82040610-70661096[1]

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان، آسیب های نوپدید را چالش روز برای دانش آموزان خواند و بر لزوم پیشگیری از آنها تاکید کرد .
مهدی حاجتی روز دوشنبه در پنجمین جشنواره نوجوان سالم آموزش و پرورش گیلان با اشاره به تقلیل سن اعتیاد از ۱۶ به ۱۳سال افزود : علاوه بر توجه به رفتار دانش آموزان در مدرسه و خانه ، می بایست برای افزایش آگاهی اولیای دانش آموزان نیز اقدام شود.
وی خاطرنشان کرد: پرورش انسان های شریف و سالم و نوجوانان شاداب، از مهمترین برنامه های آموزش و پرورش است.
حاجتی رسالت آموزش و پرورش را درقبال تهدیدات بخش فرهنگی سنگین تر دانست و ادامه داد: علاوه برخطر افت تحصیلی دانش آموزان، آسیب های نوپدید چالش خاص روز برای دانش آموزان محسوب می شود.
حاجتی تاکید کرد: آسیب های نوپدید در ابعاد وسیع تر و با اهداف خاص از سوی کسانی طراحی شده که مخالف تقویت و رشد جوانان و نوجوانان هستند.
وی نقش متولیان حوزه تعلیم و تربیت و خانواده ها را بسیار مهم تلقی و اظهار کرد: ناامید کردن جوانان و دور ساختن آنان از تحصیل از اهدافی است که اگر در راستای مقابله با آن انتقال درست مفاهیم صورت نگیرد تاثیرات مخرب و ویرانگری را بوجود می آورد.
حاجتی با اشاره به مواجهه دانش آموزان با تهدیدات و آسیب های نوپدید تصریح کرد: ایجاد مصونیت دربین دانش آموزان و همچنین مقابله با خطرات موجود از الزامات جامعه امروز است.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به افزایش آگاهی دانش آموزان نسبت به تهدیدات افزود: خوشبختانه درحال حاضر دانش آموزان از آگاهی و تشخیص خوبی برخوردار بوده و می بایست تعامل بین مدرسه و خانواده تقویت شود.
حاجتی با تاکید بر لزوم فراهم کردن فضای رشد و آگاهی برای دانش آموزان متذکر شد: باید مراقب باشیم معاشرت فرزندانمان متناسب با شخصیت و سن آنها باشد.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، پنجمین جشنواره دانش آموزی نوجوان سالم گیلان با معرفی دانش آموزان و مربیان برتر این جشنواره با اهداء لوح تقدیر و هدایای نقدی پایان یافت.
این جشنواره در قالب مقاله، عکس، فیلم، ایده پردازی، نرم افزار و چندرسانه ای و روزنامه دیواری برگزار شده بود که دربخش مقاله شهرستان لنگرود، بخش عکس شهرستان رشت، بخش نرم افزار و چند رسانه ای صومعه سرا، بخش ایده پردازی شهر املش ، بخش فیلم بندرانزلی و در بخش روزنامه دیواری شهرستان رشت مقام های اول را از آن خود کردند./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *