبان ۱۳۹۲

ندیمی این وسط چیکاره هست؟نماینده ما کجاست؟

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ آبان ۴ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۰۱:

فکر میکنم نظر شما مربوط به مطلب اظهار نظر نماینده ی لاهیجان نسبت به منطقه آزاد باشه، خب مسلما وقتی نماینده ی ما در این باره صحبتی بحثی نظری نداره پس نباید تعجب کرد که هر کسی راجع به منطقه آزاد انزلی اظهار نظر کنه، متاسفانه…

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۵۱:

همچین با پشت دست تو دهنشون میزنیم که اراضی دزدیده شده رو هم پس بدن دزدهای هیچی ندار.

majid sh پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۰۵:

راس میگی؟دمت گرم؟شاهین ابای این جور اخبار رو بگو یه کم سر حال بیایم بابا

مژگان

mojshekan

۴ آبان ۱۳۹۲

استفاده از بودجه های ملی برای پروژه ی بزرگ منطقه آزاد انزلی! یعنی بندر کاسپین… ای بر هرچه ذهن و روح مریض لعنت

پاسخ

جوون

۴ آبان ۱۳۹۲

تفکر خطرناکی بر منطقه حاکمه که باید یه فکری کرد.
آخر یه کاری دستمون میدن این شهرهای مجاور…

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۰۱:

این بدبینی نیست، واقع بینیه، کل استان بر علیه ما هستن، اینم صحبتهای نماینده ی آستارا در نطق جدیدش: آستارا به دلیل نزدیکی کوه و دریا امکان توسعه کشاورزی در آن وجود ندارد، لذا درخواست می‌گردد جهت ارتقای وضعیت عمومی این شهرستان با اصلاح محدوده منطقه آزاد بندر انزلی، شهرستان مرزی بندر آستارا را که دارای مرز رسمی و مجاز زمینی و دریایی می‌باشد به‌عنوان بخشی از محدوده جدید و اصلاح‌شده منطقه آزاد انزلی قلمداد کنند تا مرزنشینان و فعالان اقتصادی منطقه آستارا از مزایای مناطق آزاد بهره‌مند گردند…

majid sh پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۰۶:

ژیپ بابا

تبسم

۴ آبان ۱۳۹۲

واقعا به نماینده شهرم می بالم که در مقابل یه همچین هجمه هایی بر علیه انزلی با سخاوت هرچه تمام تر سکوت اختیار کرده !!! انگار که نه انگار که انزلی هم نماینده داره

پاسخ

جاوید پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۰۲:

:cry:

۴ آبان ۱۳۹۲

شنیده هایی حاکی از حرفها مفت و بی منطق و کاملاً تفرقه افکنانه جناب ندیمی به گوش ما رسیده است ه ، ضمن اینکه خواهشمند هستیم جناب فرماندار محترم به عنوان مسئول تمامیت ارضی در شهرستان بندرانزلی کاملا آگاهانه ، سختگیرانه ، دلسوزانه پیگیری نمایند ، به تمامی دشمنان قسم خورده شهرستان بندرانزلی و همچنین به تمامی سرویس های امنیتی در شهرستان بندرانزلی هشدار می دهیم این کار سبب ایجاد درگیری های قبیلی در این استان خواهد شد ، به یاد داشته باشید که دشمنان جوامع اسلامی در کشورهایی که محور مقاومت هستند به راحتی و با اجیر کردن افرادی ابله و صحبتها و حرکات کوچک سبب بر هم زدن آرامش آن کشور ها می شوند
پس مراقبت از این گونه افراد البه بر عهده سربازان گمنام آقا امام زمان (عج) می باشد ، زیرا شنیده ها حاکی از برخورد شدید مردم انزلی با این جریان و خط فکری می باشد.

پاسخ

Milad

۴ آبان ۱۳۹۲

سلام به همشهریهای عزیزم
اولاً انتخاب مهندس مسرور رو به فال نیک میگرم و براش آرزوی موفقیت می کنم
و در ادامه می خوام خدمت اون دوستانی که همه-ش انزلیچی ! انزلیچی ! و … می کنن یه درد دل دوستانه کنم !
عزیزی که فرمودن ندیمی ” نماینده لاهیجان ” چرا اظهار نظر می کنه و دوست دیگه که اومدن و با یک ” شور حسینی ” مثال زدنی ادامه دادن که هر کسی در مورد انزلی نظر میده و …
مثل اینکه مطلع نیستن ندیمی نماینده-ی منتخب نماینده های استان و سخنگوی حال حاضر مجمع نمایندگان کل استان گیلان ! هستن !

به خدا بده ! بدون اطلاع هی بیایم ” توهم ” دشمن و متصرف و متجاوز بزنیم ! آخه تا کی ؟!
بس نیست اینقدر جنگ و جدال ” بیهوده ” !! که فقط مارو عقب انداخت !!

یک پرده-ی خشک و خالی توو انزلی برای استاندار نزدن ! چرا ؟ مگه گیلانی نیست ؟!
آقای شجاع که ما پشتش بودیم برای استاندار شدن ! داخل ” دهکده ساحلی ” !! داخل !! دقیقاً تکرار می کنم ” داخل ” دهکده ساحلی تبریک گفتن به آقای استاندار ! اما توو سطح شهر هیچ خبری نشد چون آقای شجاع استاندار نشدن ! و مردم ناراحت شدن !! اما خودشون داخل دهکده پرده زدن !! دو ستان از حالا ۴ سال تمام دوستان وقت دارید تا به طرز فکر ۳۴ سال گذشته ادامه بدید و باز هم عقب بیفتیم !

می دونستید پدر مهندس مسرور متولد انزلی هست ؟
من خودم تووی بیوگرافیشون خوندم توو اینترنت !
ایشون دو بار مدیر نمونه-ی کشور شدن !
ماکو رو کاملاً متحول کردن در زمان حضورشون !
کیش دقیقاً از زمانی که ایشون رفتن و معاون اقتصادی شدن تبدیل به این کیش جدید و پر رونق شد !

خیلی باید خدا رو شکر کنیم که همچین مدیر نمونه و نخبه ای اومده به انزلی که اتفاقاً رگ و ریشه-ی انزلیچی داره !

خیلی از عقب افتادگیهای شهر من و شما و ما به دلیل نبود ” آگاهی ” و ” خودبرتربینی ” کورکورانه و بدون منطق هست !

الان آقای خسته بند انزلیچی ! چیکار دارن می کنن ؟!
آقای شجاع چه حرکت مثبتی کردن ؟!
مگه انزلیچی نبودن ؟

بذاریم مدیرهای خوب بیان و رشد کنیم و حامی ” حقیقت ” و صداقت باشیم !
نه اینکه از روی شناسنامه همه رو “قضاوت” کنیم !

به خدا عقب افتادن ما به دلیل همین قضاوتهای “تلخ” و نیشدار ماست
و همیشه یادمون باشه ! از ماست که بر ماست !

نگرشمون رو عوض کنیم تا بتونیم رشد کنیم و بهتر بشیم اگر نه همین چیزهایی هم که مونده از دست میدیم !

جانم انزلی جانم گیلان جانم ایران

پاسخ

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۴۹:

دوست عزیز در مورد حقیقت و صداقت صحبت کردید و این بسیار خوشحال کننده است ، اما کاش جناب ندیمی که سنگ سینه ایشون رو بر دل می زدید صداقت داشت و نام منطقه آزاد تجاری صنعتی بندرانزلی رو می بردند نه نام جعلی دیگری
معلوم نیست تا به کی باید سرها زیر برف باشد

Milad پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۱۴:

مجید جان من سنگ ندیمی رو به سینه نمیزنم من سنگ شهرم رو به سینه می زنم

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۰۰:

مسرور گزینه خوبیه و رزومه خوبی هم داره. ولی هیات مدیره واقعا ضعیفه در برخی گزینه ها

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۱۵:

دقیقا شاهین جان همینجوریه ، جناب مسرور انسان باسواد و با رزومه خوبی هستند ولی باید عملکردها را دید

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۳۹:

بله مجید جان عملکردش رو هم زیر ذره بین خواهیم برد انشاا…، همین بی تفاوتی ما باعث شد سالها از این منطقه سوء استفاده شود.

Milad پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۱۳:

آقای ترکان هیات مدیره رو انتخاب کرده اما به نظر من مسرور اونقدر قوی هست که انزلی رو از این رکود خارج کنه

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ آبان ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲:

ما هم میدونیم که ندیمی رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس هست، تو مطلب قبلی هم تو عنوان ذکر شده، اما با این حال دلیل نمیشه اجازه ی هر اظهار نظری داشته باشه از نظر من

sinaclub

sinaclub

۴ آبان ۱۳۹۲

ای کاش ما گیلانی ها هم مثل استانهای دیگه بودیم، همه پشت هم نه رو در روی هم.مازندران و هرمزگان رو نگاه کنید چقدر پیشرفت کردن.آخه بندرعباس که مرکز استانشونه میاد میگه بندرعباسم منطقه آزاد بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آقای نماینده خوبی؟ خوشی؟ سلامتی؟زندگی بر وقف مرادت هست؟ما یه نماینده با سواد و تحصیل کرده واقعی می خوایم تا تو مجلس حرفی واسه گفتن داشته باشه.نماینده ما رو حتی تو مجلسم نمیشناسن.خجالت داره واسه انزلی!!!نماینده های شهر های دیگه به کجا میرسند(یکی سخنگوی استان، یکی معاون وزیر ویکی…)واسه ما به کجا.تا حالا دیدین که یه روزنامه معتبر حرفی از نماینده ما بنویسه؟؟؟؟؟تا حالا تو مجلس صحبت کرده؟؟؟؟؟؟؟اصلاً تو جلسات مجلس تشریف دارند؟؟؟؟ای وای دیگه خسته شدیم.واقعاً از ماست که بر ماست

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۴ آبان ۱۳۹۲

اگه ما ۲۰ تا چوب داشته باشیم و هر کدوم رو به تنهایی بشکنیم راحت شکسته میشه اما وقتی همه رو کنار هم بذاریم شکسته نمیشه.پس آقایون نماینده ها بیاییم همه با هم باشیم تا از داشته های خودمون نهایت استفاده رو ببریم تنها تنها میشکنیمااااااا!!!!!!

پاسخ

۴ آبان ۱۳۹۲

یعنی خسته بند نمیتونست چهار کلمه سخنرانی کنه که بگه بله انزلی هم هست؟/؟؟؟؟

پاسخ