photo_2016-04-14_19-11-10

 به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، جلسه هماهنگی فصل شنا در استان گیلان صبح امروز در هتل سفید کنار بندرانزلی با حضور نائب رئیس فدراسیون نجات عریق و غواصی کشور و اعضای هیئت نجات غریق شهرستان های استان برگزار شد.
سرپرست هیئت نجات غریق استان گیلان در این نشست با بیان اینکه در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ کاهش ۳۷ درصدی غریق را در سطح استان شاهد بودیم تصریح کرد: این پیشرفت را مدیون زحمات بی شائبه همکاران نجیبمان در هیئت شهرستان ها هستیم.
صداقت کیش گفت: این عزیزان با تمام کمبودها وظایف خود را به نحو احسن انجام داده اند و ناجیان غریق تا به امروز بخش زیادی از دست مزدهای خود را دریافت ننموده اند که ما در تلاشیم با پیگیری ها از سوی وزارت کشور این مبالغ پرداخت شود تا بتوانیم در فصل جدید با نیرو انگیزه بیشتری کار خود را ادامه دهیم و در سال۹۵ آمار غرق شدگان استان گیلان به حداقل برسد.
وی افزود: در سالی که گذشت چهارصد و شش نفر در بخش آقایان و دویست و پنجاه نفر در بخش بانوان در کلاسهای درجه A , B آمادگی نجات عریق شرکت نموده و این کلاسها را با موفقیت پشت سرگذاشتند. همچنین برنامه پیشنهادی کلاس های سال جاری توسط ناخدا صادق فتحی نیا تنظیم گردیده که در صورت موافقت اعضا ظرف ۴۸ ساعت آینده اجرایی خواهد شد.

در ادامه مسعود پور گل نماینده اداره کل ورزش و جوانان استان در امور ورزشهای آبی با بیان اینکه مسعود رهنما مدیر کل این اداره به دلیل حضور در کنگره استانی شهدا نتوانست درا ین همایش حضور یابد تاکید کرد: کاهش رقم غریق در استان گیلان باعث خوشنودی و مسرت است؛ و بنده از طرف آقای رهنما قول مساعدت های بیشتری را در راستای انجام هماهنگی های لازم با وزارت ورزش و جوانان برای رسیدگی به امور هیئت نجات غریق استان می دهم تا این هیئت در خدمت رسانی به مردم مشکلات کمتری پیش رو داشته باشد.
بهروز اسفندیاری نائب رئیس فدراسیون نجات غریق وغواصی و رئیس توسعه نجات غریق غرب آسیا، نیز در این جلسه گفت: امکانات و برنامه ریزی هایی که از سوی وزارت کشور در اختیار فرمانداران و شهرداران هر شهرستان قرار گرفته است را بررسی کرده و حداقل امکانات مورد نیاز یک ناجی غریق برای فعالیت در ساحل را مورد بحث قرار دادیم تا در سال جاری نیازهای ناجیان غریق رفع گردد.
اسفندیاری ادامه داد متاسفانه به علت اینکه در وزارت کشور حقوق ناجیان در بودجه تعریف نشده است و امکانات آنها به موقع مهیا نشده است؛ تعداد زیادی از نیروهای فعال و علاقمند خود را از دست دادیم و انتظار داریم وزارتخانه به این موضوع توجه اکیدی داشته باشدو سیاست جدیدی در این خصوص تدوین نمایند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با صحبتهایی که انجام شده است مقرر گردید حداکثر تا یک ماه آینده تمامی حقوق منجیان غریق پرداخت شود و مشکلی در این خصوص هیئت های استانهای ساحلی را تهدید نکند.
در پایان این همایش از روسای هیئت های هر شهرستان و نائیب رئیس های آنان در حوزه بانوان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

روابط عمومی هیئت نجات غریق و غواصی استان گیلان

photo_2016-04-14_19-29-14 photo_2016-04-14_19-28-53 photo_2016-04-14_19-29-00 photo_2016-04-14_19-29-05

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *