82076965-70729108[1]

مدیرعامل اسبق باشگاه ملوان بندرانزلی گفت: تصمیم گیری های اشتباه و افکار سیاسی پشت پرده، ضربه مهلکی به بدنه تیم فوتبال ملوان وارد کرد.
اردشیر پورنعمت با اشاره به تاثیر عوامل متعدد در سقوط تیم فوتبال ملوان بندرانزلی اظهار کرد: سقوط ملوان بر اساس فرآیندی به وجود آمد که اگر مسئولان تیم دیده بصیرت داشتند، می شد جلوی آن را گرفت.
وی تاکید کرد: از تیم ملوان در تمام ابعاد سوء استفاده شد و کسانی که مدیریت آن را برعهده داشتند تا به امروز مسئولیت سقوط را هم قبول نکرده اند.
پورنعمت با اشاره به این که نظم و انضباط تیمی، بازی سازی و هواداران را سه اصل مکتب ملوان است، افزود: نیروی دریایی می تواند با در اختیار قرار گرفتن باشگاه، دور کردن این تیم از حواشی سیاسی مستولی بر آن و همچنین استفاده از بازیکنان پایه کمک شایانی به ملوانان کند.
وی متذکر شد: توصیه می کنم به خاطر ملوان هم که شده دوستان سیاسی برای مدت کوتاهی از این تیم فاصله گرفته و حمایت خود را به صورت پنهانی و به دور از هرگونه دخالتی انجام دهند.
پور نعمت، با تاکید بر اینکه تیم ملوان علاوه برنداشتن استراتژی طی دو سال اخیر، برای خروج از بحران نیز برنامه ای ندارد تصریح کرد: در زمان حضورم در این باشگاه برنامه مدون پنج ساله ارائه شده بود که به دلیل تقارن واگذاری امتیاز باشگاه به منطقه آزاد عملا این برنامه مسکوت ماند و پس از آن نیز هیچگاه صحبتی از آن به میان نیامد.
وی با تاکید بر بی توجهی مسئولان باشگاه به هشدارهای کارشناسان فوتبال افزود: مشخص شدن ماندگاری یک تیم در لحظه های آخر و در دو فصل متوالی نشان از وجود بیماری بود که باید درمان می شد.
به گفته پورنعمت نبود ثبات مالی و مدیریتی، تغییر سه مربی در یک فصل، وجود عوامل بیرونی و همچنین پریشانی برای هر تیمی مشکل ساز بوده و بر عملکرد بازیکنان تاثیر می گذارد.
وی به استفاده نکردن از مشاوران فنی مناسب در کادر فنی و هیات مدیره باشگاه ملوان اشاره و اظهار کرد: شاید کسانی که مدیریت این باشگاه را برعهده داشتند در مدیریت شهری و شوراهای کلان شهرها موفقیت های خوبی کسب کرده باشند، اما فوتبالی نبودند.
وی با تاکید براینکه محمد احمد زاده به هیچ وجه از مقصران اصلی سقوط این تیم به دسته پایین تر نبود، اظهار کرد: احمد زاده در شرایط بحران زده تیم و با جوانمردی به این باشگاه وارد شد اما تقویت نشدن کادر فنی و عدم برقراری ارتباط ذهنی با بازیکنان و تلاش برای خارج کردن آنها از شوک ناشی از شکست ها از جمله انتقاداتی است که بر عملکرد او وارد است.
پورنعمت با اشاره به بیانیه مدیرعامل باشگاه ملوان و قبول مسئولیت سقوط از جانب وی گفت: بهترین کار از سوی مدیرعامل باشگاه به احترام هواداران، استعفا بود، استعفا ندادن به منزله تمایل وی برای باقی ماندن در این سمت تلقی می شود.
وی با تاکید برلزوم بازگشت ملوان به لیگ برتر فوتبال کشور توصیه کرد: قبول شکست از مراحل اساسی جبران گذشته است و هواداران نیز باید به عنوان یار دوازدهم بکوشند ملوان را به جایگاه اصلی خود بازگردانند.
پورنعمت اظهار امیدواری کرد: همگی دست در دست هم به تیم کمک کنیم تا قوی سپید خزر بار دیگر بر قله لیگ برتر به پرواز در آید.
اردشیر پورنعمت اهل بندرانزلی و از مدرسان بین‌المللی فوتبال ایران و دارای مدرک درجه (A) آسیا در فوتبال و مربیگری حرفه‌ای در رده جوانان وبزرگسالان و مدرس کلاسهای مربیگری (A و B) است.
وی مدتی به عنوان نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تجزیه و تحلیل بازی های نوجوانان آسیا در ازبکستان، به عنوان مربی در کشور های ویتنام، تایلند، کره شمالی و جنوبی، هند، پاکستان، سریلانکا و مدتی نیز در مقر فیفا در سوییس مرکز آموزش «فیفا فیت» مشغول به کار بوده و در سال ۱۳۹۱نیز در کشور بنگلادش به مدت یک فصل سرمربیگری تیم فوتبال آباهانی شهر داکا را برعهده داشت.
تیم فوتبال ملوان بندرانزلی درآخرین بازی خارج از خانه خود در ورزشگاه ثامن شهر مقدس مشهد برابر تیم فوتبال سیاه جامگان با نتیجه دو بر صفر شکست خورد و به همراه تیم های راه آهن و استقلال اهواز پس از ۱۵سال حضور مستمر در لیگ برتر، به لیگ دسته اول (جام آزادگان) سقوط کرد. / ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *