82040748-70661300[1]

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان، مشارکت اجتماعی را لازمه موفقیت در مبارزه با این پدیده خانمان سوز خواند.
محمدحسین شاهکویی عصر دوشنبه در پنجمین جشنواره نوجوان سالم آموزش و پرورش گیلان اظهار کرد: برنامه ریزی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سال ۹۵ براساس پنج حوزه مقابله با عرضه و فروش، مقابله فرهنگی و پیشگیری، درمان، مدیریت فرابخشی و حقوقی و قضایی انجام شده است.
وی با اشاره به عزم دولت برای رفع معضل اعتیاد افزود: راهبرد دولت، اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است به گونه ای که هر فرد به عنوان مسئول، در این مسیر گام بردارد.
وی نقش فرهنگیان را به عنوان پیشقراولان تعلیم و تربیت بسیار مهم عنوان و تصریح کرد: برای رسیدن از وضع موجود به مطلوب، نقشه راهی تعیین و در دستور کار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قرار گرفته است.
شاهکویی تاکید کرد: درحال حاضر وضعیت بروز اعتیاد در گیلان می بایست پنج درصد کاهش یافته و از میزان شیوع مصرف مواد مخدر نیز ۱۰درصد کاسته شود که این امر، بدون کمک فرهنگیان و مربیان آموزشی میسر نمی شود.
وی جوانان و نوجوانان را یکی از مهمترین اهداف دشمنان دانست و گفت: نوجوانان به عنوان سرمایه این مملکت تلقی شده و تضمین سلامت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.
استان گیلان ۳۷۵هزار دانش آموز دارد که خطری پنهان در کمین آنها نشسته و باید از این آینده سازان مملکت مراقبت شود.
پنجمین جشنواره دانش آموزی نوجوان سالم گیلان با معرفی دانش آموزان و مربیان برتر این جشنواره با اهداء لوح تقدیر و هدایای نقدی پایان یافت.
این جشنواره در قالب مقاله، عکس، فیلم، ایده پردازی، نرم افزار و چندرسانه ای و روزنامه دیواری برگزار شده بود که دربخش مقاله شهرستان لنگرود، بخش عکس شهرستان رشت، بخش نرم افزار و چند رسانه ای صومعه سرا، بخش ایده پردازی شهر املش ، بخش فیلم بندرانزلی و در بخش روزنامه دیواری شهرستان رشت مقام های اول را از آن خود کردند. / ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *