صالح

اختصاصی – شاید یکی از بهترین انتخاب های باشگاه ملوان در زمان مدیریت جدید این باشگاه را بتوان انتخاب مجید صالح به عنوان دستیار اول سرمربی جدید ملوان تلقی کرد . مربی جوان و با اخلاقی که سابقه کار به عنوان مربی در میادین بزرگی را دارد و با سرمربیان موفقی در طول این سالها همکاری داشته و سابقه ی کار در کنار کارلوس کیروش و سرمربیگری سایپا را نیز در کارنامه دارد .

 

 

در این پست می توانید گفتگوی پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی با مربی جدید ۴۸ ساله را مطالعه نمایید :

 

ملوان کلاب : آقای صالح حضورتان در ملوان را خوش آمد می گوییم ، چطور شد که به ملوان آمدید ؟

 

ممنونم از شما ، الان که با شما صحبت می کنم به سمت انزلی حرکت کرده ام . زمانی که پیشنهاد همکاری با ملوان به من داده شد فکر کردم بهترین فرصت است برای کمک به مجموعه ملوان است البته این به تنهایی میسر نخواهد شد ، من از همه ی پیشکسوتان ملوان رخصت می خواهم کسانی که در واقع عامل اصلی وجود این تیم هستند و آنها بودند که باعث شدند ملوان یک تیم پرافتخار در فوتبال ایران باشد . من با آقای ایراندوست نیز تماس گرفتم و از او رخصت گرفتم. ایشان بزرگ بنده و پیشکسوت فوتبال انزلی هستند و زحمات زیادی برای تیم ملوان کشید و به هر حال طبیعت فوتبال است مربیان یک روز می آیند و ممکن است با وجود تمام شایستگی ها اتفاقاتی بیافتد که بر وقف مراد نباشد . من از اقای ایراندوست و تمامی پیشکسوتان فوتبال انزلی اجازه می خواهم تا بتوانم به فوتبال این شهر در حد توان کمک کنم . من قول میدم با تمام وجود در شهر انزلی کار کنم و تجربیاتم را در اختیار ملوان قرار دهم انشالله که بتوانم به کمک سرمربی تیم و همه ی انزلیچی ها در این مهم موفق باشم . این تیم ، تیم پرافتخاری چه قبل و چه بعد از انقلاب بوده و در کنار افتخارات بزرگش بازیکنان فوق العاده ای را تحویل فوتبال ایران داده است .

 

ملوان کلاب : مردم انزلی با وجود سخت سلیقه بودن ، در فضای مجاری ، سایتها و صفحات اجتماعی واکنش بسیار مثبتی نسبت به انتخاب شما به عنوان مربی ملوان داشتند .

 

از بزرگواری مردم انزلی ممنوم ، این عزیزان بسیار محبت دارند ، من از ۱۶ سالگی فوتبال می کنم یکی از شهرهایی که همیشه در سطح اول فوتبال ایران بوده و من رفت و آمد بسیار و دوستان خوب زیادی در آن داشته ام همین انزلی بوده و خوشحالم از اینکه می توانم به این مردم با فهم بالای فوتبالشان خدمت کنم .

 

ملوان کلاب : در حال حاضر ملوان در جدول شرایط خوبی ندارد و در عین حال با توجه به شناخت اندک سرمربی خارجی ملوان نسبت به لیگ ایران ، انتظارات از شما به عنوان دستیار اول استیون مویسیلوویچ بالا است .

 

حتما این انتظار صحیح است ، اینجا دو بحث وجود دارد ، اول اینکه این مورد بدون کمک همه ی ملوانیها امکان پذیر نیست و من به تنهایی در این کادر نیستم ، در وهله ی بعدی زمانی که سرمربی بیاید  همه ی ما به خصوص من موظفیم که یک کاتالیزور خوب برای او باشیم و بتوانیم جو فوتبال ایران را خیلی زود برای او تشریح کنیم ، پروسه ی زمان بری است آشنایی با جو فوتبال ایران ، این که شهرهای رقبای ملوان چه آب و هوایی دارد ، چه مربی با چه تفکر فنی دارد ، چگونه تیمی است که قرار است رو به روی تیم ما بازی کند و … ، که این موضوع وظیفه ی من و همکارانم است که بتوانیم همه چیز را برای استیون محیا کنیم تا بتواند قابلیت های فنی اش را به درستی نشان دهد . این را هم بگویم که ملوان از لحاظ فنی سطح خوبی دارد و تیم آقای ایراندوست به خصوص در دیدار برابر استقلال بسیار خوب بازی کرد و شاید اگر دقیقه ۱۰ بازی داور آن پنالتی و اخراج را برای ملوان می گرفت شرایط دیگری از لحاظ نتیجه در بازی رقم میخورد . یا چند بازی دیگر را که دیدم و آنالیز کردم به نظرم تیم ملوان پتانسیل بالایی داره و کمی بدشانسی همراهش بوده و جایگاهش در حال حاضر به هیچ وجه مناسب نیست و ما بیاد برای رساندن ملوان به جایگاه اصلی اش تلاش کنیم .

 

ملوان کلاب : پس به آینده امیدوارید ؟

 

قطعا شک نکنید که ملوان از لحاظ فنی در حال حاضر پتانسیل بسیار خوبی دارد ، ضمن اینکه همیشه این تیم در نیم فصل دوم بهتر بوده و همچنین بازیهای جام حذفی که ملوان همیشه یک قطب مهم در این بازیها بوده و باید جدی گرفته شود این مسابقات . البته خیلی سخت است قول دادن در این زمان اما ما وظیفه و کارمان این است که هرچه در توان داریم ارائه دهیم برای برون رفت از این وضعیت .

 

ملوان کلاب : قراردادتان با ملوان چه مدت است ؟

 

تا پایان این فصل قرارداد دارم ، امیدوارم این همکاری خوب و ادامه دار باشد .

 

ملوان کلاب : با توجه به آنالیزهایی که از بازیهای ملوان داشتید ، چقدر این تیم در نیم فصل نیاز به تقویت دارد ؟

 

من الان در راه انزلی هستم ، تمام شرایط را آنالیز کرده ام و امشب به انزلی خواهم رسید ، به امید خدا یک نشستی با هیئت مدیره و جناب آقای محجوب داشته باشیم و همچنین تا جمعه صبر کنیم ، با استیون نیز صحبتی داشته باشیم و با توجه به خواسته ها و توان باشگاه ببینیم که در چه پستهایی نیاز داریم و می توانیم نیرو به تیم تزریق کنیم .

 

ملوان کلاب : چقدر از استیون مویسیلوویچ سرمربی جدید ملوان اطلاعات دارید ؟

 

من درباره ی ایشان در ویکیپدیا و سایتهای دیگر تحقیق کردم و رزومه شان را مطالعه کردم ، باشکاه نیز در مورد ایشان اطلاعاتی را به من دادند و به استیون نیز درباره ی بنده اطلاعات دادند ، به هر حال ملوان یک تجربه ی موفق را با آقای اسکوچیچ داشته و نتایج خوبی کسب کرد ، ایشان نیز کارنامه ی خوبی دارند اما چه در مورد من چه ایشان همه چیز الان تئوری است ، ما باید وارد زمین فوتبال شویم ، آستین ها را بالا بزنیم و در عمل به ملوان و شهر انزلی کمک کنیم . من افق این تیم را روشن می بینم .

 

ملوان کلاب : صحبت پایانی با هواداران ملوان ؟

 

من سال آخری که فوتبال بازی می کردم به تیم هما بازگشتم ، تیمی که در آن پرورش یافتم ، فصل ۸۲-۸۳ بود که با این تیم به انزلی آمدم در آن سال ملوان دسته ۱ بود ، یادم می آید در آن بازی ۵-۱ به ملوان باختیم اما چیزی که بیشتر از هرچیز تیم ما را تحت فشار گذاشته بود حضور حد اکثری هواداران ملوان در استادیوم بود ! با وجود اینکه این تیم در دسته یک بود اما حمایتشان هیچ فرقی با زمانی که این تیم در لیگ برتر حضور داشت نمی کرد . تیمهای زیادی در ایران هستند مانند سایپا ، پیکان ، نفت تهران و … که از نعمت تماشاگر محروم هستند اما اینجا هواداران همیشه در هر شرایطی تیمشان را ساپورت می کنند . هیچوقت فکر نمی کردم روزی در انزلی کار کنم و برای این هواداران که به جرات می توانم بگم در شهر ۲۰۰ هزار نفری انزلی ۸۰ درصد مردم فوتبال را به خوبی می فهمند و تحلیل می کنند و این خودش یک نیروی کمک کننده است و باید از نظرات این عزیزان بهره گرفت . یک خاطره برایتان بگم زمانی که با ذوب آهن در جام باشگاه های آسیا بودیم جلال رافخایی یک فیلمی را روی موبایلش از یکی از لیدرهای باشگاه ملوان نشان داد که در استادیوم شعر “ای ملوان حمله” و “تو ملوانی همیشه قهرمانی” را می خواند که من واقعا لذت می بردم و انقدر این شعر قشنگ بود که آدم را می گرفت ! فکرش را نمی کردم که روزی در این شهر و این جو کار کنم ، من به آینده خوشبین هستم و اگر این دید را نداشتم هیچگاه این کار را قبول نمی کردم . باز هم از قول من از هواداران و عزیزانی که روی این سایت و فضای مجازی کامنت گذاشتند و نسبت به من دید مثبتی داشتند تشکر کنید ، دست این عزیزان را می بوسم به این عزیزان اطمینان دهید با کمک آنها که سالها برای این تیم زحمت کشیدند تمام تلاشم را خواهم کرد .این راه ، راه سختی است ، باید این بار را به کمک یکدیگر به مقصد برسانیم ، بار ارزشمندی به قدمت فوتبال ایران به هر حال ملوان یکی از قدیمیترین باشگاه های فوتبال ایران است و ارزش بالایی دارد . ملوان ویترین فوتبال انزلی و گیلان است و این تیم باید به جایگاهی برسد که یک نماد و ویترین آراسته از فوتبال انزلی و گیلان در سطح کشور داشته باشیم . هواداران باید در کنار ملوان باشند ، مربیان می آیند و می روند در نهایت این ملوان است که می ماند و هوادارانش .

 

منبع : ملوان کلاب.نت

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

ليلا

۱۶ مهر ۱۳۹۳

به امید روزهای اوج دوباره قوی سپید شهر عزیزمان

پاسخ