مدارس پایگاه سیاسی نیستند

  • 11 ماه پیش
  • يك ديدگاه

82195913-709517561[1]

استاندار گیلان تاکید کرد: مدیران مدارس و روسای آموزش و پرورش اندیشه جناحی و سیاسی را در مدارس دنبال نکنند، همه باید همسو با دولت باشند.

محمدعلی نجفی، استاندار گیلان امروز در شورای آموزش و پرورش استان که در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد،با اشاره به فرارسیدن سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: مسئولین استانی و مدیران مدارس به منظور استقبال هر چه بهتر از سال تحصیلی جدید و دانش آموزان، اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به در پیش بودن روز جهانی سوادآموزی،افزود:با توجه به اینکه گیلان همواره مهد فرهیختگان و علما بوده لذا وجود حتی یک بی سواد زیبنده این استان نیست بر این اساس برنامه های مربوط به سوادآموزی باید همچنان با جدیت پیگیری شود،امیدواریم طبق وعده مسئولین امر تاپایان سالجاری جشن سواد آموزی ۷ هزار نفر از گیلانیان عزیز را برگزار کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به نقش خیرین مدرسه ساز در توسعه فضای آموزشی استان،گفت:مجمع خیرین مدرسه ساز با جدیت هر چه تمامتر در جهت ساخت مدارس توسط خیران عزیز تلاش کند و همچنین در راستای جذب کمک های بیشتر اقدام به برگزاری همایش خیران مدرسه ساز کند؛ دستگاه های آموزشی در کشورهای بزرگ دنیا از اعتبارات چندهزار میلیاردی برخوردار هستند اما عمدتا ساخت و توسعه مدارس توسط اولیا انجام می گیرد.

نجفی با اشاره به برخی حواشی در مدارس، افزود: مدارس، ادارات دولتی و نیمه دولتی پایگاه سیاسی نیستند، متاسفانه برخی از پایگاه‌های آموزشی به محل تجمع افراد خاص تبدیل شده و نباید اجازه اینگونه فعالیت‌ها را داد زیرا نیروهایی که با سیاست‌های دولت همگام نبوده و ساز مخالف می‌زنند برای هیچ دولتی قابل تحمل نیستند؛ مدیران مدارس و روسای آموزش و پرورش در مناطق، اندیشه جناحی و سیاسی را در مدارس دنبال نکنند و در دولت تدبیر و امید همه باید همسو با دولت باشند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام گرفته باید با تعامل و همکاری زمینه پیشرفت و توسعه کشور را فراهم کنیم.

وی با اشاره به برخی انتقادهای غیرمنصفانه، تصریح کرد: کشوری که در سال ۹۰، ۱۱۸ میلیارد دلار درآمد داشته اما کسی سوال نمی کند که در سال ۹۲ با چه وضعی به دولت یازدهم تحویل داده شد؟! افرادی که نقد غیرمنصافنه می کنید زمانی که دولت با درآمدهای بالا دست شما بود، کجا بودید و حرفی از رفاه و معیشت مردم نمی‌زدید اما حالا که درآمد کشور کمتر از ۲۰ میلیارد دلار است اینگونه سخن می‌گویید؟! انصاف داشته باشید و حریم خود را حفظ کنید.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

علیرضا اسدی

۱۳ شهریور ۱۳۹۵

احسنت

پاسخ