81558890-6366703

 

مهدی سبزی گفت: بیشترین تخلفات رسیدگی شده گرانفروشی، کم فروشی، قاچاق کالا، درج نکردن نرخنامه و صدور و ارائه فاکتور بود .

وی تصریح کرد: با توجه به ضرورت نظارت و کنترل دولت بر فعالیت های اقتصادی و لزوم اجرای مقررات قیمت گذاری و ضوابط توزیع، متخلفان از اجرای مقررات بر اساس مواد این قانون تعزیر می شوند.

وی خاطرنشان کرد: این اداره به موارد گرانفروشی، کم فروشی ، تقلب در کسب، قاچاق کالا، اختفا و اعلام نکردن موجودی کالا، عدم درج نرخنامه و تخلفات بهداشتی و دارویی در بخش های دولتی و غیردولتی رسیدگی می نماید .

سبزی ، با اشاره به این که این اداره در راستای رسیدگی به پرونده ها نسبت به انجام گشت مشترک سیار با سایر ادارات نیز همکاری لازم را دارد افزود: در راستای طرح ویژه نوروزی از ۱۶ اسفند تا چهارم فروردین، با ادارات صنعت، معدن، تجارت، بهداشت، شبکه دامپزشکی و بازرسی و نظارت اصناف گشت مشترک داشتیم .

به گفته وی در این مدت۸۴ فقره پرونده تنظیم و ۵۳ فقره با تعیین ۹۴ میلیون و ۷۷۶ هزار ریال جریمه برای متخلفان مختومه شد.

سبزی تصریح کرد: شکایات رسیده پس از تشکیل پرونده و انجام کارشناسی از ناحیه اداره صنعت، معدن، تجارت و اداره بازرسی و نظارت اصناف به تعزیرات حکومتی ارسال و برابر قانون با متخلفان برخورد می شود.

به گفته وی در صورت تکرار تخلف برای واحدهای صنفی مرتبه نخست، دوم، سوم و چهارم پیش بینی شده که بعد از مرتبه دوم جریمه چند برابر و از مرتبه پنجم نصب پرده و تعطیلی واحد در نظر گرفته شده است.

رییس اداره تعزیرات حکومتی انزلی با بیان این که مبالغ جریمه به حساب خزانه دولت واریز می شود، مشارکت مردم را برای نظارت و کنترل بازار و جلوگیری از قاچاق کالا و تخلفات صنفی ضروری خواند.

شهرستان بندرانزلی در کرانه جنوبی دریای خزر از مراکز مهم تجاری و گردشگری استان گیلان و شمال کشور محسوب می شود.

 

منبع : ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *