mahjob

سیروس محجوب در گفت و گو با خبرنگار کاپ،به پرسش های مختلف پیرامون ملوان پاسخ داد.
متن این پرسش و پاسخ به شرح ذیل است:

بازی با صنعت ساری را دیدید؟
نه من مسافرت هستم و امکان تماشای بازی را نداشتم، اما شاهکار پنالتی نزن هایمان را شنیدم، و از همین جا به آنها می گویم اینجا که دیگر نه تاکتیک بود، نه تکنیک و نه نصرت ایراندوست! فقط دروازه بود و دروازه بان، چرا باختید؟ چرا پنالتی ها را گل نکردید؟

اما دروازه بانتان عملکرد چشمگیری داشت…
بله همانطور که دروزاه بانمان را بخاطر رشادتی که به خرج داد و سه پنالتی را مهار کرد مورد تشویق قرار می دهیم و پاداش ویژه به او می دهیم، در مقابل آن ۴ بازیکن را که نتوانستند پنالتی های خود را گل کنند جریمه سفت و سخت می کنم. جای تاسف دارد که چهار بازیکن لیگ برتری پنالتی را گل نکند و با حیثیت یک شهر و تیم بازی کند. اگر جراتش را ندارد پشت توپ قرار نگیرد، اینجا که دیگر نصرت ایراندوست مقصر نیست. واقعا برای زحمات شبانه روزی که برای این تیم می کشیم تاسف می خورم اما در عوض تیم ما ۴ پنالتی را گل نمی کند. درست است که فوتبال برد و باخت دارد اما این عملکرد قابل قبول نیست.

خیلی عصبانی به نظر می رسید…
بله، مشخص است که عصبانی هستم، واقعا متاسف هستم، ابتدا برای خودم که به بازیکنانی اعتماد کردم که از ابتدا خودشان می دانستند چه کاره هستند، ما بازی امروز را به خودخواهی بازیکنانی که گل نزدند باختیم. چه دلیلی دارد عصبانی نباشم.

فکر می کنید عمدی بود؟
هرگز عمدی نبوده اما مگر تفاوتی دارد؟ باید واقع بین باشیم نسبت به زحمت و تلاشی که می کشیم. مگر تیم فوتبال ما ۱۱ بازیکنی که در میدان میرود است؟ مگر هوادار و بنده و همکارانمان نیستند؟ ماهیانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان برای این تیم هزینه می شود، من نباید بعد از گذشت ۱۲ هفته دلخوشی داشته باشم؟چگونه می توان گل نکردن ۴ پنالتی را توجیه کرد؟ از ۴ بازیکنی که پنالتی را برای ما گل نکردند خواهش میکنم به قلب خودشان رجوع بکنند و جبران کنند، فرصت جبران برای آنها فراهم است. برای صنعت ساری احترام قائلم اما ما یک تیم لیگ برتری هستیم و باید برنده بازی می شدیم.

شما مقصر را بازیکنانی میدانید که پنالتی را گل نکردند؟ ۱۲۰ دقیقه تساوی مقابل صنعت ساری را نادیده میگیرید؟
۹۰ دقیقه بازی و ۳۰ دقیقه وقت های اضافه را کنار می گذارم. وقتی دروازه بانی سه پنالتی را مهار میکند این فرصت را در اختیار بازیکنانی قرار میدهد که پنالتی را می خواهند بزنند، او به پنالتی زن روحیه میدهد گل بزند و تیم را به مرحله بعد ببرد. آیا او نباید این تمرکز را داشته باشد که پنالتی را گل کند؟ چه منطقی پشت این قضیه است؟

شما فکر میکنید چه منطقی پشت این قضیه است؟
منطق بی توجهی، نداشتن عرق به این پیراهن با ارزش. هیچ چیز دیگری نیست. هر آنچه که از من خواستند را برایشان فراهم کردم، مگر می شود وظیفه یک طرفه باشد؟ اینجا که دیگر سرمربی مقصر نیست! پنالتی زدن که سرمربی نمی خواهد، اگر همین ۴ بازیکن می خواهند به من بگویند ۲۰۰ هزار دلار می دهم مربی خارجی می آورم به آنها پنالتی زدن یاد بدهد. پنالتی زدن که سرمربی نمی خواهد. پنالتی خلاقیت فردی است.
از کادر جدید راضی هستید؟
بله صد در صد.

اینکه در ۱۲۰ دقیقه نتوانستند به صنعت ساری گل بزنند راضی کننده است؟
آنها تازه وارد کار شدند و هنوز با شرایط تیم آشنا نیستند، نتیجه نگرفتن در بازی امروز ربطی به کادر فنی ندارد.

در نیم فصل تغییراتی خواهید داشت؟
صد در صد، شش بازیکن را از لیست تیم اخراج خواهم کرد.

اولادی، رافخایی و زارع در میان این شش بازیکن هستد؟
خیر هیچ کدام نیستند، اما تردید نداشته باشید ۶ بازیکن در نیم فصل از تیم کنار می روند. من نام آنها را نمی گویم اما به زودی روشن خواهد شد اینها چه بازیکنانی هستند.

بازیکنان سرباز به تیم شما اضافه شده اند؟
مهرآزما، کریمی، طاهری و امیر شرفی با تیم تمرین می کنند، اما آرش افشین و سالاری پور هنوز به باشگاه نیامده اند، آنها هم در نیم فصل به تیم اضافه می شوند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

جوانان متحد انزلی چی

اصلا” نباید به پنالتی میکشید.
بازم دمش گرم غیرت بانوانمون. اینا به درد لای جرز هم نمیخورن.
همه با هم ( مالک، نصرت، بازیکنا) تیمو نابود کردند
کاش میدونستن که ملوان فقط یه تیم فوتبال نیست، ملوان صدای غرور یه شهره.
یه شهر که همه امکانتش و القابشو ازش گرفتن و فقط یه ملوان داره.
طرف یه پاس سالم نمیتونه بده بعد میره پنالتی بزنه!!!
تو *** همه شون استادن ولی تو فوتبال ۲ زار غیرت ندارن

پاسخ