swan (40)

بارها شنیده شده است که قوهای سپید وقتی جفت خود را از دست می دهند، اشک می ریزند و اقدام به خودکشی می کنند، پرنده ای که نجابت و قدرت و زیبایی از نشانه های بارز اوست و امسال نیز همچون سالهای گذشته ما انزلیچی ها  شاهد پرواز این آفریده  پروردگارمان بر آسمان شهرمان هستیم.

swan (13)

 

هدف از انتشار این مطلب حمایت از این قوهای سپید در مقابل کم لطفی عده ای قلیل است. همانطور که می دانید شکار قو غیر قانونی می باشد اما با این وجود دیده و شنیده می شود افرادی اقدام به شکار این پرنده زیبا کرده اند. از آنجایی که در انزلی قو به عنوان نماد تیم شهرمان شناخته می شود، ما با استفاده از این تریبون که متعلق به همه اهالی بندر انزلی است، شکار این پرنده محبوب را محکوم می کنیم و از مسئولین محیط زیست تقاضا داریم با شکارچیان قو به شدت برخورد کنند.

swan (17)

ضمن اینکه ما انزلیچی ها با پاکیزه نگه داشتن محیط زیست  باید تلاش کنیم بهترین شرایط را برای این قوهای سپید مهیا کنیم، چراکه ما میزبان آنها نیستیم و آنها به آشیانه خود بازگشته اند، مسئولیت ما نسبت به  دیگر شهرهای اطراف تالاب خیلی خیلی بیشتر است، چون اینجا تالاب بین المللی انزلی است و این تالاب متعلق به ماست.

لطفا” نظرتان را در این مورد بیان کنید.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۱۹ دی ۱۳۹۱

شکارچیان قو باید خجالت بکشن. قو جزو پرنگان شکاری نیست و گوشتش طعم و مزه خوبی نداره. پس چرا شکار می کننش؟

پاسخ

۱۹ دی ۱۳۹۱

باید این پرنده زیبا رو مورد توجه خاص قرار بدیم. چرا که گذشته از زیبایی و وقار این پرنده نمادی از شهر ما و عشق مردم شهر ماست و باید مورد مهر همه مردم شهر قرار بگیره تا هر سال بیشتر از گذشته شاهد پرواز این پرنده زیبا بر فراز تالاب انزلی باشیم و زمستانها سطح تالاب از حضور قوها سپیدپوش بشه

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۹ دی ۱۳۹۱

باید با شدت عمل بیشتری با دشمنان محیط زیست برخورد بشه. کشور ما ارزان ترین کشور جهان برای شکار محسوب میشه و این ظلمیه که در حق آیندگان میکنیم.

پاسخ

سجاد محبوب

۱۹ دی ۱۳۹۱

قوی سپید خزری ملوان بندر انزلی
مجری زن شبکه باران دو روز پیش اعلام کرد تالاب صومه سرا
واقعا خیلی آدم باید پست باشه که بخواد نام یه جایی رو جعل کنه. دلیل این همه حسادت چیه؟
تالاب انزلی تالاب انزلیه و همیشه هم تالاب انزلی می مونه.

پاسخ

۱۹ دی ۱۳۹۱

با سلام حضور یکایک همشهریان گرامی امیدوارم همچون همیشه یاریگر ما در حمایت وحفاظت از این میهمان فصل سرمای شهرمان باشیم باشد تا شاهد پرواز همیشگی قوهای سفید بر فراز آسمان شهرمان باشیم

پاسخ