IMAGE634141023920937500

مدیر انجمن سینمای جوان گیلان با اعلام برگزاری دوره  آموزش فیلم سازی در سه گام در دفاتر پنج گانه انجمن سینمای جوان استان از کاهش زمان دوره های فیلمسازی از یکسال به هفت ماه خبر داد.

 

نادر معصومی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انجمن سینمای جوانان ایران در راستای اهداف آموزشی اقدام به برگزاری دوره های هفت ماهه آموزش فیلمسازی در سه گام نموده است.

 

وی اظهار کرد: این دوره های هفت ماهه فیلمسازی همزمان با سراسر کشور قرار است در دفاتر پنج گانه انجمن سینمای جوان استان گیلان شامل رشت، لاهیجان، رودبار، تالش و بندرانزلی برگزار شود.

 

وی، با بیان اینکه دوره های یادشده شامل آموزش تخصصی فیلمسازی مطابق با جدیدترین متدهای آموزشی است، گفت: در نتیجه سیاست های جدید آموزشی انجمن ،مدت زمان دوره های فیلم سازی انجمن سینمای جوانان ایران از یک سال به هفت ماه کاهش پیدا کرده است.

 

معصومی افزود: در نتیجه این تغییر که بعد از بررسی و تحلیل هشت طرح پیشنهادی توسط دپارتمان های آموزشی انجمن به تصویب رسیده تمرکز بر آموزش عملی محور اصول فیلم سازی به هنرجویان انجمن و افزایش تحرکت و پویایی دوره های فیلم سازی مدنظر قرارگرفته است.

 

مدیر استانی انجمن سینمای جوان استان گیلان اظهار کرد: دوره جدید فیلم سازی شامل ۳ گام اصلی است که در هفت ماه توسط هنرجویان گذرانده می شود و زمان شروع کلاس ها از روز شنبه ۱۵ آذرماه سال جاری خواهد بود.

 

به گفته معصومی، هنرجویان در گام اول این دوره با عنوان شناخت سینما شامل دروس آشنایی با سینما و عکاسی، در گام دوم با عنوان مهارت آموزی شامل دروس فیلم نامه نویسی، کارگردانی، تصویربرداری، تدوین و صدا، و در گام سوم با عنوان کارگاهی شامل کارگاه مستندسازی، کارگاه فیلم داستانی و کارگاه فیلم تجربه گرا آموزش فیلم سازی خواهند دید.

 

وی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی شهریه فیلمسازی اعلام کرد: آزمون این دوره، روز جمعه ۲۳ آبان ۹۳ برگزار می شود و علاقمندان به شرکت در دوره فیلمسازی در استان گیلان تا بیست و یکم آبان فرصت دارند جهت ثبت نام به سایت www.iycs.ir و یا به دفاتر انجمن سینمای جوان استان گیلان مراجعه نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن های دفاتر رشت (۳۳۳۳۲۶۰۴)- لاهیجان (۴۲۳۴۱۵۱۹)- رودبار (۳۴۶۲۳۰۵۵)- تالش (۴۴۲۲۴۶۷۴ )- بندر انزلی (۴۴۴۲۵۵۰۲) تماس حاصل نمایند.

 

وی یادآور شد: به فارغ التحصیلان دوره هفت ماهه فیلمسازی از طرف انجمن سینمای جوانان ایران گواهینامه معتبر بین المللی اهدا خواهد شد و تسهیلات ساخت فیلم و امکانات و تجهیزات فیلمسازی تعلق می گیرد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *