81389901-6082378

رییس اداره کتابخانه ها و کتابداران انزلی همراه فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان با حضور بر مزار شهدای گمنام، دیباچه ای از مثنوی شهامت و فداکاری شهیدان را بازخوانی کردند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، کتابداران سنگ مطهر مزار شهیدان را با گلاب عطرآگین و با قرائت فاتحه و نثار شاخه گل به روح بلند آنها ادای احترام کردند.

رییس اداره کتابخانه های انزلی در این آیین گفت : به فرموده امام راحل خون شهیدان برای ابد درس مقاومت به جهانیان داده است .

مسعود اخوان ماسوله اظهار کرد : هر شهید قطره ای از اقیانوس معرفت الهی است و حضور بر مزار شهدا و مطالعه زندگینامه شهیدان به مثابه درس سبک زندگی اسلامی است .

وی افزود: فراگیری ایثار ، فداکاری و پایداری در برابر مشکلات درسهای به جا مانده از شهیدان است که باید خود آن را آموخته و به نسل جدید نیز آموزش دهیم .

فرماندار انزلی نیز در این مراسم با بیان این که بر مزار شهدا جمع شده ایم تا با آنها تجدید بیعت کنیم ، گفت : این قلم ها هستند که شهدا را می سازند.

قاسم روحانی فر تاکید کرد : باید در گسترش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از طریق کتاب و مطالعه آثار به جا مانده و زندگینامه شهدا به نسل آینده کوشا باشیم .

شهرستان ساحلی انزلی در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان، در مجموع شش کتابخانه مشتمل بر دو کتابخانه شهری و چهار کتابخانه روستایی و سه کتابخانه مشارکتی نیز با نیروی دریایی دارد.

این کتابخانه ها با داشتن هفت هزار و ۸۰۰ عضو ، مجموعا دارای ۷۴هزار جلد کتاب با ۶۵ هزار عنوان است؛ ضمن آنکه تمامی کتابخانه مجهز به سرویس اینترنت و نمایه نشریات است.

۲۴آبان تا یکم آذر ماه هفته ملی کتاب و کتابخوانی است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *